Získání hypotéky a spoření

Anonymní
25.5.20 23:07

Získání hypotéky a spoření

Ahoj chci se zeptat a poradit. S partnerem se snažíme šetřit finance na vlastní dům. Čistý přijem naší domácnosti činí cca 55 tisíc měs. 5 tisíc odkládáme na jiný účet, někdy i o něco víc, ale i tak zbývá po zaplacení výdajů 20tis každý měsíc, které ale necháváme na účtě kdyby náhodou. Účty jsou dva, ale oba běžné a bez poplatků. Pravda, že si dopřáváme drahé nákupy a chci to omezit, když tak koukám kolik pěnez zmizí. Jsme jen dva a mimino a týdně 4-5tis zmizi jako prd. Syna kojím, takže zatím stojí jen pleny a nejaky ten příkrm. Chci se naučit šetřit celkově a o to víc šetřit pro získani hypo.
Já jsem momentálne na rodičovské a ještě 3 roky budu, ale partner vydělává celkem slušné peníze. Chci se zeptat, zdali se skutečně vyplatí spořit na běžný účet nebo jeli lepší nějaký spořící, stavebko aj…?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64680
25.5.20 23:11
@Anonymní píše:
Ahoj chci se zeptat a poradit. S partnerem se snažíme šetřit finance na vlastní dům. Čistý přijem naší domácnosti činí cca 55 tisíc měs. 5 tisíc odkládáme na jiný účet, někdy i o něco víc, ale i tak zbývá po zaplacení výdajů 20tis každý měsíc, které ale necháváme na účtě kdyby náhodou. Účty jsou dva, ale oba běžné a bez poplatků. Pravda, že si dopřáváme drahé nákupy a chci to omezit, když tak koukám kolik pěnez zmizí. Jsme jen dva a mimino a týdně 4-5tis zmizi jako prd. Syna kojím, takže zatím stojí jen pleny a nejaky ten příkrm. Chci se naučit šetřit celkově a o to víc šetřit pro získani hypo.
Já jsem momentálne na rodičovské a ještě 3 roky budu, ale partner vydělává celkem slušné peníze. Chci se zeptat, zdali se skutečně vyplatí spořit na běžný účet nebo jeli lepší nějaký spořící, stavebko aj…?

Pokud plánuješ hypo, je fajn to cpát do stavebka.. Spořáky mají minimální úrok, ale je fajn, že jsou peníze po ruce.. Já to mám rozdělene.. Část na stavebka, část sporák, část podílové Fondy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.20 00:35
@martina.se píše:
Pokud plánuješ hypo, je fajn to cpát do stavebka.. Spořáky mají minimální úrok, ale je fajn, že jsou peníze po ruce.. Já to mám rozdělene.. Část na stavebka, část sporák, část podílové Fondy

S podílovými fondy bych v současné nejisté době chvilku počkala. Jinak souhlas.

• Citovat
  • Nahlásit
64680
26.5.20 10:57
@Anonymní píše:
S podílovými fondy bych v současné nejisté době chvilku počkala. Jinak souhlas.

Proč? Mě to jde už zase do plusu.. Teď je dobre nakupovat.. Nešla bych třeba do zlata..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.20 12:48

Nepadla tu nejdůležitější otázka: Kdy plánujete hypotéku? Pokud tato informace není je těžké poradit.

odkládat 5000 na hypotéku bokem? To je málo, při aktuálních cenách. Je málo… Sice ČNB snížila limity na 90% LTV, ale i těch 10%(reálně to může být i 20%) dokáže potrápit při ceně nemovitosti 4M…

• Citovat
  • Nahlásit
13
23.6.20 13:04

Můžu jen poradit, ať začnete více šetřit. Stavební spoření je fajn, pokud máte v plánu kupovat nemovitost v horizontu 5-6 let. Můžete si vybrat peníze i dříve, ale pak přijdete o všechny ty státní příspěvky. Ale je to dobré v tom, že na ty peníze jen tak nemůžeš :D

Jinak tedy doporučuji si dávat stranou mnohem více, alespoň 10 000 Kč. Když si budete dávat stranou jen 5 000 Kč, tak ročně ušetříte 60K a to je směšné.. Takhle budete šetřit 10 let.

Jinak lze to řešit i tak, že si vezmete úvěr, abyste měli těch 10 %, ale pak banka bere v potaz i splátku toho úvěru a může to způsobit to, že na hypotéku nedosáhnete. Ale taky můžete být ok i s tou splátkou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat