Život ve městě

Anonymní
28.5.20 05:53

Život ve městě

Ahoj, přeji hezké ráno :mavam:
Teď o víkendu se budeme stěhovat z malého města (3000 obyvatel) do většího (80 000 obyvatel), je to hlavně kvůli práci, neustále dojíždíme a je to časově náročné. Mame dvě děti (12 a 9 let), zatím do konce června tam budem trávit víkendy a potom už tam budeme bydlet na trvalo.Chci se zeptat, stěhovali jste se takto někdo s dětmi? Jak si zvykly? A jak se vám žije ve městě? Jen tak mě to zajímá…na jednu stranu se moc těším a na druhou mám trochu trému, bude to změna. Moc děkuji za vaše postřehy a odpovědí ;) Hezký den přeji ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11066
28.5.20 06:00

Já šla jako dítě z vesnice do města s cca 25k obyvateli. Jako jo, zvykla jsem si ale dost to trvalo. Pořád jsme pro spolužáky byla to dítě vesnice, co je úplně mimo. Ale tenkrát byl Internet ještě v plenkách, takže různé informace prostě nebyly kde čerpat. Dneska je to podle mě daleko jednodušší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21805
28.5.20 06:55

Nás syn si moc nezvykl, manželovi to trvalo a já jsem tu šťastná jako blecha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4291
28.5.20 07:06

80 tis, to je velikost na kterou snad neni problem si zvyknout. Hlavni je lokalita, aby to nebyla nejaka „neprizpusobive proslula“ nebo s dalnici za rohem apod. A pak pro deti vybrat dobrou skolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 07:22
@terien píše:
Nás syn si moc nezvykl, manželovi to trvalo a já jsem tu šťastná jako blecha.

No věřím :mrgreen: Já už se těším hrozně. Kolik je synovi? Našim dětem je to asi fuk, nic moc neříkají a manžel si bude asi zvykat nejhůř. Jenze v tím malém městě kde jsme bydleli do teď vůbec nic není, pouze jedny potraviny a jinak pořád dojíždění 40minut, protože kde nic tu nic, takže myslím si že to bude lepší ale na jednu stranu se taky trochu bojím, Bude to změna no :D

• Citovat
  • Nahlásit
22772
28.5.20 07:36

Neboj, si zvyknete. Stěhovali jsme se také z maloměsta do velkého města. Děti šly do školy a školky a nijak zvlášť stěhování neprožívaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21805
28.5.20 08:02
@Anonymní píše:
No věřím :mrgreen: Já už se těším hrozně. Kolik je synovi? Našim dětem je to asi fuk, nic moc neříkají a manžel si bude asi zvykat nejhůř. Jenze v tím malém městě kde jsme bydleli do teď vůbec nic není, pouze jedny potraviny a jinak pořád dojíždění 40minut, protože kde nic tu nic, takže myslím si že to bude lepší ale na jednu stranu se taky trochu bojím, Bude to změna no :D

Když jsme se stěhovali, bylo mu 10. Dneska už je dospělý a nezůstal tu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2811
28.5.20 08:17
@terien píše:
Když jsme se stěhovali, bylo mu 10. Dneska už je dospělý a nezůstal tu

Vrátil se zpátky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21805
28.5.20 08:26
@Beckyttine5 píše:
Vrátil se zpátky?

Prozatím ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
29.5.20 11:20
@Anonymní píše:
Ahoj, přeji hezké ráno :mavam:
Teď o víkendu se budeme stěhovat z malého města (3000 obyvatel) do většího (80 000 obyvatel), je to hlavně kvůli práci, neustále dojíždíme a je to časově náročné. Mame dvě děti (12 a 9 let), zatím do konce června tam budem trávit víkendy a potom už tam budeme bydlet na trvalo.Chci se zeptat, stěhovali jste se takto někdo s dětmi? Jak si zvykly? A jak se vám žije ve městě? Jen tak mě to zajímá…na jednu stranu se moc těším a na druhou mám trochu trému, bude to změna. Moc děkuji za vaše postřehy a odpovědí ;) Hezký den přeji ;)

Tak to bych nedal. Nesnáším velkoměsta. Ideální je pro mě vesnice u města.
Ale děti pravděpodobně najdou. víc kamarádů, a kroužky, kulturní, sportovní možnosti, to je dobré.
Jinak ve městě je prach, hluk, kravál (dneska už skoro žádné soukromí), za Prahu přeturistováno, předraženo…
Stres, spěch, víc podivínů, spousty Ussrajinců, Rumunů, Bulharů, Rusů, reklamy i na podlaze v metru, na ulici, v autobusech, tramvajích, nic moc vzduch, Praha má smog jako standard, i když už se tomu tak ani neříká, prostě zácpy aut všude, a mobilo-lidi, co se o ně lze běžně přerazit, protože oni se vám nevyhnou.
Sousedi čumící do oken, ani je neznáte, nelze před nimi utéct.
Lze, ale to znanená bydlet na menším městě nebo vesnici, přesně obrácené, než stěhování do většího města
Zbytky přírody, a developeři se snaží zabetonovat domy a sklady co se dá, takže za mě jedině maloměsto nebo klid na vesnici.

Mezi 80 000 městem a Prahou už není prakticky žádný rozdíl, protože Praha je jen mnoho takových měst dohromady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15081
30.5.20 22:36

Já jsem se jako dítě stěhovala do města (70 tis. obyvatel) a nikdy se mi tam nelíbilo. Nelíbilo se tam ani ségre, ani tátovi, jediná spokojená byla máma. Takže obě se ségrou, jakmile jsme dospěly, odstěhovaly jsme se od našich zpátky na vesnici. Táta dokopal mámu alespoň ke koupení chaty se zahradou, kde trávil veškerý volný čas. Dneska už máme jen mamcu a v bytě ve městě je jenom část roku, jaro, léto, podzim chata se zahradou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat