Život ve Španělsku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 08.03.17 08:33
Život ve Španělsku

Ahoj, zajímá mě všechno o Španělsku. Jak se tam žije, jak je to s bydlením, s prací, s penězi :) Máme s přítelem možnost tam v létě odletět a docela dost o tom uvažujeme. Něco jsem si na internetu už četla, ale ráda bych se toho dozvěděla co nejvíc :) Prosím kdo má zkušenost tak pište, budu ráda za každé info :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19275 příspěvků 08.03.17 08:35

No otazka je kde ve Spanelsku, je dost velke. Penize se tam vetsinou vydelavaji praci.

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 08.03.17 08:39

Souhlas s. @pikola manzel delal Valencii a v horizontu roku, dvou tam opet pojedeme, ovsem jen na pul roku…ovsem on tam jezdi v ramci sveho zamestnani, takze praci tam nehledal, jedine co jsme resili bylo bydleni…

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 08.03.17 08:40
@pikola píše:
No otazka je kde ve Spanelsku, je dost velke. Penize se tam vetsinou vydelavaji praci.

Kousek od Barcelony. To já vím že se peníze vydělají prací, spíš mě zajímá kolik tam bývá výplata, kolik stojí bydlení atd…

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 08.03.17 08:42

@juliettee tak obecne. kolem Barcelony jsou jiste vyssi vydelky ne nekde na jihu, ale rozhodne bych tam nejezdila bez zajistene prace, neni to tam ruzove ani pro mistni natoz pro migranty…tak se na vas totiz.budou.chte nechte divat…

pikola
Neúnavná pisatelka 19275 příspěvků 08.03.17 08:42
@juliettee píše:
Kousek od Barcelony. To já vím že se peníze vydělají prací, spíš mě zajímá kolik tam bývá výplata, kolik stojí bydlení atd…

Na bydleni se musis podivat na internetu, v kazdem regionu bude stat jinak. Vyse vyplaty prece zavisi na praci, jakou dela.
Ja bydlela 4 roky v Andalusii. Nadhera, jidlo skvele, ale strasne lidi bez prace, nebyla tam pro nase dite budoucnost.

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 08.03.17 08:44
@kterk píše:
@juliettee tak obecne. kolem Barcelony jsou jiste vyssi vydelky ne nekde na jihu, ale rozhodne bych tam nejezdila bez zajistene prace, neni to tam ruzove ani pro mistni natoz pro migranty…tak se na vas totiz.budou.chte nechte divat…

S tím počítáme :) Jinak přítel tam má známé, takže práci by měl přes ně. Takže bysme tam letěli až když by tu práci měl zajištěnou a já bych musela něco najít asi až bysme tam byli. Asi by mi ze začátku bylo jedno jakou práci bych dělala, klidně jen nějaké pomocné práce.

pikola
Neúnavná pisatelka 19275 příspěvků 08.03.17 08:45

@juliettee Umis spanelsky? Bez spanelstiny se ti bude prace hledat spatne, i kdyz kolem Barcelony by to mhlo byt lepsi. S anglictinou moc nepocitej.
S praci pres zname, to jako nevite, kolik vam nabizeji, nezeptali jste se jich kolik tam u nich stoji bydleni?

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 08.03.17 08:50
@pikola píše:
@juliettee Umis spanelsky? Bez spanelstiny se ti bude prace hledat spatne, i kdyz kolem Barcelony by to mhlo byt lepsi. S anglictinou moc nepocitej.
S praci pres zname, to jako nevite, kolik vam nabizeji, nezeptali jste se jich kolik tam u nich stoji bydleni?
španělsky neumím, ale rozhodli jsme se že budeme chodit na kurzy, kdyby to pak vyšlo abysme se dorozuměli. Přítel se na to ptal, podle toho co mi říkal bydlení není tak drahé a výdělky jsou super, ale já chci radši znát názory více lidí, abych se pak nedivila :)

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 08.03.17 09:01

@juliettee vydelky jsou super - bez spanelstiny? bydleni neni drahe, v Barcelone?? Tak to se jako.ptal kde? :mrgreen: :mrgreen:

pikola
Neúnavná pisatelka 19275 příspěvků 08.03.17 09:09

Takže neumíte ani jeden španělsky.. on by dělal co? Co je pro vás „není drahé“ a „výdělky super“ v eurech? Umíte aspoň dobře anglicky?
Já tě nechci odrazovat, ale pracovali jste v zahraničí? Máte nějaké peníze bokem?

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 08.03.17 09:12
@kterk píše:
@juliettee vydelky jsou super - bez spanelstiny? bydleni neni drahe, v Barcelone?? Tak to se jako.ptal kde? :mrgreen: :mrgreen:
říkám že tam nejedeme hned, španělštinu bysme se chtěli začít učit :) Jinak není to přímo v Barceloně, ale někde kus od ní, bohužel si nevzpomenu na název města :?

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 08.03.17 09:14
@pikola píše:
Takže neumíte ani jeden španělsky.. on by dělal co? Co je pro vás „není drahé“ a „výdělky super“ v eurech? Umíte aspoň dobře anglicky?
Já tě nechci odrazovat, ale pracovali jste v zahraničí? Máte nějaké peníze bokem?

On by dělal skladníka. Anglicky umíme. Pracovali jsme jen v ČR, peníze bokem máme :)
Jinak opravdu nevím přesně kolik říkal ty částky, já jsem jen chtěla znát zkušenosti ostatních, protože mi to líčil jako super příležitost, tak prostě chci vědět jak na tom byli ostatní :)

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 08.03.17 09:14

@juliettee Pokud nemáte v ČR závazky a neplánujete v nejbližší době potomka, tak to využijte. Je to pro Vás příležitost získat zážitky, nové dovednosti atd.
Dobře si prověřte, zda nabídka je seriozní, znám dost lidí, co odletělo a až na místě zjistili, že fakticky žádnou práci nemají. Také platební morálka hodně místních spoečností je poněkud volnější, takže dejte na reference a zkušenosti ostatních.
Důležité také je, do jakého regionu byste mířili. V úrovni života jsou tam mnohem větší rozdíly, než třeba mezi Prahou a Ústím…

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 08.03.17 09:17

@Premek_Orac Díky :) žádné závazky tady nemáme, dítě taky neplánujeme :) Nabídka je přes známé, takže doufám že to seriózní je, ale samozřejmě řeknu příteli ať si to pořádně prověří. Vlastně bysme byli ve stejném městě jako ti známí, kteří tam žijí už několik let, takže pro rady bysme určitě chodili za nima.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >