Životospráva - jsem těhotná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kami13
Povídálka 14 příspěvků 16.01.18 12:19
životospráva - jsem těhotná?

Ahoj, chtěli jsme se s partnerem od konce ledna snažit. ALE..
Mám nyní 3 dny spožděnou MS a trochu tvrdý podbřišek, již jsem jednou a neúspěšně těhotná byla a podbřišek vypadal také tak - to bylo to první, co jsem na sobě poznala a k tomu se přidaly závratě, které nyní také mám.
Je možné, že jsem i nejsem těhu, test si udělám až za týden, ale chtěla jsem se vás zeptat na zkušenost - mám trochu výčitky, jestli jsem v tom, že jsem přes vánoce (3 dny za sebou) a přes silvestra pila alkohol (3 sklenky s přehledem), pila 2 kávy denně, přejídala se sladkého.. Jestli jsem těhotná, vajíčko se muselo unízdit v těchto dnech a celkem se bojím, aby jej tato moje dočasná „svátková“ životospráva nijak neohrozila? :nevim:
Jsem strašpytel, páč jsem se předchozí těhu fakt snažila, vše jsem dodžovala, byla jsem už při plánování těhotenství zodpovědná a teď jsem si říkala, až od konce ledna, času dost, tak si ty svátky užiji.. a hle.. možná v tom jsem (i když jsme se chránily) a možná také ne, to je jedno, ale jde mi spíš o to, jak jste „prasily“ před těhotenství/před početím vy? Hrotili jste to a byli jste ty zodpovědné skoro maminky, nebo jste nepřemýšleli nad tím, jakou máte životosprávu a prostě jste pak přišli na to, že jste v tom?
Píšu možná kraviny, to je ale tím strachem, aby tentokrát vše dobře dopadlo :kytka:
Prosím, negativní komentáře si odpustte :-) :srdce:

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9186 příspěvků 16.01.18 12:23

Otěhotněla jsem v době vánočních večírku a Silvestra. A ze to stalo tehdy za to :lol: dítě je zdrave. Btw test uz si klidně udělej, zpoždění tři dny je uz dost na to, aby správně ukázal

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 1898 příspěvků 16.01.18 12:24

Prvni dny neni vajicko vubec spojeno s matkou a je vyzivovano ze zloutkoveho vacku. Az pozdeji pres pupecnik ;) navic po oplodneni jeste putuje do delohy a tam se zavrtava, coz taky nejaky ten den trva ;) asi bych byla v klidu…pokud by to bylo spatne, tak se nezavrta ;) a test by ti uz mel ukazat, pokud mas zpozdeni ;)

Beverlyn
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 16.01.18 12:25

@kami13 timto bych se nestresovala..dite se vyzivuje na zaklade zivotospravy matky az nekdy od osmeho tydne tehotenstvi. To ze si pila alkohol na zacatku nicemu nevadi. ;-) Taky jsem to tak mela u dcery a nyni je to zdrava 3leta holcicka plna energie (nevedela jsem o tom a pila alkohol a zjistila jsem to prave v 8.tydnu tehotenstvi)

kami13
Povídálka 14 příspěvků 16.01.18 12:28

Bože, děkuji vám ženy, to jste mě moc uklidnily :-) Jen mám tedy ještě jeden dotaz, TT tu mám, ale při prvním těhu jsem si ho dělala na doporučení vždy z ranní moči, myslíte, že by se teď něco ukázalo, když už jsem tu raní prošvihla? :-D JÁ vím, je to trochu nechutný dotaz :lol:

Beverlyn
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 16.01.18 12:30

@kami13 zkusit to muzes..ja mela slabsi carku i z odpoledni moci ;-)

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 1898 příspěvků 16.01.18 12:30

@kami13 pokud jich mas vic, zkusit to muzes…ono v ranni je vetsi koncentrace HCG, pokud v moci je…pak jak clovek pije, moc je zredena ;) ale nekomu ukaze test i vecer…pokud vydrzis, pockala bych do rana, pokud ne, zkusila bych…ja bych zkusila :mrgreen:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9186 příspěvků 16.01.18 12:30

@kami13 ukázalo. Někomu dokonce lepe než ráno.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22807 příspěvků 16.01.18 12:31

@kami13 otěhotněla jsem 2-3 dny před silvestrem, na silvestra jsem pila, potom jsem pila, kafe dokonce celý těhotenství.
Uprvního těhotenství jsem se na koncertě zřídila a za 14 dní jsem čůrala na papírek. Pokud se má embryo vyvíjet, tak se vyvíjet bude…

Hladikovka
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 16.01.18 12:34

Můžeš to udělat teď a pak dej fotku. Dnes už se nemusí dělat jen z ranní moci. Životospráva na úplném začátku fakt nevadí. Nám v CARu naopak sklenku doporucovali.
Tak držím palce :)

Ou
Závislačka 4763 příspěvků 16.01.18 12:51

Daleko důležitější než to že jste o vánocích měla alkohol je řešit vaši úzkostnou poruchu.

Kromě toho že bez toho, abyste se naučila strachu čelit a přemáhat ho a nevypsyhovat se sama svými černými scénáři, nezvládnete vychovat nebojácné dítě, tak taky jaksi ona úzkost dělá dost bordel v hormonech.

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 16.01.18 12:54

Těhotenství s prvním synem jsem zjistila týden po vánočním večírku, ale že bych z toho měla výčitky :mrgreen: Ani během těhotenství si alkohol úplně neodpírám, natož kávu nebo sladké. Ono zase není tak horké a zvlášť v těch prvních týdnech, když o těhotenství většina žen ani neví.

BloomingGorgeous
Závislačka 2717 příspěvků 16.01.18 13:01

Podle me alkohol v tomto stadiu nevadi, jak jiz bylo receno. A kavu jsem pila cele tehotenstvi, dva salky, podle me gynekolozky slaba kava nevadi a tk musim rict, ze jsem uzkostliva dost a ze jsem jinak doporuceni ohledne stravy dodrzovala. Neboj se, vse je v poradku, respektive sama jsi nijak neuskodila :kytka:

Soirinka
Povídálka 46 příspěvků 16.01.18 13:17

@kami13 Já jsem zjistila, že jsem těhotná až po 2 dovolených :D Jeli jsme do Egypta - all inclusive - rozhodně jsem se nijak netlumila v chutích :) A pak hned po dovolené na vodě (ten samý měsíc, pití přehršle, kuřácká posádka…) jsem si udělala test a ejhle :) Termín mám v březnu, zatím musím zaklepat, že je malý v pořádku :)
Takže si myslím, že ty tvoje 3 sklenky jsou úplně v normě ;)

Borůvka1990
Kelišová 5375 příspěvků 16.01.18 13:26

Já zodpovědná byla, ve Tvém případě NE nehrotila bych to. V těhu se stravování nemění, pouze vyměníš sladké/tučné/sma­žené/přesolené za čerstvé, ovoce zeleninu a pestrý jídelníček. A to nezdravé si občas dáš, není třeba to vyřazovat úplně, jenom si hlídat pitný režim a živiny ze stravy, prostě z hranolek a pizzy moc živin nedostaneš :lol: Kávu bych být Tebou klidně pila, né zabijáka, ale jednu až dvě denně proč ne :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

„Černoši a buzny,“ zuří veřejnost: Rakouské dráhy si novou reklamou dost naběhly

Chtěly jít naproti různorodosti a pestrosti, ve finále to za novou reklamní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama