Příspěvek na bydlení: kolik, jak, co, proč, atd.

Anonymní
27.5.20 09:08

Příspěvek na bydlení kolik jak co proč atd

Ahoj holky, prosím o odpověď, ještě jsem nikdy nepobíral a příspěvek na bydlení, tak o tom moc nevím, jen to, že lidi berou. My jsme bydleli ve vlastním. Chceme se přestěhovat do pronájmu máme čistý průměrný příjem 25000 a chtěla bych vědět, zda, jak jestli atd budu mít příspěvek. Co jsem četla, tak asi ano teda. Jsme 4 já přítel a dvě malinké děti a půjdeme buď do města do 10000 obyvatel nebo do 50000 obyvatel. Jak to funguje? Přijde mi zvláštní, nevím, jestli to dobře chápu, že případný rozdíl v nájmu od 30% příjmu hradí ten příspěvek. To jako si můžu vybrat byt a stát mi doplatí zbytek k těm 7800 ( to je těch našich 30%) pokud ten byt bude dražší? ( V našem regionu se do 7800 s náklady vejdeme jen výjimečně samé byty 1+1 a tak) děkuji..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2717
27.5.20 09:21

Nic ti radit nebudu, najdi si takové bydlení, které utáhneš ze svého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16862
27.5.20 09:30

Najdi si byt, který utahnete. Příjem nemáte zas tak malý, aby ste neuplatili byt, holt musite hledat neco na co máte, na příspěvky bych nespolehala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8181
27.5.20 09:39

Chápeš to dobře, ale počítá se jen s náklady maximálně do výše tzv. normativních nákladů, které jsou podle počtu osob a velikosti obce. Můžeš na netu najít kalkulačku k příspěvku a přibližně si to spočítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3472
27.5.20 09:39

Ty se stehujes z vlastniho abys mohla pobirat prispevek na bydleni? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2289
27.5.20 09:40

Žejo, smála jsem se, ale nechtěla jsem se tak hloupě ptát :))

@Kaileee píše:
Ty se stehujes z vlastniho abys mohla pobirat prispevek na bydleni? :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
27.5.20 09:40
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím o odpověď, ještě jsem nikdy nepobíral a příspěvek na bydlení, tak o tom moc nevím, jen to, že lidi berou. My jsme bydleli ve vlastním. Chceme se přestěhovat do pronájmu máme čistý průměrný příjem 25000 a chtěla bych vědět, zda, jak jestli atd budu mít příspěvek. Co jsem četla, tak asi ano teda. Jsme 4 já přítel a dvě malinké děti a půjdeme buď do města do 10000 obyvatel nebo do 50000 obyvatel. Jak to funguje? Přijde mi zvláštní, nevím, jestli to dobře chápu, že případný rozdíl v nájmu od 30% příjmu hradí ten příspěvek. To jako si můžu vybrat byt a stát mi doplatí zbytek k těm 7800 ( to je těch našich 30%) pokud ten byt bude dražší? ( V našem regionu se do 7800 s náklady vejdeme jen výjimečně samé byty 1+1 a tak) děkuji..

Proč jdete z vlastního do pronájmu? Máte dluhy, exekuce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3472
27.5.20 09:42
@Lendeš píše:
Chápeš to dobře, ale počítá se jen s náklady maximálně do výše tzv. normativních nákladů, které jsou podle počtu osob a velikosti obce. Můžeš na netu najít kalkulačku k příspěvku a přibližně si to spočítat.

Náhodou nevis, jak to bude s příspěvkem od cervence? Melo se to konecne menit, ze se bude pocitat kazdy v domacnosti a ne jen TP a ted to vypada, ze se tam v cervenci jeste nepujde takze vyzirky budou pobirat vysoky prispevek o 3 mesice dele? :think: :cert: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
230
27.5.20 09:59
@Anonymní píše:

co vím od kamarádky, tak má příspěvěk na bydlení cca 7500. Má nájemní byt a nájem kolem 12000

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8181
27.5.20 10:06
@Kaileee píše:
Náhodou nevis, jak to bude s příspěvkem od cervence? Melo se to konecne menit, ze se bude pocitat kazdy v domacnosti a ne jen TP a ted to vypada, ze se tam v cervenci jeste nepujde takze vyzirky budou pobirat vysoky prispevek o 3 mesice dele? :think: :cert: :mrgreen:

Ta novela bude účinná od července, takže minimálně pro nové žádosti by to platit mělo. Nevím úplně přesně jaké bylo znění teď toho mimořádného zákona, ale řekla bych, že by to nemělo mít vliv na povinnost oznámit změnu společně posuzovaných osob, ale to si jen myslím :think: Vím jen, že ten zákon stanovil, že není nutné dokládat příjmy a náklady ve 2. čtvrtletí, ale na třetí čtvrtletí by se to vztahovalo jen pokud by byl dále omezen provoz úřadu práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3026
27.5.20 10:10

Zvlastni. Stehovat se ze sveho bytu do pronajmu na ktery nemam prachy. :nevim: Chudaci deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
803
27.5.20 10:41

To je katastrofa, to musí být troll, je mi špatně z těch vyžírek, na který mají makat ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
27.5.20 12:59

Haha, ne, opravdu to není troll, a docela mě urazil postoj některých, páč se ptám spíše hypoteticky, že jsem právě na to koukala a do těch kalkulaček jsem to dávala, a nešlo mi to do hlavy. Ne opravdu si v hlavě nerýsuju mazaný vyžíravý plán kterak se budu rozvalovat v obrovském bytě (ani nevím, co bych tam dělala) aniž bych musela hnatem pohnout :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ano stěhovali bysme se z vlastního, ale ne našeho, je to dům naší rodiny. A mám mateřskou nastavenou na maximum takže co nejdříve do práce :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12248
27.5.20 13:08
@Mysiceles píše:
Haha, ne, opravdu to není troll, a docela mě urazil postoj některých, páč se ptám spíše hypoteticky, že jsem právě na to koukala a do těch kalkulaček jsem to dávala, a nešlo mi to do hlavy. Ne opravdu si v hlavě nerýsuju mazaný vyžíravý plán kterak se budu rozvalovat v obrovském bytě (ani nevím, co bych tam dělala) aniž bych musela hnatem pohnout :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ano stěhovali bysme se z vlastního, ale ne našeho, je to dům naší rodiny. A mám mateřskou nastavenou na maximum takže co nejdříve do práce :wink:

Nechápu co tě urazilo. Peníze máte celkem slušný, tak si najděte byt na který máte. Jednoduchý

Příspěvek upraven 27.05.20 v 15:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2717
27.5.20 14:52

@Mysiceles Si tady děláš z lidí zadeček, ne? Máš vlastní byt, který buď budeš prodávat či pronajímat, jdeš do podnájmu a máš tu drzost tady řešit to, abychom ti platili bydlení? A ještě se při tom urážet, když někdo napíše pravdu? To jako vážně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama