ADHD a léky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.11.21 16:14

ADHD a léky

Zdravím, chtěla bych se zeptat mám ADHD a vyzkoušela jsem léky: ritalin, concerta, stratera a u žádné žádné výsledky, špatně se soustředím a vnímám, a i když jsem brala ty léky tak moje soustředění nebylo o nic moc lepší, teďka momentálně neberu žádný, ale chtěla jsme jenom vědět jestli nevíte něco co by pomohlo, aby se mi lépe soustředilo a dokázala bych lépe vnímat. Nebo pokud máte někdo ADHD, tak co pomáhá vám, budu fakt moc ráda za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
296
6.11.21 16:23

Ganja te hodi do klidu. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
6.11.21 17:23

Hele a nevymyslis si tak trochu? Dotaz na me pusobi tak, jakobys chtela zjistit, co zabere, ale leky nezkousela. Protoze pokud vim, v CR jsou dostupne jen dva ze tri uvedenych, a kdybys je skutecne zkousela, jiste vis, ze je docela alchymie trefit spravne davkovani, ze se to musi pomerne dlouho zkouset..

S CBD kapkami to bude totez, nikde zadny spolehlivy vyzkum, ze by to na ADHD zabralo, a opet by se mela dlouhodobe zkouset davka. Takze za me, co ti tady nekdo anonymne poradi, tezko overit… mne treba u syna nezabraly. Bohuzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 17:53

@Helca83 léky jsem zkoušela všechny stoprocentně, nevymýšlím si, a neřekla jsem že by vůbec nezabraly, trochu jo, ale není to ono pořád se mi nesoustředí dobře

• Citovat
  • Nahlásit
296
6.11.21 18:39
@Anonymní píše:
@Helca83 léky jsem zkoušela všechny stoprocentně, nevymýšlím si, a neřekla jsem že by vůbec nezabraly, trochu jo, ale není to ono pořád se mi nesoustředí dobře

Kolik mu je a co vyvadi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 19:58

@Sadman co komu, mluvím o sobě

• Citovat
  • Nahlásit
6.11.21 20:52

Mě pomohl biofeedback.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 10:04
@Anonymní píše:
@Sadman co komu, mluvím o sobě

mně teda hodně pomohla stratera v kombinaci s AD. Pak mi dost pomohla KBT terapie a cvičení na hluboký stabilizační systém. Uvádí se, že asi 10% lidí s ADHD je vůči lékům naprosto rezistentní. CBD nic, vůbec nic. A pak obecně mi pomohl sport ale až v kombinaci s lékama a potom co nastoupila dostatečná hladina. Mám teď 80 mg Stratery a dostávala jsem se na ni skoro rok. V lockdownech jsem musela navyšovat, protože online všechno je pro mě na soustředění o dost náročnější. Zkoušela jsem jít ještě na 100mg, ale to už jsem nedávala skrz nežádoucí účinky a efekt na soustředění byl zanedbatelný.

• Citovat
  • Nahlásit
2740
7.11.21 11:55
@Anonymní píše:
mně teda hodně pomohla stratera v kombinaci s AD. Pak mi dost pomohla KBT terapie a cvičení na hluboký stabilizační systém. Uvádí se, že asi 10% lidí s ADHD je vůči lékům naprosto rezistentní. CBD nic, vůbec nic. A pak obecně mi pomohl sport ale až v kombinaci s lékama a potom co nastoupila dostatečná hladina. Mám teď 80 mg Stratery a dostávala jsem se na ni skoro rok. V lockdownech jsem musela navyšovat, protože online všechno je pro mě na soustředění o dost náročnější. Zkoušela jsem jít ještě na 100mg, ale to už jsem nedávala skrz nežádoucí účinky a efekt na soustředění byl zanedbatelný.

Muzu se zeptat na ty nezadouci ucinky? A sport jaky, joga, pilates? Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
7.11.21 11:58

@Kazimíra Olejovka muzu se zeptat kde, u koho? To bych taky chtela zkusit, ale kdyz jsem se o tom zminila klinicke psycho, tak s tim nemela uplne dobre zkusenosti, ale taky ne uplne velky vzorek pacientu… rikala ze mela dojem, ze to funguje jen v dobu, kdy se na to chodi, a v case to pak prestane… dekuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
7.11.21 12:02
@Anonymní píše:
@Helca83 léky jsem zkoušela všechny stoprocentně, nevymýšlím si, a neřekla jsem že by vůbec nezabraly, trochu jo, ale není to ono pořád se mi nesoustředí dobře

OK tak jo, no… ja fakt mela dojem ze v CR je k dostani jen ritalin a ten druhy, s postupnym uvolnovanim… a ze ten treti neni… ale stejne si myslim ze pokud nekdo doporucil medikaci, tak otazka zda pomuzou jen ty podpurne veci… zkus mozna jak tu radi sport, joga nebo neco takoveho by asi melo pomoci, a jeste me napada terapie podle Emmerlingove, to ted zkousim ja, ale u ditete, nevim jak se to da pouzit u dospeleho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
7.11.21 12:04

@Terezka.nova25 zkousela jsem jich vic a efekt jsem nevidela ani u jednech, a zkousela jsem ruzne davky, asi 3-4 mesice takze myslim ze snad dostatecne dlouho… zas jako navysovat to decku nad doporucenou davku se mi nechce, navic to nema pro nej uplne prijemnou chut :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
7.11.21 12:15

@Sadman jestli je dotaz na mne, tak cerstve 4 roky a blbe se to popisuje, proste je nestandardni, chvili neposedi, je nemotorny s obtizne se socializuje a jeste to vloni dost podelali ve skolce, kde ho diskriminovala a bila jeho asistentka :cert: je takovy hranicni, ma i prvky aspergera (treba je sam od sebe bilingvni a od tri let cte). Od klinicke psycho na zatim dg jen ADHD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.21 06:59
@Helca83 píše:
@Kazimíra Olejovka muzu se zeptat kde, u koho? To bych taky chtela zkusit, ale kdyz jsem se o tom zminila klinicke psycho, tak s tim nemela uplne dobre zkusenosti, ale taky ne uplne velky vzorek pacientu… rikala ze mela dojem, ze to funguje jen v dobu, kdy se na to chodi, a v case to pak prestane… dekuji!

PhDr. Jiří Tyl, Praha 6

Chodila jsem já, před lety. Chodil nevlastní syn a teď můj syn. Na mě účinky má dodnes. Nevlastní syn byl párkrát, nedochodil. Můj syn chodí aktuálně, ale už po pár sezeních vidím změny. Ale vím, že na někoho je biofeedback krátký. Mluvila jsem o tom i s Cyrilem Hoschlem a taky říká…někomu pomůže někomu ne. Já se snažím ale vše takové řešit nejprve bez léků. Léky je až poslední možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat