Zkrácené uzdičky - mlaskání u kojení

579
18.7.15 14:40

Zkrácené uzdičky - mlaskání u kojení

Mám doma měsíční holčičku, při kojení šíleně mlaská, byla jsem asi už u lektečních poradkyň z laktační ligy i z mamily, a bylo mi řečeno, že technika je správně, že je potřeba zkontrolovat uzdičky, jukly na ně a všechny se shodly, že podjazyková a ta u horního rtu jsou kraťoučké a bylo by dobré je nastřihnout, aby to kojení bylo lepší…malá mi prospívá, ale díky mlaskání a napolykanému vzduchu u kojení hodně pláče, je znát, že jí to tam tlačí…máte s tím některá zkušenost? Pediatrička mi řekla, že by to řešila, až ve starším věku, kvůli mluvení, ale pro mě je důležité i správně kojit a netrápit se u toho, pochopitelně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

brko
18.7.15 14:49

V pohodě, udělají „šmik“,miminko zabrečí :,( a je to. švagrová to tak měla u svého chlapečka. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
579
18.7.15 14:51

@brko taky měli problém s kojením?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
18.7.15 14:52

Stříhali mi to u obou dětí hned v porodnici. Udělalo se šmik, kapka krve a bylo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
18.7.15 14:54

@Fima u důvod? taky kvůli kojení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
18.7.15 14:58

@wesny U prvního to sami kontrolovali, takže mi sdělili, že má krátkou uzdičku a bylo by vhodné mu to střihnout. U druhého mě strašlivě v porodnici bolelo kojení, začalo jsem ho pozorovat a přišlo mi, že pořádně nevystrčí jazyk, při kojení nebyl vidět vůbec. Tak jsem se obrátila na lékaře z novorozeneckého, jestli by mu nekoukl na uzdičku. No a byla taky hodně krátká, takže mi ji střihli ještě v porodnici i u druhého dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
18.7.15 15:01
@wesny píše:
@brko taky měli problém s kojením?

jj, myslím, že jo.

• Nahlásit
  • Citovat
579
18.7.15 15:02

@Fima @brko holky a po nástřihu kojení v pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
18.7.15 15:05
@wesny píše:
švagrová kojí ještě ted-21 měs. tak asi jo..
  • Nahlásit
  • Citovat
7081
18.7.15 15:06

@wesny Kamarádka to tak měla u synka, nějaký problém s kojením tam taky byl. Ještě v porodnici přemluvila doktora, ať mu to střihne, moc se mu nechtělo, ale udělal to a pak už prý v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
18.7.15 15:10
@wesny píše:

Starší kojený téměř nebyl, ale tam byly jiné problémy, s uzdičkou nesouvisející. U mladšího se to kojení upravilo, přestalo mě to bolet a lépe se přisával. Kojila jsem ho bez problémů skoro do 10 měsíců, potom se sám odstavil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
18.7.15 15:13

Tak to moc ráda slyším, ráda bych si to kojení konečně víc užívala, já i dcerka myslím :)) tak snad, díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
18.7.15 16:08

@wesny Taky doporučuji nechat šmiknout, šmikali oběma klukům. Už jen proto, že čím je dítě starší, tím je to náročnější zákrok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama