Život v Japonsku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
EvaCze
Povídálka 11 příspěvků 19.01.19 01:03
Život v Japonsku

Hezký den chci se zeptat co vše je třeba pro vztup a život v Japonsku. Mám tam část rodiny (ta se kterou vycházím) již jsem byla hledala na internetu ale raději se ptám osobně :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sugii
Stálice 65 příspěvků 19.01.19 03:22

Najdi si na Facebooku skupinu Češi v Japonsku. Členové jsou ochotní a poradí. Jen takto položený dotaz je příliš obecný… je něco s čím máš konkrétní problém? Ohledně víz je vše popsáno na stránkách jp imigračního…
pokud tu máš rodinu, neměl by být problém. Někdo s příjmem se za tebe bude muset zaručit jako sponzor. Jinak si dobře rozmysli co tu budeš chtít dělat, pro cizince to tu s prací tak slavný není …

Victoria1988
Kecalka 214 příspěvků 19.01.19 03:23

Takže si vzhledem Japonka? Umíš perfektně japonsky?
Je to jedna z nejuzavrenejsich zemi vůči cizincům, ani dítě které se narodilo v Japonsku,ale má rodiče jiné rasy není proste uznavano jako rovnocenné. Jsou to velcí nacionalisté. Mnohem víc než Britové, Němci,takže je třeba myslet na to. Ale zas musí jednou změnit tenhle pristup vůči cizincům,neboť populace velmi stárne a budou potrebovat hodně osetrovatelek.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 19.01.19 08:11
@EvaCze píše:
Hezký den chci se zeptat co vše je třeba pro vztup a život v Japonsku. Mám tam část rodiny (ta se kterou vycházím) již jsem byla hledala na internetu ale raději se ptám osobně :)

Byla jsem v Japonsku Tokyu par dni..neuveritelna zeme, Japonci jsou naprosto odlisni..velmi ihleduplni, taktni..kdyz maji rymu atd na ulici nosi rousky, je zakazano v mhd mluvit do mobilu..k cizincum maji embivalentni vztah, pohsaji vnitrne kazdym kdo neni japonec, ale evropanum se snazi priblizit..treba je obrovska pocta od japonce kdyz pozve navstevu do rvropske restaurace..jelikoz maji malo zelene tak ji nadherne opecovavaji..

Wani
Závislačka 3362 příspěvků 19.01.19 08:22
@Victoria1988 píše:
Takže si vzhledem Japonka? Umíš perfektně japonsky?
Je to jedna z nejuzavrenejsich zemi vůči cizincům, ani dítě které se narodilo v Japonsku,ale má rodiče jiné rasy není proste uznavano jako rovnocenné. Jsou to velcí nacionalisté. Mnohem víc než Britové, Němci,takže je třeba myslet na to. Ale zas musí jednou změnit tenhle pristup vůči cizincům,neboť populace velmi stárne a budou potrebovat hodně osetrovatelek.

Nemusí být ani jiné rasy, stačí, že je to Korejec. :mrgreen:

maja45
Povídálka 39 příspěvků 19.01.19 09:27

Tohle je pohled toho, kdo byl v Japonsku jen pár dní. Japonsko se těžko definuje, je naprosto odlišné ze všech zemí, kde jsem byla, mluvím hlavně o lidech. V Japonsku jsem byla vícekrát a procestovala jeho velkou část a Japonsko miluju. Je tam řád, všichni dodržují mnohá pravidla, nám někdy až nepochopitelná, ale mají svá opodstatnění. I ta slušnost má svá pravidla, v MHD třeba moc neplatí. Viděla jsem 100 letou babičku, jak stojí v metru a nikdo z jí nepustil sednout. A člověk někdy musí číst mezi řádky. Japonec obvykle neříká ne, ale nesouhlas znamená " možná„, uvidíme“ atd. Děti mají naprostou úctu k učitelům, ambice být co nejlepší, vzdělávání se věnují v rámci různých kurzů i po klasické škole. Japonské ženy to lehké nemají, to je dlouhé vyprávění. Turistům se Japonci snaží pomoc, poradit, jsou milí, i když málokdo umí anglicky, v menších městech a na venkově skoro nikdo. Budou slušní a ohleduplní, i když tam budete žít, ale odstup tam vždy bude. A spousty dalších odlišností. Už se těším, až tam zase pojedu, jejich kultura, příroda mě uchvátila. Ale žít natrvalo bych tam asi nezvládla. Chybělo by mi to naše přátelství a cítila se bych se pořád jako cizinec…a na lidi je tam celkově vyšší tlak než u nás, zejména pracovně…ale někdo má možná jiné zkušenosti

Wani
Závislačka 3362 příspěvků 19.01.19 09:36

@maja45 Pravda, pár dní, a ještě k tomu v Tokiu, o Japonsku nic neřekne. To člověk musí hlavně někam na venkov, kde nejsou žádní turisté, žádný Starbucks a žádné obchoďáky (Japonci jsou posedlí nakupováním a hromaděním věcí), na takovém místě jsem strávila víc jak rok. :mrgreen: To s tou MHD máš pravdu, to jsem taky vídala. Mě tedy hodně šokovalo, jak tam děti chodí oblečení, malá miminka bez ponožek a čepiček a maminky v kabátu. :nevim: No podle mě Japonci právě nejsou vždy slušní a ohleduplní, když žijí vedle cizinců, kolikrát je ignorují, nezdraví a ještě dokážou být drzí. Zvlášť ta starší generace. :think: No mě na jejich pracovním stylu (zejména pracovníků v kancelářích) přijde strašné, jak jsou hrozně neefektivní, pro ně je prostě směrodatné, jak dlouho v té kanceláři sedí a ne kolik skutečné práce udělají. Z toho jsem vždycky šílela. :lol:

maja45
Povídálka 39 příspěvků 19.01.19 10:14

To s tebou naprosto souhlasím. Mně někdy bylo zase líto školních dětí, když se večer kolem 18-19.h vracely domů, na zádech těžkou tašku a kinklaly se na tyči v metru či vlaku a usínaly…a taky mi už před několika lety přišlo smutné, jak mladé páry jely v sobotu večer na rande či zábavu, kluci seděli a holky nad nima stály, nicméně všichni měli sluchátka na uších a mobily v ruce a něci hráli. Minimální komunikace. Bohužel musím říci, že dneska je to hodně podobné už u nás (mobil). A taky prosklené herny na ulici plné kravaťáků, mladých či ve středním věku nebo chlapi, kteří se vracejí pozdě z práce (po 20.00h), koupí si v marketu hotové jídlo, nechá si ho ohřát v mikrovlnce a večeří ve vlaku či bistru. Většina lidí , kteří pracují, nosí ve městech černé (tmavě šedé) obleky, i ženy…jednot­várnost, řád…na venkově je to jiné.....tam se někde zastavil čas.....ale chrámy, hory, sopky, národní parky.....krá­sa.....

Wani
Závislačka 3362 příspěvků 19.01.19 10:22

@maja45 Tak vracejí se pozdě domů, to je pravda, ale u nás má taky spousta dětí večer kroužky, tak to mi přijde podobné. Co se spaní ve vlaku a metra týče, tak to ani nemusí být extra unavení, Japonci jsou v tomto machři, dokážou spát všude a ještě se vzbudí na správné zastávce. Po dvou měsících v Japonsku jsem to začala dělat taky, často mě ten vlak totiž uspával. :mrgreen: Ale ta hotová jídla z marketu mi chybí, zvlášt, když se mi nechce vařit. :mrgreen: Nepamatuji si, že bych pořádně viděla někoho jíst ve vlaku, ono to není moc doporučené. :lol: Tak s tím oblečením, Japonsko je prostě zemí „uniforem“, přesně předepsané oblečení na pohovory, pohřby, imatrikulace, … :nevim:

lucenka
Vesmírná mluvilka 34117 příspěvků 19.01.19 11:02
@maja45 píše:
Tohle je pohled toho, kdo byl v Japonsku jen pár dní. Japonsko se těžko definuje, je naprosto odlišné ze všech zemí, kde jsem byla, mluvím hlavně o lidech. V Japonsku jsem byla vícekrát a procestovala jeho velkou část a Japonsko miluju. Je tam řád, všichni dodržují mnohá pravidla, nám někdy až nepochopitelná, ale mají svá opodstatnění. I ta slušnost má svá pravidla, v MHD třeba moc neplatí. Viděla jsem 100 letou babičku, jak stojí v metru a nikdo z jí nepustil sednout. A člověk někdy musí číst mezi řádky. Japonec obvykle neříká ne, ale nesouhlas znamená " možná„, uvidíme“ atd. Děti mají naprostou úctu k učitelům, ambice být co nejlepší, vzdělávání se věnují v rámci různých kurzů i po klasické škole. Japonské ženy to lehké nemají, to je dlouhé vyprávění. Turistům se Japonci snaží pomoc, poradit, jsou milí, i když málokdo umí anglicky, v menších městech a na venkově skoro nikdo. Budou slušní a ohleduplní, i když tam budete žít, ale odstup tam vždy bude. A spousty dalších odlišností. Už se těším, až tam zase pojedu, jejich kultura, příroda mě uchvátila. Ale žít natrvalo bych tam asi nezvládla. Chybělo by mi to naše přátelství a cítila se bych se pořád jako cizinec…a na lidi je tam celkově vyšší tlak než u nás, zejména pracovně…ale někdo má možná jiné zkušenosti

Moc toho o Japoncích nevíš, když považuješ za neslušné, že nepustí v MHD stařenku sednout. To není neúcta. Ale určitá část obyvatelstva má stále zafixováno, že nemá upozorňovat stařenku na to, že je stará. A taky je problém to, že člověk, co stařenku pustí, svým způsobem zahanbí ostatní cestující, že je to taky nenapadlo.

Wani
Závislačka 3362 příspěvků 19.01.19 11:28

@lucenka V japonských vlacích jsou v každém vagoně speciální sedačky určené pro starší lidi či těhotné a kolikrát ani na ně nepustí starší lidi sednout. :nevim: A nepřijde mi, že by v Japonsku bylo nějaké tabu ukazovat na něčí věk, vzhledem k tomu, že otázka na věk je většina jedna z prvních, kterou Japonci položí. :think:

lucenka
Vesmírná mluvilka 34117 příspěvků 19.01.19 11:36
@Wani píše:
@lucenka V japonských vlacích jsou v každém vagoně speciální sedačky určené pro starší lidi či těhotné a kolikrát ani na ně nepustí starší lidi sednout. :nevim: A nepřijde mi, že by v Japonsku bylo nějaké tabu ukazovat na něčí věk, vzhledem k tomu, že otázka na věk je většina jedna z prvních, kterou Japonci položí. :think:

Jenže je tabu dávat druhému najevo, že už je starý a na něco nestačí.

Wani
Závislačka 3362 příspěvků 19.01.19 11:57
@lucenka píše:
Jenže je tabu dávat druhému najevo, že už je starý a na něco nestačí.

No to je tabu podle mě i u nás (nebo minimálně neslušné). To, že pustíš v Japonsku starého člověka nebo těhotnou sednou, notabene na místa, která jsou pro ně určená, rozhodně není naznačení, že ten člověk na něco nestačí. Běžně jsem pouštěla, a viděla jsem pouštět, staré lidi. :nevim:

lucenka
Vesmírná mluvilka 34117 příspěvků 19.01.19 12:03
@Wani píše:
No to je tabu podle mě i u nás (nebo minimálně neslušné). To, že pustíš v Japonsku starého člověka nebo těhotnou sednou, notabene na místa, která jsou pro ně určená, rozhodně není naznačení, že ten člověk na něco nestačí. Běžně jsem pouštěla, a viděla jsem pouštět, staré lidi. :nevim:

A ty jsi Japonka? A píšu, že teď už se to mění a postupně 8 Japonci začínají pouštět sednout. Ale není to pravidlo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >