Zkouší, co vydržím?

161
12.4.20 10:13

Zkouší,co vydržím?

Hezký den. Zase já. Chci se vám svěřit s tím, co mě trápí. Manžel včera odjel s malym,16 měsíců, na vesnici ke tchýni. Doma mi nechce nic poradne jíst, plive mi jídlo ven. Ale, to co mi manžel psal, že od včerejška vše snědl… Sváděla jsem to na rostoucí zuby, ale asi to tím nebude. Nevím, jestli změna prostředí, jiný vzduch nebo mě jen zkouší. Nemyslím si, že bych varila špatně. Jí to, co my. Chce se mi z toho plakat a bojím se, co bude, až přijedou. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
12977
12.4.20 10:16

Ne - takhle malé dítě opravdu nemá mozek dostatečně vyvinutý na to, aby zkoušelo co vydržíš.

To že zrovna má svou hlavu a nechce něco jíst neznamená, že ty jsi špatá matka.
Co znamená jí to co my, co vaříš, jak moc to kořeníš a jak moc to solíš?

Jestli to znamená řízek s brambodovou kaší, zapečené těstoviny a nebo guláš, tak to není úplně ideální strava pro 16 měsíčního člověka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
12.4.20 10:20

@kolka01 Fakt si myslíš, že tak malé mimino je už natolik vycurane, že zkouší co vydržíš? Možna bude lepší zjistit co mu chutná a vařit mu to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8376
12.4.20 10:22

Změna prostředí může mít takové důsledky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5764
12.4.20 10:23

Tak dítě se většinou s mámou cítí nejvíc v bezpečí, a proto i té mámě nejvíc „zlobí“, ale nehledej v tom žádné naschvály, prostě je nejvíc samo sebou.
Jiné prostředí, tvoje nepřítomnost, jiné jídlo (kdoví, co tam jí), to všechno udělá svoje.

(to, že se člověk teď nemá stýkat s nikým, kdy to není nezbytně nutné, komentuju jen takhle v závorce)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12977
12.4.20 10:23

A kouká na tvoje starší diskuze. Ty si sama v sobě vůbec nejseš jistá, viď?

Hele - napiš to co tě trápí v rodičvosvtí do Slaného do poradny a a ž skončí karanténa, tak tam třeba párkrát zajeďte.

http://www.dumrodin.cz/

To co potřebuješ je předvším najít jistotu sama v sobě a naučit se trošku víc číst signály pidičlověka, abyste se méně míjeli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26376
12.4.20 10:26

Moje děti dodnes u babičky „sežerou“ vše, co není přivázané. Jí u ní i chleba se sádlem. Když jsem ho zkusila doma, tak „blé“.
Prostě dětem stačí změna prostředí. My s mladším synem často chodili na procházky a on na procházkách jedl. Doma ne.
A neboj, nemusí to být tím, že špatně vaříš nebo nevaříš jeho oblíbená jídla. Prostě jiné prostředí dělá divy.
Já dodnes u syna nevím, co má rád, protože jeden den to miluje, další den se toho ani nedotkne…
U nás to bylo ještě o stupeň vtipnější, že doma jedly určitá jídla a u babičky zase jiná jídla. A je to svým způsobem dodnes. Viz chleba se sádlem, nebo třeba kivi. Doma hnijí, u babičky se o něj rvou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
12.4.20 10:54

@Ou nikdy jsem moc nesolila. Sama to nemám ráda a manžel si vždy dosoli. Z koření používám základ a bylinky krom pepře pro malého samozřejmě. A řízek s bramborovou kaší mu opravdu nedělám, protože mi to nerozkouše. A na zapecenych těstovinách nevidím nic špatného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
12.4.20 10:56

@Ou a ano. Máš pravdu že si v sobě nejsem jistá. Pořád o sobě přemýšlím, co dělám špatně, co by mohlo jít lépe. Co dělám špatně, když mne jídlo vyplivne a chlapovi normálně sní. Co dělám špatně, když chlapovi normálně usne a se mnou se pořád vrtí. Někdy si přijdu jako ta špatná máma, ta ženská, které vůbec mámou být neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3504
12.4.20 10:57

Syn mi taky do 3 let nejedl nic.. Prakticky byl jen na sunaru :cert: pak jsme se přestěhovali do baráku a od tý doby ho nepoznávám, jí od rána do večera a furt má hlad :lol: dřív snídani dojidal k večeři, teď musím vařit a péct denně :lol: takže ano, může to být prostředím :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3504
12.4.20 10:58
@kolka01
@kolka01 píše:
@Ou a ano. Máš pravdu že si v sobě nejsem jistá. Pořád o sobě přemýšlím, co dělám špatně, co by mohlo jít lépe. Co dělám špatně, když mne jídlo vyplivne a chlapovi normálně sní. Co dělám špatně, když chlapovi normálně usne a se mnou se pořád vrtí. Někdy si přijdu jako ta špatná máma, ta ženská, které vůbec mámou být neměla.

No tak to spíš z tebe cejti tvoje pocity a psychicky rozpoložení, holt táta je v pohodě, tak je s ním taky vše ostatní v pohodě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6724
12.4.20 11:00

@kolka01 Z textu neni uplne patrne, zda ti jidlo neplive manzel ;), ale pokud se jedna o dite, tak to v tomto veku fakt neumi selektovat pristup k lidem. Co ale umi je vycitit atmosferu, trpelivost. V jinem prostredi muze vnimat nove podnety a proto byt v dusledku zaujeti hodnejsi.
Nedelej si z toho hlavu, nakonec se naji a za chvili bude zlobit zas jinak. At uz manzel, nebo dite ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11557
12.4.20 11:29
@kolka01 píše:

Citi z tebe nejistotu a pochyby. Mela bys zapracovat na svem materskem sebevedomi, jinak te za par let vesele posle do haje a ty budes bezradne googlit, co jsi jako udelala spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
12.4.20 11:48

@unuděná s dnešní štiplavou poznámkou od manžela „Koukej jak na to zvládám“. To jde vše krásné :potlesk: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11557
12.4.20 11:58
@kolka01 píše:
@unuděná s dnešní štiplavou poznámkou od manžela „Koukej jak na to zvládám“. To jde vše krásné :potlesk: :potlesk:

No tak za vyber tveho manzela my nemuzem a nemuze za nej ani vase dite :nevim: Tak ho nech na rodicaku a jdi pracovat, kdyz je tak dokonalej ;) Navic jak on prisel na to, ze ty to nezvladas? Zrejme se tak sama prezentujes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama