Život bez babiček

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
7.11.21 12:55

Život bez babiček

Ahok holky, je tady nekdo bez hlidacich babicek? Mame dva syny (2 a 4r) a bydlime v novostavbe, kde je furt plno dodelavek a prace. Bohuzel mame babicky v jinem okrese. Ja uz castecne pracuji a stihat vsechno (praci, uklid domacnosti, krouzky, psa) je nekdy mazec… Premylsim o pani na uklid, ale manzel o tom nechce ani slyset :-(. Nejsem zavistivy clovek, ale babicky ktere pomuzou vyzvednout ze skolky fakt zavidim.
Moje mamka si kluky obcas (jednou za 6tydnu vezme na vikend, mela je i par dni v lete o prazdninach. Tchyne nehlida vubec - hodne pracuje a o vikendech chce mit klid :dance:.
Jit s manzelem nekam do kina, leda kdyz hlida ta moje mamka, nekdy je to sileny…
Mate to nektera taky tak? Diky za reakce. L. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25570
7.11.21 12:58

Ano mám to tak. Teď už jsou kluci velcí a když jsme náhodou chtěli do kina a byli malí, tak jsme pečlivě vybírali na co a kdy půjdeme. Prostě jsme nepotřebovali vidět nutně všechno. Babičk s dědou občas pohlídali, ale babi dělá na směny i o víkendu a chápu, že chce klid, když má po 4 dnech v práci jeden den volna.
Vyzvedávání a vodění do školky/školy zvládáme s manželem sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26195
7.11.21 13:03

Mám, tchýně je 600km daleko, ta mi nepohlida, moje mamka si cas od času si vezme staršího, ale dvouletého jeste nikdo neměl a nevypadá to, že by ho někdo chtěl hlídat. Teď čekáme třetí, takže dalších pár let se zas nikam sami nedostaneme :D me to nevadí, výlety a plány děláme jako rodina, nepotřebuju chodit sama s manželem do kina. Sem v jednom kole, ale vlastne mě to i baví. Když sme někam šli sami, tak sem spíš měla výčitky, že by se to synovi taky líbilo a bylo mi líto, že není s náma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
7.11.21 13:06

Máme dvě děti, 19 měsíců a novorozence. Bydlíme v Praze a v Praze bydlí jak moji, tak manželovi rodiče. Nikdo z nich nehlídá, nepomáhá. Zvládáme to, co taky jiného zbývá že :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
7.11.21 13:10

Taky nemáme babičky, děti 3,5 a 1,5, částečně pracuji z domu, hlavně po večerech. Co je starší ve školce je to lepší, jen s jedním dítětem v kočárku se leccos dá zvládnout. Teď čerstvě máme pani na uklid, chodí každých 14 dnů a je to velká pomoc. Jinak vše vyrizujeme a všude chodíme s dětmi, uvazuju o placeném hlídání aspoň občas, když jdu k doktorovi apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1671
7.11.21 13:12

Ano, čtyři roky bez jakéhokoliv hlídání. Pokud jsem musela někam fakt bez syna (vyšetření u lékaře, zkouška ve škole), hlídal manžel. Takže to pak musel taky někdy napracovat atd. Je to šílené a teď s dvěma ještě horší. Teď poprvé byl syn u babičky přes noc, a to už mu jsou skoro čtyři roky.

Například chodím do bazénu na kroužek plavání se starším i s mladší. To ještě buď ráda za školku. Paní na úklid jsme měli a mít nebudeme, teď zrovna jsme se o tom bavili s mužem, že když se na to jednou za čas vrhnu, udělám to líp jak ona. Ale na hlídání bych platila někoho ráda, jen už mám zlou zkušenost s tím, jak se pak lidi u dětí střídají. Jen si syn na jednu chůvu zvyknul, už abychom hledali novou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 13:15

Máme dvě děti, 6 let a 9 měsíců. Hlídání nemáme žádné. Moje maminka nežije, tátovi je 86l. Tchýně nejeví zájem. Co jsou děti na světě, nebyli jsme s manželem nikde. :? Až miminko povyroste, ráda bych občas zaplatila hlídání, abychom mohli alespoň do toho kina. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 13:29

Taky jsme s dětmi a manželem sami :,(. Oba dva jsme jedináčci, mí rodiče už nežijí, manželovi o nás nemají zájem a bydlí 300 km daleko. A nějak se nám nedaří najít náhradní tetu, strejdu nebo prarodiče. :,( Nějakou hlídací tetu/babičku kterou si zaplatíme nechceme, spíše bychom chtěli někoho kdo by nám nahradil rodinu, ale nedaří se najít.

• Citovat
  • Nahlásit
1144
7.11.21 13:30

Obcas, kdyz je nejaka nouzovka, treba bych potrebovala k zubari a manzel do prace, tak chvili pohlida moje mama.. Ale ze by si brala deti treba na cely vikend, to ani nahodou. Chodi teda jeste do prace no. A tchyne uz je starsi a neni na tom moc zdravotne dobre. O deti se zajima, ale musime byt na navsteve s nimi. A ani bych ji nenechala na krku hyperaktivniho dlouletaka.. Ten utaha i koně a babca uz by to nemusela fyzicky zvladnout.. Tak dvakrat do roka mi pohlida deti segra, kdyz chceme jit treba do toho kina.. Nekdy je to těžký no, ale clovek si zvykne.. Ve vasem pripade bych si i obcas zaplatila nejakou chuvu, to by neslo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2878
7.11.21 13:36

Jedna babička 250 km, vážně nemocná, nehlídala nikdy, druhá 150 km, ráda si brala/bere děti o prázdninách nebo když bývaly jako malé nemocné, tak na doléčení. Pracovala jsem u obou dětí od konce mateřské. Do kina, na večeři a pod. jsme si zašli párkrát za rok, když byly děti u prarodičů, každodenní shon jsme museli s manželem zvládnout sami (veškeré hlídání jsem využila na práci).
Přesně chápu, jak se cítíš a že občas člověk padá na pusu a má pocit, že mele z posledního (hlavně, když jsou třeba děti nemocné). Vydrž, bude líp :hug: Časem se to zlepší a co teď vidím jako velikou výhodu, tak že si umím lépe organizovat čas. A teď, když už mě děti nepotřebujou pořád za zadkem, tak mám pocit že mám spoustu volného času :mrgreen: Občas to skoro vypadá, že i víc, než moji bezdětní kolegové :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 13:39

Tchyne obcas pohlida, ale zrovna tuhle detem slibila, ze je vyzvedne po obede (ma 1 den v tydnu volno, je v duchodu a k tomu stale 80% uvazek) a ujel ji autobus (jezdi jednou za 60 minut, ale za 20 minut je u nas), tak jsem to musela resit telefonaty… Nasi jsou daleko, ale pomahaji aspon resit krizove situace - to si berou dovolenou. Ted meli hlidat kvuli sluzebnim cestam, ale deti onemocnely, takze nechci riskovat, ze se rodice nakazi… Jak to vyresim nevim, pochybuju, ze nekdo prijde nadsene hlidat nemocne deti :think:.

• Citovat
  • Nahlásit
1696
7.11.21 13:40

Máme dvě děti 5let a druhé má 1měsic. Nemáme žadnou babičku, hlídání žadné(ani takové občasné jak píšeš ty).
Taky bydlíme v novostavbě a pani na úklid mám a jsem za ni štastná a nestydim se za to. Zrychlená doba si to žádá, já pracující manžel to naopak podporuje aby mi ulehčil.
Práci jsem přizpůsobila dětem dělám od 8-15hod abych mohla syna vyzvedávat ve školce, pojud jdu někam na nehty, vlasy, řasy tak vždy dopoledne kdyz je syn ve školce, popřípadě teď miminko hlídá chlap.Ale my jsme oba Osvč nedokažu si představit nekdě být zaměstnána. Práci mám v baráčku(salón).Prostě vše prizbusobuji to u že mam dvě deti a žadnou pomoc. Všude berem děti (wellnes)
Ze začatku jsem se s tim nemohla smířit a vadilo mi to, ale spiš z důvodu že deti nemají babičku, ne z důvodu pomoci.
M si běkdy s manželem uděláme volný den, když je syn ve školce a vyrazime někam spolu-do sauny a pak na obed treba. Takze to dělame jak se dá :mrgreen:
Ale jde to i bez babiček i když chybí…tak jak píšeš taky nejsem závistivá ale babičky závidím(v dobrém)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 13:41

Manžel i já máme již maminky po smrti…Takze buď ráda, že vaše babičky ještě žijí!

• Citovat
  • Nahlásit
869
7.11.21 13:41

Ano, máme to tak. Tchýně, 82let se začínající stařeckou demencí vyžaduje péči naši a moji rodiče o nás nemají zájem. Takže to musí jít jen s náma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
829
7.11.21 14:02

5 a 2, z rodicu uz mame jen moji mamku, ktera na tom neni zdravotne dobre.. tudiz deti porad jen s námi, ani jeden jeste nespal v cizim, dvouletak je se mnou pořád.. hlavne u toho to bude problem, je na me aktualne doslova fixly. Stridame se s manželem, ten tedy funguje 100%, ale abychomsi vysli sami dva, to je fakt luxus, ktery jsme uz dlouho nemeli. Proste to tak je, zatim mi to nevadi, jsou to nase deti, jezdime hodne povyletech vsichni, horsi to bude pak s praci. S hlidanim by to bylo snazší, ale co clovek nadela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat