Ženská podrážděnost

Anonymní
1.10.20 08:38

Ženská podrážděnost

Ahoj, určitě se tu dozvím co na to.
Takže jsem děsně pořád podrážděná.
3 děti, nejmenší 1,5 kojím i v noci. Jasně že za to může únava, s dětmi mluvím už dost heslovite v příkazech, udělej to a tam to.
S manželem momentálně taky tichá domácnost, protože mě se*e.
Jak se vyklidit, nějaké doplnění vytaminu, jakých? Jak sklidit zas hormony?
Chci jít pro antikoncepci, úplně se děsím že akorat nakynu a budu ještě víc podrážděná.
Periodu ještě nemám, asi silej prolactin.
To je zas stav, asi i podzimní depresicka taková menší.
Jinak jsem dost aktivní, jako každá ženská, domácnost, děti, práce, trochu cvičení, to teda moc nestíhám. Mám v sobě takovou naštvanost, že bych se nejradši rozběhla a běžela a běžela, ale zas je tu nenechám samotný zejo.
Jak se sklidit? Pomůže mi vůbec něco? :pocitac: :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24934
1.10.20 08:41

Tak nech děti manželovi a běž :nevim: vyspi se, pomáhá ti doma? Jsi prostě unavená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12647
1.10.20 08:43

Unava, vyhoreni. Delas neco pro sebe? Mas nejaky „volny“ cas? Ta trocha cviceni aspon? Staci ti to? Cvicis doma a motaji se ti deti kolem?

Jinak na nervy je dobry horcik a vitamin B, ale mozna by ti nejlip pomohlo obcas vypadnout a delat neco fakt pro sebe. Pri kojeni na dlouho asi nemuzes, me doktorka „predepsala“ aspon 2×2 hodiny tydne…fakt to pomaha ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
1.10.20 08:47

Unava. Mam to taky. Jsem protivná i sama sobě 🤦 zatim neni cesty ven, v noci dělám dudlika. Špatně snasim nevyspani. Pomáhá mi duševní potrava, ale v praxi nelze kouknout v kuse na celý film nebo si dvě hodiny v kuse číst. Zatim to nejde. Trpím, mluvim o tom s manželem a cekam, az deti povyrostou a bude lip. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 09:16

Už jsem zkoušela v noci nekojim, ale si to nemá žádný efekt, vydržela jsem tak týden a půl, stejně se budil a sice bez prsa usnul v průběhu noci s uklidnovanim, hlazenim, konejsenim, ale budil se stejně často jak u prsa a ještě dost plakal. Takže teď 2 noci zas má prso. 1× týdne chodím hodinu cvičit. Je to málo, víc to momentálně nejde, starší děti mají kroužky a malyho ještě nikam neudam. Občas zajdeme k rodičům, než obejdou slepicky a traktor tak 20 minut na gauči vytuhnu. Taky tk 1× týdne. Manzel vždy pomáhal, bydleli jsme v menším domecku, postavili jsme, letos se přestěhovali, dům jak kráva, máme ho rádi ale najednou manžel nechává vše na mě, ani po jídle si talíř neodnese, jak na hotelu. Úplně me štve jeho chování, děláme si každy své, on vidí jen jak jsem podrážděná a úplně jsem rezignovala, on taky.
Vadi mi spoustu věcí, je pivař, byl i predtim, přehání to. Kolikrát si dá pivo dve a jede autem k rodičům cca 500m. Do práce jezdí na týden, víkendy doma, teď bylo dost změn.
Naše komunikace nikdy nebyla nejlepší, ale v podstatě vše jsme si vždy řekli, nejsme ani jeden vypravěči, ale teď ve mě je tolik toho usazeneho s únavou, že nemám ani chuť mluvit a tak tu kolem sebe chodíme.
Moje úleva je moje práce, teda říkám si to tak, že mám aspoň od dětí jiné myšlenky, ale občas na úkor času s dětmi.
Co mi dodává trochu radost, ulevu, chodí paní n úklid 1× za 14 dnů.
Děti jsou teď škola, školka, uvidíme na jak dlouho.
Jsem unavená, vidím co vše se má dělat, manzel dělá momentálně z domu kancelářské věci a kolem domu věci stojí.
Hořčík na zklidnění zkusím, z B. bych jen jedla.

• Citovat
  • Nahlásit
859
1.10.20 09:25

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 10:19

@Oli.Lyon jasný, též vím, že to musím vydržet dokud nepovyroste.

• Citovat
  • Nahlásit
10
1.10.20 10:25

Když jsem odstavovala mládě v noci, tak mi začal lépe spát až cca po 3 týdnech po nočním odstavu. První 3 týdny to mělo stejný průběh co popisuješ, budil se stejně a jen víc řval skrz to, že nedostal mléko, které chtěl. Věk měl podobný - cca rok a 8 měsíců. Zkusila bych ten noční odstav znovu nebo za pár týdnů znovu a zkusit srovnat manžela, ať si uklidí aspoň ten talíř. Plus třeba pravidlo slušnosti, že kdo nevaří, tak umyje nádobí nebo se aspoň postará o myčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 10:32
@Anonymní píše:
Ahoj, určitě se tu dozvím co na to.
Takže jsem děsně pořád podrážděná.
3 děti, nejmenší 1,5 kojím i v noci. Jasně že za to může únava, s dětmi mluvím už dost heslovite v příkazech, udělej to a tam to.
S manželem momentálně taky tichá domácnost, protože mě se*e.
Jak se vyklidit, nějaké doplnění vytaminu, jakých? Jak sklidit zas hormony?
Chci jít pro antikoncepci, úplně se děsím že akorat nakynu a budu ještě víc podrážděná.
Periodu ještě nemám, asi silej prolactin.
To je zas stav, asi i podzimní depresicka taková menší.
Jinak jsem dost aktivní, jako každá ženská, domácnost, děti, práce, trochu cvičení, to teda moc nestíhám. Mám v sobě takovou naštvanost, že bych se nejradši rozběhla a běžela a běžela, ale zas je tu nenechám samotný zejo.
Jak se sklidit? Pomůže mi vůbec něco? :pocitac: :D

Doporučuju přestat v noci kojit a prodloužit si svůj noční spánek na co nejdyl to jde. Lehko se to řekne, když máš tři děti, ale vážně. Zkus to. Kojit už dítě nepotřebuje. Podle mě opravdu zabere jen dostatek spánku.

• Citovat
  • Nahlásit
613
1.10.20 14:37

Doporucuji vyzkouset z lekarny, nebo i dm to maji tablety z trezalky a nebo levandule. Me to tedy zabira, navodi mi to takovy vnitrni klid a hned jsem o neco prijemnejsi. A nutnosti je pravidelne jist po malych porcich. Jak nejim pravidelne kolisa mi cukr a jsem o to neprijemnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 14:51

Já zvažuju naopak s ha přestat, že třeba je to tím :nevim: že mě štve manžel, mi přišlo „normální“. Ale ono je to i s širší rodinou 8o

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama