Zhoršení prospěchu

Anonymní
26.4.17 18:43

Zhorseni prospechu

Dceri bude v rijnu 12let.
Chodi do seste tridy.
Nastoupila v peti letech na doporuceni PPP.
Do pololwti v seste tride ciste jednicky…spoleh…bylo to fajn.
Ted je zalaskovana…chodi s prvnim klukem, ktereho ma rada od 4.tridy.
Uplne se zmenila.Nosi domu dvojky, trojky…vidime zmenu v chovani.
Zakladala jsem si na uprimnem vztahu.byly jsme takove kamosky nebo jak to nazvat.Ted se na ni hodne zlobim, stve mne jeji laxnost, nezodpovedny pristup…
Chce chodit ven…ale ja ji rekla 2tydny zaracha…
Nevim. jestli jsem.moc prisna..
Je to moc hodna, kamaradska holka, ale tak zacala papulovat, cokoliv ji reknu tisic prupovidek…a ja nevim jestli jit za tim nebo se vykaslat na ni a udelat si to sama…
Zalezelo ji na znamkach…hodne jsme o tom mluvily..ze ji stesti nezaruci, ale pomuzou k tomu, aby delala co chce..
Nevim. vlastne poprve premyslm jestli ji dobre vychovavame…jestli jsem dobra mama..dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15708
26.4.17 18:49

Puberta no :nevim:. Vic nez papulovani by mi vadilo ze v 11 ma kluka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
26.4.17 18:50

@jahuhudka to mne vubec…kluka..dali si jednou pusu..prosze prvni laska…ani za ruce se nedrzi.Jsem rada, ze mi to rekla.
Asi jo..puberta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53527
26.4.17 19:01

@katuska84 tak pokud kvůli klukovi zanedbává školu, tak bych byla hodně přísná a to zaracha bych určitě nechala, ale vysvětlila bych důvod proč to tak je, aby se nad tím zamyslela a napravila to.
A určitě je to puberta. Mám doma dceru, která taky chodí do 6.třídy, akorát je o rok starší než ta tvoje. Kluky taky řešíme, kdo se jí líbí. Loni chodila s jedním občas ven nebo chodil k nám. Ke zhoršení prospěchu nedošlo. Na vysvědčení 1-2 dvojky, ale ona školu nijak extra neřeší a nevadí ji v ŽK ani 5 :nevim:
K těm prupovídkám apod. chování se určitě jedná o pubertu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5700

Zhoršení v 6. třídě na z jedniček na dvojky, občas trojky, bych vůůůbec nebrala tragicky. Je to logické, vždyť málokdo je takový dříč, že má samé jedničky až do 9. třídy. Přijde mi, že máš na ni velé nároky.
Nastoupila puberta a pokud si chceš zachovat svůj status přátelské mamči, netlačila bych na ni, nevyčítala. Je inteligentní, sama dobře ví, že na známkách zase až tolik nezáleží (když to beru v rámci zhoršení na ty dvojky až trojky) a nastalo období jiných zájmů.

Moje dcera je podobný typ, velmi inteligentní, citlivá, premiantka třídy. Je trochu „svá“, ale máme taky hodně důvěrný vztah, říká mi všechno. Zatím :mrgreen:. Takže se do tvé role dokážu vžít a sama počítám s tím, že změna rozhodně nastaně. Ve 12 letech přestává být dítětem, nastává období obrovských změn, hormony tlačí na mozek :mrgreen:, sama to určitě znáš ze své puberty (já tady rozhodně) a je důležité se vyvarovat chyb ve výchově. Určitě bych na zachování samých jedniček netlačila. Ono to člověka zamrzí, ale je potřeba si uvědomit, že na jedničkách opravdu život nestojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21154

Ale tohle je přece úplně normální. Dcera je v pubertě, je zamilovaná. Tvoje výchova s tím nemá co dělat. Časem to přejde a budete zase perfektní tým.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3489
26.4.17 19:02

@katuska84 Mám dceru v páté třídě. Taky držkuje :D A jak řekla @jahuhudka víc by mi vadil ten kluk. Ono nikdy nevíš, jestli už nejsou dál, než u té jedné pusy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13771
26.4.17 19:04

Ja bych to nehrotila, presla na druhy stupen do toho puberta, pokud ma dvojky a ne petky tak bych to tak prisne neresila, jo at si udela ukoly nauci se na test, ale ven mezi deti svyho veku taky chodit musi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4604
26.4.17 20:05

Celá naše dcera.Jen naší je deset a nemá kluka.Ale odmlouvá, ve škole se nic neučí, co se učili dneska už neví atd. Prostě puberta a nezbude nám nic jiného než čekat až to přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8994
26.4.17 20:18
@Anonymní píše:
Dceri bude v rijnu 12let.
Chodi do seste tridy.
Nastoupila v peti letech na doporuceni PPP.
Do pololwti v seste tride ciste jednicky…spoleh…bylo to fajn.
Ted je zalaskovana…chodi s prvnim klukem, ktereho ma rada od 4.tridy.
Uplne se zmenila.Nosi domu dvojky, trojky…vidime zmenu v chovani.
Zakladala jsem si na uprimnem vztahu.byly jsme takove kamosky nebo jak to nazvat.Ted se na ni hodne zlobim, stve mne jeji laxnost, nezodpovedny pristup…
Chce chodit ven…ale ja ji rekla 2tydny zaracha…
Nevim. jestli jsem.moc prisna..
Je to moc hodna, kamaradska holka, ale tak zacala papulovat, cokoliv ji reknu tisic prupovidek…a ja nevim jestli jit za tim nebo se vykaslat na ni a udelat si to sama…
Zalezelo ji na znamkach…hodne jsme o tom mluvily..ze ji stesti nezaruci, ale pomuzou k tomu, aby delala co chce..
Nevim. vlastne poprve premyslm jestli ji dobre vychovavame…jestli jsem dobra mama..dekuju

Nj, první láska…když si vzpomenu na sebe, taky jsem najednou v hlavě neměla nic, jen jeho…upřímně nevím co ti poradit (snad jen čekat, až jí to pustí), je to jedno z druhým. Chápu tvé obavy a naštvání, ale chápu i jí, najednou má hlavu v oblacích…puberta, obávám se, že nic moc nenaděláš. Jinak, chápu že jsi byla zvyklá na jedničky, ale dvojky bych také brala jako pěkné známky (na 6 třídu), ty trojky chápu, že ti vadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10741
26.4.17 21:48

Dorazila puberta.

Nezbývá než se obrnit trpělivostí a přežít. Má dobrej základ, takže se to časem srovná.

Jednoznačně skončila doba, kdy jste měla většinovou kontrolu nad tí, co se se vaší dceři děje a k čemu to vede. To už se prostě nevrátí a je to tak přirozené.

Ale v žádném případně není chybou vytyčovat hranice a trvat na nich a předem upozronit na to, co za negativní následky sebou ponese jejich překračování a nedodržování dohodnutého. Pozor - dohodnuté není „protože jsem to řekla“.

Samozřejmě že jste dobrá máma - kdybste jí nebyla, tak by vás ani nenapadlo se něčím takovým trápit.

Prostě je to potřeba jen přežít a pokusit se dceru nezabít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
26.4.17 22:17

Ta posledni veta se mi moooc libi :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
26.4.17 22:24

Ja ji prave nepoznavam…zmenila se..je drza. mobil, tablet..pride ze skoly a pise si ze spoluzackami :nevim:

Jako na druhou stranu vyzvedava kazdy den mladsi sestru z druziny, doma je uklizene…tak jsrem.je naucila od malicka primerene veku…delaji susicku, mycku, odpadky, v patek komplet svuj pokoj vc. luxovani..zas v tomto ji musim pochvalit.
Verim ze to prejde .jenom.mam strach, ze nenajdu hranici-kam jeste jo a kde uz ne. A na druhou stranu nebyt moc prisna a nestratit jeji duveru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama