Zimní boty a velikosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 01.09.10 11:32
zimni boty/velikosti

ahoj…zajima me zatim ciste teoreticky pac vim ze kazdy dite je unikat :-) kolik paru bot jste potrebovali na jednu zimu. myslim tim co se tyka velikosti. otazka vlastne teda zni jak rychle rostou detem nozky…mam ted moznost od kamosky z anglie dovezt pekny kvalitni botky na zimu…tak resim jak to provest s tema velikostma :-) diiiky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 01.09.10 11:43

Omlouvám se za duplicitu, zase to emimino :cert:

Příspěvek upraven 01.09.10 v 11:44

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 01.09.10 11:44
:mrgreen:

Příspěvek upraven 01.09.10 v 11:44

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 01.09.10 11:44

Starší je narozený v červnu, v roce měl velikost asi 22, to ještě nechodil, chodil až v 15 měsících, první boty, podzimní měl 23. Zimní jsme pořizovali ve velikosti 24, měl je asi 2 měsíce, potom potřeboval o číslo větší a koncem zimy ještě o číslo větší. Takže se dá říct, že během zimy mu skočila noha o 3 čísla.

Mladší chodí od roku, první boty měla 18, za chvíli 19, dlouho byla na 20, teď má 21/22. Každá bota má jiné číslování, tvar a střih. Dnes mi řekla prodavačka v obuvi, že čestí a slovenští výrobci mají střihy delší a širší, tudíž většinou stačí „menší“ velikost. Což je pravda. Doma nosí tenké kožené botičky od slovenské firmy sídlící v Bánovcích nad Bebravou, stačí jí 20, ale teď už to má na knop, musíme pořídit 21. Zato boty u Bati kupované na jaře jsou jí dávno malé. Jsou taky pevné, kvalitní, ale zn. přesně nevím..

Snad jen poradit přesně měřit stélku. A taky každé dítě má chodidlo jiné, některé širší a jiné užší. Na to je taky číslování - písmenem, prý u dětských i dospělých velikostí. Širší je G, užší je F. Tak mi to paní vysvětlovala.

Já boty po netu nekupuju, vždy se mi vyplatilo vyzkoušet.

Daraho
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.10 11:45

Ahoj, nám stačila velikost jedna. Vždycky kupuju dětem na zimu tak o číslo větší kvůli dvojím ponožkám.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 01.09.10 11:48

dik..mala ma ted veliskost 19 ale teda taky jsem koukala na ty velikosti ze kazda je jina..takze stelka byla 11,5 a jsou ji dobre…uz zacina chodit aji venku takze botky potrebovala..takze predpokladam ze v zime uz bude behat jak drak. no a velikosti co jsou k dispozici u tech bot co bych chtela dovezt jsou cisla 19 (stelka 12,5) a 20 (stelka 13,5) na oboje nemam. tak musim vybrat jen jedny…a nevim zaboha ktery. tak potrebuju udelat pruzkum :mrgreen:

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 01.09.10 11:52

Miki, taky se přimlouvám za ty větší.
Stalo se mi, že jsem malé koupila ty kožené botičky na doma a za měsíc jsme šli pro další, nožka roste skokově. Ale to byly boty na doma, nosí je nejvíc času, musely sedět perfektně v tenké ponožce nebo i bez. Před tím měsícem v těch větších fakt plavala.

Kiki83
Stálice 54 příspěvků 01.09.10 12:00

Taky bych šla to těch větších, i kdyby jí náhodou nebyly hned na začátku zimy, tak do nich během ní určitě doroste. :-D

Lucyus12
Závislačka 3337 příspěvků 01.09.10 12:02

Taky taky, větší jsou určo lepší :mrgreen:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 01.09.10 13:16

přemýšlím teď nad tím samým, taky teď má nožku 18-19 a podle mě na zimu min. 20 bude potřeba, když dáš punčocháče a teplé ponožky tak to je hned znát. :wink:

xzuzkax
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.10 13:44

Určitě větší, když dáš teplejší ponožku… Jinak nám vždycky stačily jedny boty na zimu. :kytka:

vicca
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 24.09.12 12:12

Syn máteď vel. 21, jak velké mu mám koupit zimní botky? 22 nebo 23? :nevim: :nevim: :nevim:
Jde o to, že naši jedou do zahraničí a dovezou mi je už teď.

Brokianaa
Závislačka 4627 příspěvků 24.09.12 13:25

Malý má 21/22 a na zimu jsem dostala 23 a když vezmu, že mu dám tlusté punčocháče a ponožku, tak 23 bude tak akorát…

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 24.09.12 13:27

@vicca Já jsem vloni kupovala sněhule začátkem října. Riskla jsem to, protože měli velmi výhodnou nabídku posledního páru (značkového) za míň jak 50% cenu. Dcera měla velikost 20, vzala jsem 21 a vyšlo to krásně. Původně jsem teda chtěla brát 22, ale ty už neměli. Nebyly moc velké a vydržely celou zimu, dokonce je pak ještě na jaře nosila místo holinek (byly s Tex membránou a fakt nepromokly ani v těch kalužích).

Gabriela28
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.14 09:36

Na zimu máme na výměnu 3 boty.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Matěj von Osečany a jeho „pojišťovna štěstí“: Kominíky si pozval rovnou dva

Zámecký pán Matěj Stropnický (35), který se svým partnerem Danielem Krejčíkem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >