Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@Paliska to není pravda, u příspěvku na bydlení můžeš mít vlastní majetek…příspěvek je i na byt ve vlastnictví…a pokud si přešla z vysoké příjmu na rp, tak si snad měla něco našetřeného, ne? a ano, děti něco stojí…to víme všichni…nemám nic proti sociální pomoci, ale účelně vynaložené…aby byl někdo celý život na dávkách mi nepřijde prostě v pořádku…/ to nepíši o tobě/…ale tady občas čteš věci, že zrak přechází…
@Mysiceles prestan prosim operovat s tim, ze jdes brzy do prace, a proto pobiras nejvyssi rodicak. 10 000 je nejvyssi mozna castka, kterou si mohou volit ti, kdo nemohli dolozit denni vymerovaci zaklad pred narozenim ditete (zjednodusene receno, nebyli zamestnani), nejvyssi rodicak je neco pres 30 000 a ten vybiraji ti, kteri se opravdu do prace brzy vraci.
Tak já to nemyslela tak že nemůže pobírat příspěvek na vlastní bydlení ale pokud by vlastnili nemovitost kterou třeba nadále pronajimaji tak jsem měla tedy za to že takový lidé na příspěvek nemají nárok…to je jedno jednoduše at si to tam dojde podat a uvidí tady ji stejně nikdo neřekne jestli ho opravdu dostane
@Paliska kdyby to pronajímali načerno, tak nikdo nic nezjistí…do katastru nikdo nenahlíží…možná u hmotné nouze…
@Mysiceles píše:.
Moc děkuji za obsáhlou odpověď! Takže je to tak, stát tedy doplatí rozdíl tomu, kdo na ten byt jinak nemá, pokud splní určitá kritéria. No já jsem také na RP, a jak tu píší některé cosi o povalečovi a nenažranci, tak ho mám nastaven na 10000 ( abych mohla co nejdříve do práce )
@káťa No celou částku ti nedoplatí, přispěje…proto jsou tam ty normativní náklady, do jaké výše ti přispějí…nemůžeš platit 20 tisíc nájem a chtít, aby ti to stát zaplatil…
Nechapu nektere zdejsi moralisty. Prispevek na bydleni je politika statu. Tim resi bytovou situaci. Nemame zastropovane najmy ani socialni bydleni - mame prispevky na bydleni. Platime dane a ty se pak politickym rozhodnutim nejak vyuzivaji. Takze pokud mame prispevek na bydleni, je zadouci jej vyuzit a stat s tim pocita. Naopak snaha nevyuzit je spolecensky i ekonomicky kontraproduktivni. ![]()
Protože kvůli vyžírkům a podvodníkům se podmínky jeho vyplácení zpřísňují, a pak na to dojedou ti, co to opravdu potřebují,,,mluvím z vlastní zkušenosti, svýho času, na mateřské. Tak proto.
@TouaregCS píše:
Nechapu nektere zdejsi moralisty. Prispevek na bydleni je politika statu. Tim resi bytovou situaci. Nemame zastropovane najmy ani socialni bydleni - mame prispevky na bydleni. Platime dane a ty se pak politickym rozhodnutim nejak vyuzivaji. Takze pokud mame prispevek na bydleni, je zadouci jej vyuzit a stat s tim pocita. Naopak snaha nevyuzit je spolecensky i ekonomicky kontraproduktivni.
@matkabagristy píše:
@Mysiceles prestan prosim operovat s tim, ze jdes brzy do prace, a proto pobiras nejvyssi rodicak. 10 000 je nejvyssi mozna castka, kterou si mohou volit ti, kdo nemohli dolozit denni vymerovaci zaklad pred narozenim ditete (zjednodusene receno, nebyli zamestnani), nejvyssi rodicak je neco pres 30 000 a ten vybiraji ti, kteri se opravdu do prace brzy vraci.
V tom vidíte nějaký nesoulad že předkládám zmanipulovaná fakta?
ano, mám nastavený nejvyšší rodičák, který já můžu pobírat, na mateřskou jsem bohužel šla z ÚP, kdy jsem po roce pracovního poměru u firmy podepsala rozvázání smlouvy. Když Vám napíšu, že za 14 dní poté jsem zjistila těhotenství, stejně budete hledat zas že něco mlžím nebo neříkám pravdu. Pak jsem šla ještě asi na dva měsíce do jiné práce, ale tam jsme si nesedli, takže konec, o pár dní mi utekla peněžitá pomoc v mateřství, téměř celé těhotenství jsem pak dělala už jen i známého brigádu a byla na ÚP. S bříškem se práce těžko shání kór když člověk neměl nějaké zaměření ale všeobecný gympl a sice v době kdy tady ta práce nebyla ![]()
@Anik píše:
Protože kvůli vyžírkům a podvodníkům se podmínky jeho vyplácení zpřísňují, a pak na to dojedou ti, co to opravdu potřebují,,,mluvím z vlastní zkušenosti, svýho času, na mateřské. Tak proto.
Ale od toho přeci jsou… Nebo mají být… Úředníci. Aby rozpoznali ony vyžírky a lidí kteří to skutečně potřebují. Vše řádně prošetřují a mají s nimi i osobní kontakt
@TouaregCS píše:
Nechapu nektere zdejsi moralisty. Prispevek na bydleni je politika statu. Tim resi bytovou situaci. Nemame zastropovane najmy ani socialni bydleni - mame prispevky na bydleni. Platime dane a ty se pak politickym rozhodnutim nejak vyuzivaji. Takze pokud mame prispevek na bydleni, je zadouci jej vyuzit a stat s tim pocita. Naopak snaha nevyuzit je spolecensky i ekonomicky kontraproduktivni.
Takhle nějak to taky vidím. To ne že bych hájila sama sebe, a že mám komplikovaného chlapa,
, ale jedno souvisí s druhým a to bysme přece nemuseli být stát
ale proto jsem tu chtěla nějak vyčíst kdo je vlastně cílová skupina.. někomu kvůli něčemu přece ten příspěvek vymyšlen byl ![]()
@Mysiceles píše:
V tom vidíte nějaký nesoulad že předkládám zmanipulovaná fakta?ano, mám nastavený nejvyšší rodičák, který já můžu pobírat, na mateřskou jsem bohužel šla z ÚP, kdy jsem po roce pracovního poměru u firmy podepsala rozvázání smlouvy. Když Vám napíšu, že za 14 dní poté jsem zjistila těhotenství, stejně budete hledat zas že něco mlžím nebo neříkám pravdu. Pak jsem šla ještě asi na dva měsíce do jiné práce, ale tam jsme si nesedli, takže konec, o pár dní mi utekla peněžitá pomoc v mateřství, téměř celé těhotenství jsem pak dělala už jen i známého brigádu a byla na ÚP. S bříškem se práce těžko shání kór když člověk neměl nějaké zaměření ale všeobecný gympl a sice v době kdy tady ta práce nebyla
na materskou jsi nesla, materska dovolena je volno od zamestnavatele. Jsi nezamestnana, pobiras socialni davku rodicovsky prispevek. Jako nezamestnana jsi nemohla dolozit denni vymerovaci zaklad, proto nejvyssi mozna castka, kterou muzes mesicne pobirat je 10 000 kc. TO NENI NEJVYSSI RODICAK. Ten se pohybuje nekde nad 40 000 mesicne. Rozcilujes se uplne zbytecne. Ujasni si pojmy, zbytecne se ztrapnujes.
Beres nejvic, co ti socialni stat dovoli. Neni to nic k vychloubani.
Příspěvek upraven 03.07.20 v 16:32
@truelly píše:
Jo tak to záleží na každém člověku s kým a za jakých podmínek je ochoten si ty děti udělat. Násilím to určitě nebylo. Proč nemůžete zůstat tam, kde jste a šetřit???
nafrkat si děti a pak dojit stát. Šetřit je tady sprosté slovo.
@Burj Chalifa píše:
nafrkat si děti a pak dojit stát. Šetřit je tady sprosté slovo.
Lidi jsou zvěř, množit ano, přemýšlet ne. Plno lidí tu je na úrovni opic.
U prispevku na bydleni klidne majetek na sebe napsany mit muzou.