Živit se komparsem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.10.21 09:28

Živit se komparsem?

Znáte někoho, kdo se dokáže uživit komparsem? Přes léto jsem se tomu dost věnovala, ty lepší nabídky jsou kolem 1000 kč za 12h, někdy je to příjemný a jindy méně, ale dost lidí tam říkalo, že se tím živí 8o Upřímně to moc nechápu, protože nikdy není jistota, že vás vyberou nebo že bude nějaká práce…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10965
18.10.21 09:32

Neznám nikoho kdo by se tím živil na plný úvazek a to znám dost lidí co takto jezdí. Většinou to mají jako brigádu nebo jsou to srdcari a jezdí spíš pro zabavu.

A 1000 za 12 hodin je minimální mzda +-. Kdekoliv jinde si vyděláš víc peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26012
18.10.21 09:41

Kamarád si tím přivydělával. Na role se hodil, vychrtlý mladý muž. Ale na celý výdělek to nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2136
18.10.21 09:49

V ČR neznám, jen jako přivýdělek, brigáda. Super je dostat se do hledáčku castingovky pro zahraniční filmy. Tam se dají nárazově vydělat velmi slušné peníze.
Ideální na toto je USA, ale tam většinou obsazují herce z jejich hereckého odboru. Když v něm nejsi, moc to nejde. Dostat se do něj jde většinou jen přes účinkování ve filmu/seriálu. Taková hlava XXII.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7708
18.10.21 09:49

Obávám se, že spoléhat na to jako na jediný příjem by tě odsoudilo k velmi skromnému a nejistému živobytí.
Pokud to má někdo jako formu přivýdělku a zábavy, pak to může být fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23559
18.10.21 09:59

Je tu jedna občasná diskutující, která si tím přivydělává i s manželem a dětma, ale neuživí je to a to se pořád ohání tím, kolik známostí u filmu mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12633
18.10.21 10:00
@Anonymní píše:
Znáte někoho, kdo se dokáže uživit komparsem? Přes léto jsem se tomu dost věnovala, ty lepší nabídky jsou kolem 1000 kč za 12h, někdy je to příjemný a jindy méně, ale dost lidí tam říkalo, že se tím živí 8o Upřímně to moc nechápu, protože nikdy není jistota, že vás vyberou nebo že bude nějaká práce…

To ti přijde jako lepší nabídka? Tak to ani nechci vědět, jak vypadají ty horší. Jinak jo, znám pár lidí, co si tím přivydělávají, ale za tyhle peníze určitě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 10:02
@arinecka píše:
To ti přijde jako lepší nabídka? Tak to ani nechci vědět, jak vypadají ty horší. Jinak jo, znám pár lidí, co si tím přivydělávají, ale za tyhle peníze určitě ne.

tak jsou třeba nabídky i za 400 Kč :mrgreen: tam jsem nebyla a ani nešla, to se snad nemůže vyplatit nikomu..Upřímně na některé produkce nechodím, protože se ke komparsu chovají jak k póvlu.

• Citovat
  • Nahlásit
1000
18.10.21 10:19
@Anonymní píše:
Znáte někoho, kdo se dokáže uživit komparsem? Přes léto jsem se tomu dost věnovala, ty lepší nabídky jsou kolem 1000 kč za 12h, někdy je to příjemný a jindy méně, ale dost lidí tam říkalo, že se tím živí 8o Upřímně to moc nechápu, protože nikdy není jistota, že vás vyberou nebo že bude nějaká práce…

Pred pár lety jsem si takhle taky přivydělávala, měla jsem to jako formu zábavy když jsem nepracovala.

Jestli uživí, je otázka, záleží kolik by jsi těch komparsu měla..

Jinak,1000,– za 12 hodin je sakra málo, já měla teda mnohem víc a to už je nějaký pátek..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3080
18.10.21 10:22

No ja si takhle privydelavala slusne asi pred 15ti lety a uz tehdy teda takhle malo platila jen nova :think:…jako treba od extrafilmu jsem si odnasela min 1800 za nataceci den (s treba 2 hodkama prescasu)…, ale tak treba uz to slo dnes do kopru…jinak znam jednoho cloveka, co se tim vylozene zivi…,ale ten obrazi uplne vsechno, je treba v publiku na barrandove (to vim, ze to bylo taky mizerne placeny), ale i vystupuje v tech poradech tam, v soudkyni a tech ruznych jinych blbinach..,to uz je placeny lip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 10:22
@megginka300 píše:
Pred pár lety jsem si takhle taky přivydělávala, měla jsem to jako formu zábavy když jsem nepracovala.

Jestli uživí, je otázka, záleží kolik by jsi těch komparsu měla..

Jinak,1000,– za 12 hodin je sakra málo, já měla teda mnohem víc a to už je nějaký pátek..

tohle je bohužel standard, více platí možná tak nějaké reklamy, většinou je to max 1300 Kč, zahraniční produkce platí více, ale rozhodně ne desítky tisíc..

• Citovat
  • Nahlásit
10505
18.10.21 10:24
@Anonymní píše:
tak jsou třeba nabídky i za 400 Kč :mrgreen: tam jsem nebyla a ani nešla, to se snad nemůže vyplatit nikomu..Upřímně na některé produkce nechodím, protože se ke komparsu chovají jak k póvlu.

Mam stejnou zkusenost, jednou jsem na tom byla na vysoke skole jeste, tehdy sehnat brigadu bylo skoro nemozne tak jsem brala, co bylo. Dneska bych sla radeji vykladat zbozi do supermarketu, tam si snad muzete aspon jednou z smenu odskocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 10:24
@Melodie91 píše:
No ja si takhle privydelavala slusne asi pred 15ti lety a uz tehdy teda takhle malo platila jen nova :think:…jako treba od extrafilmu jsem si odnasela min 1800 za nataceci den (s treba 2 hodkama prescasu)…, ale tak treba uz to slo dnes do kopru…jinak znam jednoho cloveka, co se tim vylozene zivi…,ale ten obrazi uplne vsechno, je treba v publiku na barrandove (to vim, ze to bylo taky mizerne placeny), ale i vystupuje v tech poradech tam, v soudkyni a tech ruznych jinych blbinach..,to uz je placeny lip

jo, soudkyně byla snad za 4tisíce, ale tam je pak stopka na několik let :mrgreen: extra dnes platí dobře, ale je tam šíleně moc cizinců, ti mají zaplaceno i více jako etnický horonář…takže ne každý se tam dostane.

• Citovat
  • Nahlásit
103416
18.10.21 10:25

Znám jednu, který si tím přivydělává/přivydělávala…většinou kompars, žena z lidu, největší rolí byla dvorní dáma v pohádce. Ale je to paní bez rodiny, bez dětí a má částečný ID.
Na komplet užívení to asi není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65347
18.10.21 10:29

Znám jen lidi, co to berou jako přivýdělek.. nikdo není tak úspěšný, aby si vydělal na normální život :think: rozhodně ne jen komparzem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat