Zkažené ořechy - může se mi něco stát?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 18:01
Zkažené ořechy

Ahoj, asi hloupej dotaz, ale radši se zeptám, mám rýmu, jsem hodně nastydlá, vzala jsem si k jídlu mix ořechů, ale když je ochutnali ostatní zjistili, že jsou zlažený, plíseň na sobě neměly… může se mi krom průmu a zvracení něco stát? Začínám 3. trim…

Reakce:

-Vikiviki-
Stálice 70 příspěvků 01.11.18 18:16

Pochybuji, pokud nesníš kilo mandlí. Je to jen zežluklý (zoxidovaný) tuk, nic jiného. Kolik jsi toho snědla?

Nikous12
Kecalka 247 příspěvků 01.11.18 18:48

Asi 50g ???? jsou žluklý, ale ja v tom nastydnutí vůbec necítim chutě :lol:

-Vikiviki-
Stálice 70 příspěvků 01.11.18 19:13

Tys to fakt nepoznala a snědla jsi 50 g? 8o :D No, tak vážně - ořechy jedovaté být můžou a to hodně (v takovém množství, myslela jsem, že se jedná o dva tři oříšky). V burácích a slunečnici je to nejčastěji - alfatoxiny a mykotoxiny. Hořké mandle jsou jedovaté samy o sobě, u všeho ale záleží na množství. Samotné žluknutí nevadí, ale obvykle je způsobeno špatným skladováním, které zároveň podporuje vznik jedů. Nejsem odborník, ale jestli jsi toho snědla tolik, raději bych konzultovala s lékařem. Zvláště kvůli tomu těhotenství. Ale na paniku to není určitě, spíše bych to udělala previntivně :kytka:

Celina
Závislačka 3352 příspěvků 01.11.18 19:16

Jednou jsem snědla asi pět ks makadamových ořechů, nebyly žluklé, ale už nebyly ok i když jsem nic necítila. Prozvracela jsem celý den, šla jsem asi 10× a zvracela jsem i po deci vody…od té doby je nemůžu ani vidět :poblion:

Nikous12
Kecalka 247 příspěvků 01.11.18 19:23

Byl to nově načatý pytlík :roll: a přiznám se, že necítím ani chut kořeněných jídel a víc vyrazných chutí :roll: taky na mě doma koukali jak na blázna :poblion:
Tak snad se jen po :poblion: nebo jen po… :zed:
Děkuju za reakce

-Vikiviki-
Stálice 70 příspěvků 01.11.18 19:36

Nově načatý pytlík nic neznamená, ořechy tím naopak trpí, lepší je je kupovat volné a nechat si navážit. To jen pro info :kytka: Držím palce, ať to přežiješ bez větších :poblion: a :zed: :kytka: :kytka:

Lenka_Hal
Kelišová 5369 příspěvků 02.11.18 02:01

Jde o aflatoxiny, nee alfatoxiny. Jsou to karcinogeny,neni to zdrave,ale neni to akutni otrava. A treba byly jen zlukle, jestli ti nebylo blbe, uz nebude..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >