Nosítko ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 16:18
Nosítko ano či ne ?

Dobrý večer chtěla bych se zeptat pomalu kupujeme výbavu. A zvažuji nositko. Tetkon se neptám jaké se osvědčilo ale zda se vůbec osvědčilo. Má cenu kupovat? :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

smudlinky
Závislačka 2552 příspěvků 347 inzerátů 01.11.18 16:25

záleží na spoustě věcí, u prvního dítka jsme neměli a nechybělo mi. Druhé dítko se nosilo jen když jsem potřebovala do obchodu, kde nebyl vstup pro kočárky, nebo jsme šli na tůru.

Icestar
Závislačka 4218 příspěvků 1 inzerát 01.11.18 16:31

Spíš než nosítko doporučím šátek. Pro dítě je to ten nejpřirozenější způsob trávení svého času, je to zdravé i pro vývoj kyčliček. Vázání není těžké se naučit. Pokud zvolíš komerční nosítko, dbej hlavně na to, aby podporovalo správné držení kyčlí, naprosto nevhodná jsou „visítka“ čelem od matky, to je děs

K92
Kecalka 187 příspěvků 01.11.18 16:35

Záleží jaký máte životní styl. U nás se vyplatilo. Mohli jsme díky tomu do lesa na houby, jezdime autobusem a nemusím řešit, jestli je bezbariérový, nemusíme neustále skládat kočárek do auta, stačilo vzít nositko. Využila jsem ho i na běhání po úřadech a krátké procházky, nákupy když potřebuji volné ruce. U dětské doktorky jsou schody a není tam nájezd, tak tam taky jedině s nosítkem. Doporučuji koupit až po porodu, já nosila až od 4 měsíců, do té doby tam syn nechtěl být. Teď to miluje a když rostou zuby, tak nošení vyloženě preferuje. Ale znám děti, které nošení bojkotují. Je opravdu lepší si ji půjčit, vyzkoušet a až pak kupovat.

Russet
Extra třída :D 11620 příspěvků 01.11.18 16:36
@Anonymní píše:
Dobrý večer chtěla bych se zeptat pomalu kupujeme výbavu. A zvažuji nositko. Tetkon se neptám jaké se osvědčilo ale zda se vůbec osvědčilo. Má cenu kupovat? :kytka:

Nenosila jsem dřív než na devíti měsících.

alilauter
Kecalka 229 příspěvků 01.11.18 16:40

My bychom bez šátku asi nepřežili. Malej bojkotoval kočárek totálně. Jen v něm řval, prvních cca 6 měsíců jen nošení. Už v jeho cca 10 dnech, uvázat a ven. V podstatě jsem tak trávila celý den, buď u mě na klíně (jedno dítko) nebo v šátku. Ale spal v postýlce.

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2956 příspěvků 01.11.18 16:40

Nosítko se mi osvědčilo od půl roku do cca 2,5r. Od narození do půl roku šátek. Například mladší syn nemohl od 3 měsíců zabrat v kočáru, oči jak baterky a nešlo to, v šátku byl tuhej, než jsem uvázala uzel.
A celkově, když jsem šla někam, kde byly schody, vysokopodlažní mhd či jiné překážky pro kočár, tak jsem nemusela řešit, že tamtudy neprojedu či kdo mi pomůže s kočárem. Další výhoda při tréningu chození, dítě capalo a já nemusela nahánět batole s prázdným kočárem, měla jsem na něj obě ruce volné.
A v neposlední řadě, bylo to návykové, nejdřív jsem jsem očuchávala pořád miminko, větším povídat, když byly děti na zádech, tak mě často třeba hladily po vlasech.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 01.11.18 16:54

Dceru jsem nosila jeden čas hodně, měli jsme šátek i nosítko, používala jsem ho třeba na nákupy u nás v sámošce, při venčení psa, celkově v kočárku moc být nechtěla, takže jsem vozila v košíku i nosítko, abych případně došla domů bez sirény. Jelikož byla hodně kontaktní, tak se nosila i doma, při lehčím úklidu apod. Kolem devátého měsíce se jí to ale přestávalo líbit. Syn z toho nebyl nadšený vůbec. Nemyslím, že bys ho nutně musela kupovat předem, počkej až bude mimčo na světě, zkus si to a uvidíš. Přeci jen to není úplně malá investice, má-li za něco stát, tak ať nevyhodíš peníze za něco, co nakonec nebude vyhovovat tobě nebo/i miminku.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19889 příspěvků 01.11.18 16:55

Rozhodně osvědčilo. Od 4 měsíců do 2 let. Teď na malé mimco plánuju i šátek. Ale pozor,musí to být ergonomické látkové nosítko,ne visitko. To je pro dítě špatné.

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 01.11.18 16:56

Já teď už u druhého dítěte naplno využívám šátek, vlastně na všechny výlety do 3 hodin chodím se šátkem, kočárek hrozně omezuje v pohybu. A i když máme výborný kočárek se kterým jsem maximálně spokojená, tak si dokážu bez problému představit, že ho nemám, představa že mi někdo vezme šátek je příšerná. Prvorozeného jsem nosila od 5 týdnů a druhorozenou jsem poprvé vzala do šátku ve dvou týdnech.

warita
Echt Kelišová 8205 příspěvků 01.11.18 16:56

Ja zase preferuju nositko. Satek se mi nikdy nepodarilo uvazat tak, aby v nem mala nejak nepropadavala… a ona u toho rvala, jako bych ji vrazdila. V nositku se mi uvelebila na hrudi a spokojenost sama.

Jinak, ne kazde miminko je nosici. Dcerka se nosila relativne rada tak mezi 4-7m, pak ji to prestalo vyhovovat. Chtela koukat kolem sebe, chtela mit volnost pohybu a nechtela se potit v nositku. Ono totiz bylo pak leto a potili jsme se obe jako dobytek. A to nositko nehreje ani z poloviny tak, jako satek.

A jeste jedna vyhoda na zaver. Narozdil od satku se da nositko na 2 cvaknuti rozepnout a stejne rychle zase zapnout. Cvak cvak, a je dite v nositku, cvak cvak a je venku. Na nejake sahodlouhe vazani fakt nemam nervy.

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 01.11.18 16:57

@warita Ono závisí co člověk použije za úvaz některé mají přes dítě jedinou vrstvu.

tininas
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 01.11.18 17:01
@Anonymní píše:
Dobrý večer chtěla bych se zeptat pomalu kupujeme výbavu. A zvažuji nositko. Tetkon se neptám jaké se osvědčilo ale zda se vůbec osvědčilo. Má cenu kupovat? :kytka:

Ahoj.

Nosítko jsem ani u jednoho dítěte nepotřebovala. Pokud jsi ještě neporodila, nech si ho na seznamu „možná“.

Capretta
Kecalka 394 příspěvků 01.11.18 17:03

Nositko pouzivame skoro kazdodenne i ted ve 14m, je to po kojeni nejrychlejsi cesta k uspani (doma I treba v restauraci a i od manzela).

Venku nemusim resit, kde jsou schody a kde projedu s kocarem. Navic muj syn je kontaktni a kocar toleruje tak hodinu, pak nosit, nebo po svych.

Dulezite je vybrat opravdu ergonomicke nositko, rikaji si tak i visitka renomovanych znacek. My mame takove, kde jde odrolovat predni strana a zustane tam jen vetraci sitka- na leto skvely.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 01.11.18 17:19

Mně šátek zachránil nervy první týdny po porodu, malý mi nikde jinde neusnul,jen v něm či v náručí. Pak si zvykl na kočárek, což pro mě je lepší varianta, nejsem zrovna zapálená nosnice :lol: :lol:. Občas jsem, později koupenou Manducu, využila ještě, když měl malý kolem 9.měsíce separační úzkost, ale jinak moc ne :nevim:. Ale mám dítě, které se krásně a dlouho dokáže samo hrát, takže když potřebuje pochovat, až tak takový problém to pro mě není. Počkala bych po porodu a vyzkoušela, mně malý třeba nechtěl v šátku do kolébky, musel,, hezky na stojáka ".

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >