Život bez babiček

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
7.11.21 14:04

Tak manžel už bohužel rodiče nemá, já uz mám jen mámu, která bydlí od nás hodinu autem, dělá v nemocnici na směny, nejsou lidi takže tam je dost často i o víkendu, nestěžuju si, prostě to beru tak jak to je… Letos jsem ji ukecala na týden, aby hlídala o prázdninách a to jsem dojížděla do práce od ní, aby si večer odpocala

• Citovat
  • Nahlásit
6768
7.11.21 14:36

A proč je manžel proti paní na úklid? Uklízí aspoň on? Moji rodiče po školce nevyzvedávají, bydlí v jiném městě. Tchyně nebo tchán taky ne, ale u nich nechci, aby byli s dětmi sami. Jinak my jsme si hlídání platili (někdy pohlídali kamarádi), návštěvy doktorů apod. problém nikdy nebyl, oba máme možnost HO, když chceme nebo potřebujeme. Každý druhý víkend jezdíme k mým rodičům, takže do kina na večeři apod. spolu klidně jdeme a rodičům necháme děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 14:56
@Anonymní píše:
Taky jsme s dětmi a manželem sami :,(. Oba dva jsme jedináčci, mí rodiče už nežijí, manželovi o nás nemají zájem a bydlí 300 km daleko. A nějak se nám nedaří najít náhradní tetu, strejdu nebo prarodiče. :,( Nějakou hlídací tetu/babičku kterou si zaplatíme nechceme, spíše bychom chtěli někoho kdo by nám nahradil rodinu, ale nedaří se najít.

Máme to naprosto stejně. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
437
7.11.21 15:12

Ahoj, dcera rok a třičtvrtě. Máme babičky dědečky, a to i pra. Nehlídá nikdo. 1× za cca 2 měsíce přijdou na hodinu k nám na kafe. Toť vše. Nechce se jim. Pracují… Vše s manželem zvládáme sami. Padáme často na ústa a myslím, že to má i velmi velký vliv na náš vztah. Ven chodíme jen separátně. Já někam třeba na kávu s kamarádkami, občas na víkend. To samé manžel. Museli jsme to zavést aspoň takto, jinak by nám oběma už hráblo. Podotýkám, že oba dva jsme strávili u babiček celé prázdniny, víkendy, x týdnů v kuse. Kdykoliv. Nemocní, zdraví. Babičky fungovaly na písknutí prstu, a to pracovaly. Nikdo se nad tím ani nepozastavil tehdá. Je to teď divná doba. Ale nedá se nic dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33737
7.11.21 16:53

Bez hlídacích babiček, tetiček, sousedek, jako úplně. Tři děti, dva psy, velká stará barabizna, velká zahrada. Pomalu snad bude po osmi letech úplně hotová rekonstrukce :pankac: Na jaře se chystám do práce. Máme to dobrovolně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
7.11.21 18:09
@Lady_M píše:
Ahoj, dcera rok a třičtvrtě. Máme babičky dědečky, a to i pra. Nehlídá nikdo. 1× za cca 2 měsíce přijdou na hodinu k nám na kafe. Toť vše. Nechce se jim. Pracují… Vše s manželem zvládáme sami. Padáme často na ústa a myslím, že to má i velmi velký vliv na náš vztah. Ven chodíme jen separátně. Já někam třeba na kávu s kamarádkami, občas na víkend. To samé manžel. Museli jsme to zavést aspoň takto, jinak by nám oběma už hráblo. Podotýkám, že oba dva jsme strávili u babiček celé prázdniny, víkendy, x týdnů v kuse. Kdykoliv. Nemocní, zdraví. Babičky fungovaly na písknutí prstu, a to pracovaly. Nikdo se nad tím ani nepozastavil tehdá. Je to teď divná doba. Ale nedá se nic dělat.

Ano, divná. Nedá mi nerýpnout si. Protože se neozvaly ty, které zde dost často „řeší“: Jak často by měly být děti s babičkou? Dvě hodiny do týdne? Nebo postačí jedna?
Další „řeší“ tohle: Musím zredukovat kontakt mé 4leté dcery s tchýni, protože ta se s ní moc blázní (je to mladá důchodkyně, takže má čas) a je na mou malou moc fixovaná. Neměla bych raději kontakt s ní na nějaký půlrok přerušit úplně? A že by malá neměla u ní vůbec spát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 18:54
@LucYL88 píše:
Ahok holky, je tady nekdo bez hlidacich babicek? Mame dva syny (2 a 4r) a bydlime v novostavbe, kde je furt plno dodelavek a prace. Bohuzel mame babicky v jinem okrese. Ja uz castecne pracuji a stihat vsechno (praci, uklid domacnosti, krouzky, psa) je nekdy mazec… Premylsim o pani na uklid, ale manzel o tom nechce ani slyset :-(. Nejsem zavistivy clovek, ale babicky ktere pomuzou vyzvednout ze skolky fakt zavidim.
Moje mamka si kluky obcas (jednou za 6tydnu vezme na vikend, mela je i par dni v lete o prazdninach. Tchyne nehlida vubec - hodne pracuje a o vikendech chce mit klid :dance:.
Jit s manzelem nekam do kina, leda kdyz hlida ta moje mamka, nekdy je to sileny…
Mate to nektera taky tak? Diky za reakce. L. :srdce:

Jestli tě to uklidní, tak jednu babičku máme 100 km daleko, takže nehlídá a druhá je stará a na naše děti si netroufne, obě mají ADHD. Takže nehlídá ani jedna babička. Pokud jsme opravdu nutně potřebovali pohlídat, tak jsme si hlídání museli od někoho zaplatit a protože na dvě ADHD děti si kdekdo netroufne, museli jsme to kolikrát vymyslet jinak a zvládnout vše s dětmi.

• Citovat
  • Nahlásit
1434
7.11.21 18:58
@Anonymní píše:
Taky jsme s dětmi a manželem sami :,(. Oba dva jsme jedináčci, mí rodiče už nežijí, manželovi o nás nemají zájem a bydlí 300 km daleko. A nějak se nám nedaří najít náhradní tetu, strejdu nebo prarodiče. :,( Nějakou hlídací tetu/babičku kterou si zaplatíme nechceme, spíše bychom chtěli někoho kdo by nám nahradil rodinu, ale nedaří se najít.

A odkud jste?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
7.11.21 19:13

Taky je mi to líto, když vidím prarodiče, jak hlavně v pátek po obědě vyzvedávají vnoučata. A když jsem byla hodně vyčerpaná, záviděla jsem i že ráno u nás většinou vodí děti tatínci. Občas jsem si kvůli tomu i pobrečela. Co nadělám, nic. Vezmu malou do bazénu, aby to nebylo líto i jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
7.11.21 20:50
@Wani píše:
A proč je manžel proti paní na úklid? Uklízí aspoň on? Moji rodiče po školce nevyzvedávají, bydlí v jiném městě. Tchyně nebo tchán taky ne, ale u nich nechci, aby byli s dětmi sami. Jinak my jsme si hlídání platili (někdy pohlídali kamarádi), návštěvy doktorů apod. problém nikdy nebyl, oba máme možnost HO, když chceme nebo potřebujeme. Každý druhý víkend jezdíme k mým rodičům, takže do kina na večeři apod. spolu klidně jdeme a rodičům necháme děti.

Proc nechces nechat tchany samotne s detmi? Vzdyt vychovali tveho muze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68993
7.11.21 21:30
@mapu píše:
Ano, máme to tak. Tchýně, 82let se začínající stařeckou demencí vyžaduje péči naši a moji rodiče o nás nemají zájem. Takže to musí jít jen s náma.

v kolika jste měli děti, ze je tchyně tak stará.
To je moji matce a mne je 56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29592
7.11.21 21:39
@Anonymní píše:
Máme dvě děti, 6 let a 9 měsíců. Hlídání nemáme žádné. Moje maminka nežije, tátovi je 86l. Tchýně nejeví zájem. Co jsou děti na světě, nebyli jsme s manželem nikde. :? Až miminko povyroste, ráda bych občas zaplatila hlídání, abychom mohli alespoň do toho kina. :mrgreen:

tátovi je 86 let - a tobě? 46 nebo víc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29592
7.11.21 21:40
@Ahep píše:
Proc nechces nechat tchany samotne s detmi? Vzdyt vychovali tveho muze…

třeba protože teď jsou o 40 let starší než tehdá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4233
7.11.21 22:12

Mně přijde vtipné, jak někdo napíše, že nemá hlídací babičky a současně píše, že hlídací babičku má, ale hlídá příležitostně :mrgreen: co bych za to třeba dala já :D ale čert vem hlídání, to si člověk může zaplatit, hlavně se děsím toho, až dítěti jednou dojde, že ho prarodiče nemají rádi, když na něj kašlou :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6768
8.11.21 09:26
@Ahep píše:
Proc nechces nechat tchany samotne s detmi? Vzdyt vychovali tveho muze…

Meho muze primarne vychovala jeho babicka s dedou. Jeho rodice se mu nijak extra nevenovali. A tychanovcum neverim, navic nechci, aby detem cpali ty sve nazory na zivot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat