Zkrácení čípku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Radka77
Stálice 66 příspěvků 16.09.09 10:40
Zkrácení čípku

Ahoj maminy
Chtěla bych asi jen trochu uklidnit a porovnat jak jsou na tom ostatní.Jsem ve 23 týdnu a při pondělní kontrole mi doktor sdělil že mám zkrácený čípek na 1 a 1/2 phalangy.Když jsem se ptala co to pro mě znamená a jestli je to špatně tak mi řekl že by mohlo dojít k předčasnému porodu.Mám neschopku takže mám být víc v klidu a nepřepínat se.Ještě se mě ptal jestli mi netvrdne břicho ale mě se nezdá že by mi tvrdlo.Tak se teď pořád sleduju jestli mi náhodou netvrdne a nevím jestli bych to vůbec poznala.Do půkazky mi napsal Cervix score 2.Tak hledám na internetu nějaké porovnávání ale většinou udávají zkrácení čípku v cm.Doma jsem si říkala,že mám pocit,že při minulé kontrole před 14 dny říkal také že je čípek na 1 a 1/2 phalangy a už minule napsal CS 2.To ale nic o rizikách nepovídal.Asi plaším zbytečně a kdybych se doktora bývala neptala tak bych se tím teď třeba vůbec nevzrušovala ale takhle by mě zajímalo jak to máte vy ostatní.
Já nemám na průkazce vzadu vůbec tu tabulku na hodnocení Cervix score.Nemohl by to sem někdo dát?

Reakce:
Uživatel je onlinePudloslava
Vesmírná mluvilka 34283 příspěvků 16.09.09 13:58
  1. u druheho ditete jecipek povolenejsi dycky
  2. CERVIX SKORE NEMA ZADNOU VYPOVEDNI HODNOTU, mel by te poslat na UZ cervikometrii, kde vy mel byt cipek nad 25 mm.

ja mela cs 3 uz v 18 TT, nejen ze jsem donosila, ale rodila jsem akutnim cisarem, protoze jsem sevubec neotevirala.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 17.09.09 09:00

Neboj, nic to není. Můj gyndař z toho důvodu ani nevyšetřuje spodem - nemá to žádnou vypovídací hodnotu a ještě hrozí, že se tam něco zanese. Znám několik případů, kdy dlouho s vyšším skóre holka rodila až po termínu.

Radka77
Stálice 66 příspěvků 17.09.09 09:35

Jak se teď víc sleduju tak mi přijde že mi to břicho tvrdne a to hlavně v noci když mimčo hodně kope.To třeba i 8-10× do hodiny
Minulé těhotenství jsem brala Magnesium už asi od 18 týdne protože ze mě vyšlo trochu krve.Byla to prý jen prasklá žilka a tak jsem ho měla asi spíš preventivně.

Nevíte kolik cm je phalanga?

Uživatel je onlinePudloslava
Vesmírná mluvilka 34283 příspěvků 17.09.09 09:46

phalanga (phalanx) je článek prstu, tak 1,5 -2 cm? nás učili na škole tyhle přirovnání nepoužívat, každý to má jinak.

Radka77
Stálice 66 příspěvků 17.09.09 09:59

On to můj doktor používá asi protože je už starší takže se to asi dřív hodně používalo.
Tak to by u mě nebylo to zkrácení tak strašný když normálně má prý čípek asi 3,5cm.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 17.09.09 11:47

Radko: můj gyndař magnézko vůbec nedává, prý to nemá na tvrdnutí vliv (pracoval na Maltě a pak v UK). Užívej si těhu!

Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 18.09.09 09:54

ahojky, takže vůbec netušim, co je to ten phalanx, ale když jsem byla v 26tt, tak jsem měla čípek zkrácený ze 40mm na 23mm a to jsem musela ležet v nemocnici (měla jsem i kontrakce), byla jsem tam něco málo přes měsíc a za tu dobu jsem do sebe narvala necelých 500 prášků + 25l kapaček…
musí se ležet, absolutně nic nedělat a někomu dají ještě nohy nahoru - aby mimi netlačilo na čípek…raději bych si být tebou zajela na pořádný vyšetření do nemocnce…sice je to otrava tam ležet, ale je to kvůli miminku a dá se to přežít…

blanz
Stálice 55 příspěvků 21.09.09 19:42

Taky jsem měla u prvního zkrácený čípek a musela jsem od 20 týdne až do konce ležet.Teď doufám,že u druhého to bude jinak.Držím palečky,ať vám to dobře dopadne.

TuLin
Kecalka 215 příspěvků 02.08.12 09:54
Jak jste poznaly zkracující se čípek?

Ahoj holky, jak jste poznaly, že se zkracuje?
Jsem ve 23. týdnu. Včera jsem hodně chodila a natáhla se pro něco z vyšší poličky a pak mě zabolelo cosi dole… na stejné úrovni jako močák. Myslela jsem, že mi miminko tlačí na močák, tak jsem si sedla. Pak jsem měla bolest (nebo nepříjemnosti… někdy silnou bolest na max. 5 vteřin) odchvilku v té samé oblasti.
Doma jsem si něco pročetla a zhrozila jsem se, jestli by to nemohlo být tohle. Dneska celý den sedím/ležím ze strachu.

Poznaly jste nějak, že se to zkracuje nebo vám to řekl až doktor? Ke gynekologii jdu až za 4 týdny, ale hned v pondělí mám jít na srdce. Pozná to tam doktor? Může se to zjistit břišní ultrazvukem? Pak jdu na cukr do nemocnice…

IamSherlocked
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.12 11:24

@TuLin Taky by mě to zajímalo, ale já myslím, že se to pozná jen pohmatem nebo vaginálním ultrazvukem :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >