Život bez muže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mmmrkvička
Stálice 89 příspěvků 17.04.19 18:59
Život bez muže

Ahoj ženy :mavam:,
zajímalo by mne, kolik vás tu tak je, co si vybrali DOBROVOLNĚ život svobodné maminky… než se nechat například komandovat od egoistického manžela? Jak to finančně zvládáte?
Vrátily byste čas a neodešly od muže, nebo jste nyní spokojenější? Neměnily by jste?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kfětoslava
Závislačka 2543 příspěvků 17.04.19 19:07

Tak odejít od despotického muže neberu jako dobrovolné samoživitelství. Dobrovolná samoživitelka je moje kamarádka, co si opatřila dítě úplně bez otce, což je pro mě dost diskutabilní

Uživatel je onlinemrav
Nadpozemská drbna 27956 příspěvků 17.04.19 19:14
@Mmmrkvička píše:
zajímalo by mne, kolik vás tu tak je, co si vybrali DOBROVOLNĚ život svobodné maminky… než se nechat například komandovat od egoistického manžela? Jak to finančně zvládáte?
Vrátily byste čas a neodešly od muže, nebo jste nyní spokojenější? Neměnily by jste?

Zvládnout se dá všechno a ne každý muž je despota. či egoista. A tak ta, co je teď sama, si může najít prima chlapa. :mavam:

laducha
Generální žvanilka 22438 příspěvků 17.04.19 19:20

Já jsem dobrovolně už 10 let sama. A měnit to nebudu, k ničemu ho doma nepotřebuju.

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 4470 příspěvků 17.04.19 19:23
@Mmmrkvička píše:
Vrátily byste čas a neodešly od muže, nebo jste nyní spokojenější? Neměnily by jste?
Žádný chlap mě doma nikdy nekomandoval :kytka: osobně by mi bez muže bylo smutno. Každá žena má jiný plat, jsou i takové, co berou peněz jak několik rodin. Svůj plat znáš jen ty, pokud dokážete vyžít, život svobodné matky dnes není žádná ostuda a je to jen na tobě. Lepší žít sama než s volem
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.19 19:38
@Mmmrkvička píše:

Protože nepíšu o sobě, tak anonym:

Moje tchýně se rozvedla ve 24letech, když měla doma 3lete a 6m děti a nelituje a nikdy nelitovala. Do ted nevíme co se stalo - oba tvrdí, že ten druhý byl nevěrný a že první dítě bylo náhodou a pak následoval vynucený sňatek :nevim:
Poté už tchýně neměla nikdy chlapa (resp asi jednu dobu randila s jedním, ale nikdy ho nevzala domů). Od te doby je dobrovolně sama. Zvládala - měla ale vždy dvě práce a děti prostě chodily do družiny po škole. Nicméně doma už byli prostě spolu - neměli TV a četli si, chodili do přírody, malovali, tvořili. Manžel na dětství vzpomíná s láskou a je pravda, že mají velmi blízké vztahy všichni a mají se rádi. Takže to jde a myslím, že docela dobře. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.19 19:47

Já jsem odešla od táty mého syna, ale to neberu jako, že jsem chtěla být dobrovolně svobodná, ale neměla jsem na výběr. Přítel dítě nechtěl a věděla jsem, že jestli si ho nechám, tak od něj nebudu mít jakoukoliv podporu, tak jsem se sbalila a odešla. :think: Klukovi jsou 4 roky a bývalého jsem od odchodu neviděla. :palec: Dobrovolně bez chlapa je moje teta, která měla vztah naposledy jako mladá. Teď ji táhne na 55 a je pořád sama, bez dětí, chlapa nepotřebuje, nikdy žádného nehledala a že nápadníky měla a pořád má. Ale prostě chce být sama a je takhle spokojená.

Mmmrkvička
Stálice 89 příspěvků 17.04.19 19:57

@Kfětoslava
Ale je… Když už žádnýho nechceš, tak to bylo míněno, když už máš chlapů plný zuby a jen je odháníš, protože už chceš mít konečně klid.

annelisa
Povídálka 34 příspěvků 17.04.19 20:01

Taky jsem dobrovolně bez muže, okolí moje rozhodnutí nechápe, ale já mám prostě takovou povahu. V budoucnu bych chtěla dítě, takže jsem se domluvila s kamarádem a hodláme to do cca tří let zrealizovat. Jinak žena, co odešla od např. despotického chlapa, podle mě není matka samoživitelka dobrovolně, prostě vyřešila nevyhovující situaci, jak nejlépe to šlo, a nejspíš půjde časem do dalšího vztahu…

Mmmrkvička
Stálice 89 příspěvků 17.04.19 20:27

@annelisa
Do dalšího vztahu může jít kdokoliv, kdykoliv.
Kdybych nechtěla být s dcerou sama, nejsem. Za poslední rok jsem odmítla docela dost mužů… a pořád mi říkají, co je v tom, že prý tak krásná ženská je sama :-D.

annelisa
Povídálka 34 příspěvků 17.04.19 20:53
@Mmmrkvička píše:
@annelisa
Do dalšího vztahu může jít kdokoliv, kdykoliv.
Kdybych nechtěla být s dcerou sama, nejsem. Za poslední rok jsem odmítla docela dost mužů… a pořád mi říkají, co je v tom, že prý tak krásná ženská je sama :-D.

Jojo, taky poslouchám, proč je tak pěkná holka sama. :D Ale třeba v nové práci jsem už nic neponechala náhodě - nosím prstýnek plus mě do práce občas vozí kamarád. Díky tomu si kolegové mysleli, že jsem minimálně zadaná, jestli ne rovnou vdaná. Nechala jsem je při tom a mám klid od všech těch starostlivých řečí a soucitných pohledů… 8)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.19 21:06

Byť to bude znít zvláštně, už někdy v dobách na základce jsem si představovala svůj život jako svobodná matka. Tak se i nakonec stalo. Dva roky jsme žili společně jako rodina, ale nebyl dobrým tatínkem a partnerem taky ne. Vzájemně si nechybíme a je nám skvěle. Vrhla jsem se do podnikání, což byl hodně velký krok pro mě/ nás, ale díky tomu jsme finančně dobře zabezpečeny. Neměnila bych za tento pocit, být sama svou paní. Ono každé má svoje, a záleží na povaze člověka, mně, jako samotáři, tohle žití vyhovuje maximálně :) :)

Mmmrkvička
Stálice 89 příspěvků 17.04.19 21:18
@Anonymní píše:
Byť to bude znít zvláštně, už někdy v dobách na základce jsem si představovala svůj život jako svobodná matka. Tak se i nakonec stalo. Dva roky jsme žili společně jako rodina, ale nebyl dobrým tatínkem a partnerem taky ne. Vzájemně si nechybíme a je nám skvěle. Vrhla jsem se do podnikání, což byl hodně velký krok pro mě/ nás, ale díky tomu jsme finančně dobře zabezpečeny. Neměnila bych za tento pocit, být sama svou paní. Ono každé má svoje, a záleží na povaze člověka, mně, jako samotáři, tohle žití vyhovuje maximálně :) :)

Mluvíš mi z duše.
Já jsem se tak konečně také našla.
Poprvé ve svých 35letech bydlím s dcerou sama a je nám dobře. Žádná kritika, žárlivé scény, hádky, ponižováni se… prostě pohoda, klídek, lehárko :-).
Je to mé nejšťastnější období mého života. :palec:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19010 příspěvků 17.04.19 21:26

Mě by bez muže bylo moc smutno a ekonomicky by to taky bylo horší! Ale já doma nemám egoistu ani despotu ;) S takovými se žije těžko, vidím to i ve svém okolí :think:

annelisa
Povídálka 34 příspěvků 17.04.19 21:28
@Anonymní píše:
Byť to bude znít zvláštně, už někdy v dobách na základce jsem si představovala svůj život jako svobodná matka. Tak se i nakonec stalo. Dva roky jsme žili společně jako rodina, ale nebyl dobrým tatínkem a partnerem taky ne. Vzájemně si nechybíme a je nám skvěle. Vrhla jsem se do podnikání, což byl hodně velký krok pro mě/ nás, ale díky tomu jsme finančně dobře zabezpečeny. Neměnila bych za tento pocit, být sama svou paní. Ono každé má svoje, a záleží na povaze člověka, mně, jako samotáři, tohle žití vyhovuje maximálně :) :)

Fandím. :palec: A souzním. Taky jsem se rozhodla už někdy v pubertě, že nechci klasický vztah. Na druhou stranu mám chlapy ráda a mám s nimi dobré vztahy. Ale žít v páru prostě nechci, jsem holt samotářka a nějak to nejde.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama