Zit bez lasky?

Anonymni
26.4.08 09:23

Zit bez lasky?

Ahoj vsem,
achjo, ani nevim, jak zacit.

Mame s mym muzem krasne dve deti, vztah celych 10 let a doted bych rekla po citove strance docela vycerpavajici.
Kdyz to srhnu, tak je to skvely chlap, deti miluje, stara se o ne, nepije, nekouri, za zenskyma nebeha (teda nemyslim, ze by byl svaty, urcite se mu libi :wink: ), atd.
ALE!
Ale vcera pri takovem nasem klidnem rozhovoru o nas dvou mi rekl, ze uz me nemiluje a kdyby nebyly deti, uz bychom spolu davno nebyli - podotykam, nebyl opily ani nastvany, proste fakt klidny pokec.Protoze jsme se posledni dobou docela hadali, tak jsem se o nas proste bavili, jak to napravit a tak.Z reci tohle vyplynulo.
Rad me pry ma.Kdyz to ted takhle pisu, tak to zni, jakoby to rekl jen tak, bohuzel to myslel smrtelne vazne.
A ja se vas chci zeptat.Rekl to nekdy nektere z vas manzel?Da se v mem veku (30 let) takhle dozit, bez lasky?Nejsem zadna prehnana romanticka s hlavou v oblacich, rekla bych, ze uvazuju dost realne, ale predstava, ze uz s nim zustanu a budu zit bez lasky, takove te pevne, kdy citite, ze je to to nejlepsi, co vas potkalo.Nevim, jestli mi rozumite.
Jde mi o to, ze tohle se uz nijak nezmeni - bud proste milujete nebo nemilujete, to je dano a tak vim, ze tenhle cit uz se mi od nej nikdy nedostane a reknu vam, ze jsem to docela vcera obrecela (po hodne dlouhe dobe)!
Co byste delaly na mem miste?Nehodlam se z minuty na minutu balit, nejsem posuk, ale mam se pomalu pripravovat na konec?Treba?
No omlouvam se, je to dost zmatene, stejne jako ted vse ve mne.
Diky za reakce predem, jestli nejake budou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5444
26.4.08 09:32

Milá …, no já myslím, že se dá žít různě, např. bez sexu, bez peněz, ale BEZ lásky NE!!! Nebo tak si to myslím já, když Ti to Tvůj muž řekl, tak Ti měl taky říct, z jakého důvodu se tak stalo…a jaký jste měli vztah na začátku a tak? To byl zamilovaný? Jak jste se k sobě chovali? Ono se to hezky píše a radí, když člověk není v té kůži. My jsme spolu chvíli - no chvíli 3 roky, pochopitelně to není úplně stejné jako na začátku, ale zamilované SMS, hezká slova - oslovení, kytička a tak … prostě takovéty láskyplné věci u nás stále jsou a doufám, že budou i nadále. Já bych bez lásky žít nemohla a asi budu sobec, ale ani kvůli dětem. Právě dětičky si myslím, že lásku potřebují a to tak, že potřebují i maminku a tatínka, co se milují…toť můj názor.

Jinak je můj muž obyčejný chlap, co je samozřejmě čas od času zralej na to, abych ho majzla po hlavě válečkem!!!! Ostatně jako každej chlap!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.4.08 09:47

Pavlicko,
dekuju.Vztah na zacatku byl hodne divoky, plny sexu a predevsim zamilovanosti.Az prilisne, mozna proto to ted vic boli.
Castokrat sem si nebyla taky svymi city jista, rada sem ho mela vzdy, ale ocividne pro mne znamena vic nez ja pro neho, protoze bych to tak tezko nebrala.
Vis, kytku taky obcas dostanu, na narozeniny nikdy nezapomene, dokonce i nejake ty sms-ky jsou, ale rozhodne ne zamilovane, spis, ze se mu styska nebo tak.
Vim, ze me ma rad, ale me to proste nestaci. A duvod toho, proc uz me nemiluje nerekl, asi ani neni. Proste to tak je a hotovo.
Jsme z toho cim dal smutnejsi, ale prece nebudu o lasku prosit.Zacal by me nesnaset.

• Nahlásit
  • Citovat
5444
26.4.08 09:56

Tak to je divný, hele oni ti chlapi by tím válečkem měli dostat po hlavě asi preventivně každý ráno, než jdou do práce…a hlavně nechápu, proč Ti to řekl…
Ostatně tady se můžeš vypovídat, my Ti každá povíme…teda nějak poradíme, ale stejně to pak bude na Tobě, protože si můžeš tisíckrát připravovat scénář, co mu řekneš a co uděláš a nakonec pak člověk řekně stejně úplně něco jiného…

Nevím, jak bych reagovala já…je to fakt těžký, každej chlap je zvláštní exemplář, ale plazové jsou to do morku kosti stejný!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
26.4.08 10:00

no nevim jak moc to je u vas jakoby „spatne“ co se vztahu tyka ale po 10 letech myslim je kazdy vztah spis o porozumneni toleranci o tom mit rad toho druheho-zamilovanost je podle me jen na zacatku- par mesicu let… nevim- nejdelsi vztah jsem mela 5 let ale bylo to tak natoz po 10 letech- proste to asi musi byt asi jine- nevim jestli by to nekomu vydrzelo tak dlouho stejne jako na zacatku…
ale zas tezko rict co u vas znamena takove to mit rad a- u me to byla naprosta spokojenost a to ze s tim clovekem chci byt a je mi s nim dobre- ja jsem tenhle maly stereotyp milovala…
ale myslim ze ny plnou hubu- s prominutim- by to rikat nemel- to by ublizilo kazde zenske…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.4.08 10:33

Pavlicko, to mas pravdu.Vyresit to musi kazdy sam za sebe.
Gabinko, zamilovanost prejde, to je jasne.Jen jsem nevedela, ze hned po ni je „jen“ mit rad!Nerekla bych, ze je to u nas buhvijak spatne, to ne.Zasmejeme se spolu (ale cim dal min a jelikoz jsem hodne vesely clovek, tak me to docela trapi), snazime se travit vecery spolu.Ale nejak schazi takova ta souhra - nevim, jak to popsat.
Vis co je nejhorsi, ze to rekl a premyslel nad tim, sem rada, ze mi nelhal, a dokonc sem to i tusila, ze to rekne, ale slyset ho to rikat je docela smutne.On se totiz tvaril tak, ze mi vubec nic spatneho nerekl.

Neni tu nejaky chlap, co by mi dal pohled na toto?Treba jim to staci, nemilovat a jen mit rad.Mozna je to pro chlapy dokonce vic?No pekne si lzu do kapsy :-/

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
26.4.08 14:41

Já myslím, že tvoje myšlenky na „konec“ jsou unáhlené. Každý si pod slovem miluje představuje něco jiného. Věta, že tě má rád , může být i mnohem víc, než miluji. Zvlášť pokud má takové kvality, jaké popisuješ. Těžko se mi o tom píše, snad píšu na popud mé vlastní osobní krize s partnerem. Ten je schopný mi říct, že mě miluje. Ale činy tomu nikterak zvlášť nenasvědčují. Můžeš se o něj opřít, když je problém? Když si unavená, nemocná či probdíš noc? Pomůže ti? Pomáhá ti? Pokud ano, nejsi na tom tak zle…To já doma nemám, všechno si musím vybulet, i po dvou probděných nocích,teplotě k tomu, je schopný se ke mě obrátit zády. Nemusel by mě milovat, aby mi pomohl…řekl běž si na dvě hodky lehnout, já se o malýho postarám…stačí,kdyby si mě VÁŽIL.....no a místo miloval mě měl rád jako bonus :) .....A i tu smsku, že se mu stýská bych ti mohla závidět. Nejspíš by Vám prospělo být chvíli bez sebe, myslím v tom smyslu, kdyby jsi na pár dní odjela někam…ne ze slovy, že jedeš pryč, aby si urovnal v hlavě svůj vztah k sobě…to bys věděla jen ty, jen prostě zkusit, jak by reagoval, třeba to potřebuje.....

SIM

• Nahlásit
  • Citovat
26.4.08 17:20

Žít bez lásky

Ahoj, taky si myslím, že to u vás není tak špatné, když ti ve všem pomáhá a je skvělý chlap.
Já jsem úplně našla svého manžela v předešlém anonymním komentáři. taky mi říká že mě miluje a činy tomu neodpovídají. Když jsme se brali a plánovali dítě, strašně ho chtěl, možná víc než já. Po 5 letech snažení se nám narodil krásný chlapeček. Nepomohl mi s ničím, jediné že mi dává peníze na domácnost. Nikdy ho nekoupal, neoblíkal, v domácnosti také nepomůže a když ho malý vyhledává, chce abych ho nějak zabavila, aby mohl odpočívat.
Myslím že bych si s pisatelkou anonymního příspěvku měla hodně co říct.
Ahoj Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.4.08 17:41

Ahoj Jitko, já nejsem anonymni hehe, přece SIM, mě nejde přihlásit, ale vždyť je to fuk…Já už na velkou lásku a její projevy celkem rezignovala i vzhledem k věku a životním zkušenostem. I když by to nebylo špatný že…Ale pro mě je opravdu důležité, aby byl vztah postavený na absolutní důvěře, úctě k druhému a vědomí, že se na toho druhého můžu spolehnout, když není zrovna dobře…Pro mě chlap poslední dobou nehne prstem, je to sobců král, myslí jen na sebe, částečně za to mohu sama, já blb, druhou část má holt vrozenou, což je horší. Malému se však věnuje (ale mohl by víc, opravdu mohl, času má dost, ale potřebuje ho pro sebe), koupe ho…ale doma hovno, pro mě dvě, každou maličkost, o kterou ho po-pro-sím- …sem zapomněl......sem neměl čas.....se mi nechtělo.....do háje s láskou :))) I to auto musím nechat přezout a opravit sama…respektive to zařídit…atd…atd…atd.....bud ráda, že TĚ MÁ RÁD.....já to slyšet nechci, já to chci vidět......A že jsem temperemntní a nejradši se smíchy válím po zemi, to už je bokem, doma většinou sedíme a čumíme, vzal mi veškerou energii do života, dává mi jí jen syn, díkybohu.

• Nahlásit
  • Citovat
26.4.08 17:57

Žít bez lásky

Ahoj SIM,
skoro to vypadá, že jsou bráchové, já když ho o něco poprosím, tak to odkýve a pak to neudělá, požádám znovu zase nic, pak už jsem naštvaná - to zase říkám špatným tonem a na to on nebude reagovat. Takže co jde si dělám sama. Ale nejsem takhle šťastná, pár měsíců jsme chodili do poradny - řekli nám že spolu máme víc mluvit. Takže teď když je problém je to ve mě, že mlčím.
No nevím, jak to vyřešíme, je hodně vzteklý, takže hádky jsou na denním pořádku-já se s ním pak nemůžu bavit, ani se na něj dívat.
Už vlastně taky nevím, jestli se máme rádi.
Ahoj Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
26.4.08 21:30

Re: Zit bez lasky?

Anonymni píše:
Ahoj vsem,
achjo, ani nevim, jak zacit. . . .

Ahoj, no on třeba neví, co to je milovat… a je to to, co k tobě cítí… jen mu třeba vadí, že necítí tu vášeň, kterou dřív cítil… a tak je nespokojený.. to je pochopitelné.. každému to chybí… dají se dělat ale věci, aby ten stereotyp nepřeválcoval vztah k druhému… překvapení… dárečky v době, kdy „se to nečeká“ apod… a hlavně o věcech vážně mluvit… člověk nahlas slyší protinázor apod… nedohaduje se…

Druhou věcí je, že s partnerstvím dost zamávají děti… najednou se partneři nevnímají jako milenci, ale vnímají protějšek jako matku/otce od svých dětí.. vášeň = sex vyprchává… vytrácí se to a oba jsou bezradní…

Držím palce, ať to rozmluvíte, oživíte, něco změnte, udělejte výkyv ze stereotypu… mít rád je prima… vždyť jste spolu rádi… tak si to udělejte ještě příjemnější… jeho slovy se netrap, vážně třeba ani neví, co ti řekl, jak moc tě to ranilo… myslí jim to holt jinak… :roll:
Jestli jsi na mateřské, také může pomoci, až půjdeš do práce.. bude zase šik.. kolem tebe kolegové… on si nebude tebou „jistý“.. protože za tebou budou moci pálit i jiní.. :-) Jestli máš pár kilo navíc, shoď je… on zas rád objeví novou ženu.. Sama se budeš cítit líp, přitažlivější, budeš jej najednou seběvědoměji svádět.. tím ho budeš víc lákat… bůhví, kde se co zaseklo :-)

E.

PS: To s těmi kily mne napadlo z osobní zkušenosti, nyní jsem také shodila a cítím se líp.. jsem najednou víc „odvázaná“ :-) nebo je to jarem? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.08 07:01

Ahoj spolutrpitelky!

Tak u nás je to doma skoro stejné!
Manžel mi moc nepomůže, jen když se mu chce a je odpočatý, což moc často není vzhledem k tomu, že chodí do práce (nejradši by šel na mateřskou, a to pracuje jen 1,5 roku, já pracovala 13 let!). Když to chci hned, tak jsem semetrika, nechápu, že si potřebuje odpočinout … taky to prý říkám špatný tónem atd. Je pravda, že nákupy a koš udělá, což jsem ráda, protože jsme měli loni zdravotní problémy a nechci malou tahat do supermarketu, kde všichni kýchají a jsou tam samí romové. Nebo k těm špinavým vyrabovaným kontejnerům.
Ohledně malé mi skoro nepomůže, všude se vytahuje, jak pomáhá. Při tom ji moc chtěl (prý víc než já). Hrozně ji prý miluje, ale moc si s ní nehraje … prý že chce mě. No moc se jí od narození nevěnoval, nekoupal …
Můj manžel mi sice každý den říká, že mě miluje, ale skutky tomu neodpovídají! U porodu mě nepodržel, po něm taky ne. Pořád jezdil ke svým rodičům. Když šla malá na operaci, tak musel jít spravit auto, když byla na druhé operaci, tak jsem slyšela, jak je na tom jeho babička špatně, že prý jí bolí koleno. Když mi našli přednádorový stav (rak. dělož, čípku), tak prý to nic není, to má skoro každý. Měla jsem jít na operaci … sice 5 min. zákrok, ale malá v tu dobu šla taky na operaci. Pak mi zemřela babička 3 dny před vánoci a už jsem toho měla dost. Chtěla jsem se rozvést. Jenže on mě nepustí. Ani odstěhovat se nechce. Prý si chce malou užít. No podle mě kdyby přišel na 2 hodiny třeba ob den, tak se jí bude věnovat víc než teď.
Takže u nás je to obráceně. Já ho už nemiluji, ale musím s ním být, protože on mě jinak připraví o malou. Vyhrožoval, že ji odveze nebo že sebe zabije. Jsme na sebe hodně fixované po těch pobytek v nemocnici a nemohu se vyrovnat s tím, že bych mu ji měla dávat, byť na několik hodin soudně stanovených.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1575
27.4.08 07:01

Souhlasim s Efinou. Zkus ze sebe udelat novou zenu. Zmen uces, kup si neco pekneho na sebe. Nejake to eroticke pradelko taky neuskodi. Mozna to bude znit neurvale, ale treba i neco noveho v loznici zkusit. Pozvat ho na veceri. Proste zmenit stereotip. Jestli te miloval, jestli si te vybral jako mamu pro sve deti a hlavne jestli te ma rad a vazi si te, tak si myslim, ze by se ty city daly ozivit. Dostat do toho vztahu opet vasen…
My jsme s mym drahym spolu 5 let a stale se vasnive milujeme. Touzime po sobe, pritahujem se. Kdyz jdem spolu do spolecnosti, tak je tam stale ta ocni hra. Pritel se na me diva stejne jak na zacatku. Jako by me chtel zbalit. Smejem se spolu, pomahame si, sverujem se navzajem, duverujem si a jsme k sobe tolerantni. Je to starostlivy uzasny tata. Pomaha. Je muj partak Vim, ze jinak bych zit nemohla. Nesouhlasim s tim, ze po letech laska vyprcha. Kdyz se dva opravdove a silne miluji na zacatku, musi se milovat i dal. Treba to opravdu v sobe nevidi, ze te miluje. Ja bych na tvem miste zabojovala, zkusila to ozivit a jinak bych v tom vztahu asi zit nechtela. Tezko rict, kdyz si to clovek nikdy nezkusil. Jestli mate pekny vztah, tak by jste byli urcite sehrani rodice, i kdyby jste nebyli partneri. Ono se to urcite vyvrbi… Preju ti, at vse dobre dopadne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
286
27.4.08 16:42

Ahojte, …musím sa k vám pridať. No mne síce muž nikdy nepovedal že ma nemiluje (za posledných 16mesiacov ani ze ma miluje)…no proste to cítim. My dvaja nie sme spolu ani dva roky a sme akoby dvaja cudzí ludia. Stále je v práci, keď príde domov :,-(ne k PC, telke, číta časopis…´veď my sa už ani pomaly nerozprávame. Jediné o čom sa dá s nim porozprávať sú poistky. Zisťujem, že mňa i malého úplne odložil na vedľajšiu koľaj…pre neho je dôležitá len práca a jeho zákazníci, i keby mu o pol noci zavolali utekal by za nimi. Niekde spolu vonku sme neboli ani nepamatám, milujeme sa raz za 2mesiace (tento krát to bude asi dlhšie…), o kyticiach, darčekoch, zamilovaných sms či slovách si môžem len nechať snívať.....
Ja preplačem denne celé hodiny…ja fakt neviem, čo robím zle. Starám sa o domácnosť, všade sa to len tak leskne, každý deň navarím, vždy ma oprané, ožehlené…nechcem aby mi doma pomáhal. Snažím sa o seba starať čo najviac viem…nech sa mu páčím…no nič.
Je pravda, že sme spolu chodili len štyri mesiace, skoro som otehotnela a tak sme sa vzali…no pred tým to bol iný človek, milý, pozorný, romantický, vždy mi doniesol kvietok, darček, každý deň sme boli vonku (v kine, v reštaurácii, diskotéke…)

Autorke tohoto fóra držím strašne palce nech to zvládne a nech sa to dá do poriadku…ja „život bez lásky“ absolvujem už nejaký čas a je to naozaj strašne ťažke… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
27.4.08 17:09

Pro zajímavost jsem se zeptala svýho přítele, co on za chlapi na to - žít bez lásky nebo ne. A on na to, že to kdysi zažil a už byto nikdy nechtěl. Že tenkrát se ani on, ani jeho bývalá moc nesnažili a byli spolup více méně z povinnosti, zbyku a že nejdřív to chtěl řešit a změnit a když ona nic, že jí to nezajímá a že je to po nějakým čase normální, tak to tak nechal být. Nakonec se stejně rozešli… Ale hlavně mluvil o tom, že až se mnou pochopil, že vztah je skutečně investice nebo spíš kvítko, o který se oba musí starat, aby kvetlo a prospívalo. My si teď říkáme v podstatě denně - miluju tě, těším se na tebe, stýská se mi. A že jsme spolu čím dál tím radši. Vždycky to tak intenzivní nebylo, ale jsem moc ráda, že už zase je.

Takže já bych bez lásky žít nemohla, ale zároveň se fakt denně snažím, aby to mohl říct i ten druhý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama