Reklama

Zkušební doba boj s daty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terrry
Kecalka 147 příspěvků 22.09.18 20:29
Zkušební doba boj s daty

Ahoj holky,
chci se zeptat na 3 měsíční zkušební dobu.
Příklad:
nastoupím 1.10. tak zkušební doba končí 31.12.
nastoupím 15.10. tak zkušební doba mi končí 14.10.2018?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zrcadlo
Kelišová 6744 příspěvků 22.09.18 20:31

Zkušební doba se ještě prodlužuje o dny nepřítomnosti, takže když jsi v pracovní neschopnosti/na dovolené/na neplaceném volnu, tak se prodlužuje o tyto dny.

Terrry
Kecalka 147 příspěvků 22.09.18 20:35
@zrcadlo píše:
Zkušební doba se ještě prodlužuje o dny nepřítomnosti, takže když jsi v pracovní neschopnosti/na dovolené/na neplaceném volnu, tak se prodlužuje o tyto dny.

Ano to vím spíš se mi jedná o to skončení. Jestli jsem uvedla správně ty data.

zrcadlo
Kelišová 6744 příspěvků 22.09.18 20:42
@Terrry píše:
Ano to vím spíš se mi jedná o to skončení. Jestli jsem uvedla správně ty data.

No asi ses tam upsala, když nastoupíš 15.10.2018, tak tříměsíční zkušebka končí 14.1.2019.

Terrry
Kecalka 147 příspěvků 22.09.18 20:47

Jo to ano máš pravdu:-) Tak že to sedí. A můžeš mi poradit ještě s jednu věcí prosím? Když by si vystavovala dodatek o navýšení platu po zkušební době, tak jaký datum by si uvedla. Logicky toho 15.1. a nebo v ten den kdy zkušební doba skončila :nevim:

zrcadlo
Kelišová 6744 příspěvků 22.09.18 20:50

@Terrry Pokud je ujednáno navýšení mzdy/platu po zkušební době, tak bych nový mzdový výměr určitě datovala od 15.1. (po dobu zkušebky mzda X, po zkušebce mzda Y) a zaměstnanci dala podepsat samozřejmě nejpozději 14.1. (tzn. účinnost výměru od 15.1., ale dát to podepsat dřív)

Terrry
Kecalka 147 příspěvků 22.09.18 21:08

Jasně, tak to jsem si myslela:-) Děláš personalistku, mzdovku nebo úplně něco jiného?

dedrichov
Závislačka 2788 příspěvků 22.09.18 21:11

jsem myslala, že mzda se upravuje k 1. v měsíci, jinak se pak zajímavě ta mzda počítá asi …

nozu
Extra třída :D 11563 příspěvků 22.09.18 21:13

@Terrry hele, u nas je zvyseni mzdy po zkusebce vzdy k prvnimu dni mesice nasledujiciho po skonceni zkusebky. mame mesicni mzdu, ne denni ci hodinovy tarif. takze pokud by dle druheho pripadu skoncila zkusebka v pulce ledna, zvyseni platu by bylo od prvniho unora.

zrcadlo
Kelišová 6744 příspěvků 22.09.18 21:21
@dedrichov píše:
jsem myslala, že mzda se upravuje k 1. v měsíci, jinak se pak zajímavě ta mzda počítá asi …
@nozu píše:
@Terrry hele, u nas je zvyseni mzdy po zkusebce vzdy k prvnimu dni mesice nasledujiciho po skonceni zkusebky. mame mesicni mzdu, ne denni ci hodinovy tarif. takze pokud by dle druheho pripadu skoncila zkusebka v pulce ledna, zvyseni platu by bylo od prvniho unora.

Tak samozřejmě záleží, co je domluveno, v jedné firmě jsme taky měli „předpokládané zvýšení mzdy od následujícího měsíce po skončení zkušební doby“, bývá to upravené ve vnitřích předpisech, ale zažila jsem i přesně po konci zkušebky (od následujícího dne), já mzdy nepočítala, ale ani jsme neměli reklamaci ze mzdovky, že to nespočítají, mám za to, že ty jejich počítače si s tím poradí v klidu, ale asi záleží na účetním programu :think:

dedrichov
Závislačka 2788 příspěvků 22.09.18 21:23

nikdy jsem se s tím u sebe nesetkala, vždy byl dodatek k začátku určitého měsíce. Teď jsem se asi osvědčila, nečekalo se ani na tu 3měsíční lhůru, i když zkušební dobu 3měsíční mám.

Terrry
Kecalka 147 příspěvků 22.09.18 21:34

Tak asi navýšení mzdy je ideální od toho 1 dne v měsíci jak uvádíte, ale u nás skutečně zaměstnanci nastupují i v průběhu měsíce. Je to dáno hlavně situací na trhu. Nechceme, aby nám zdrhli. A pokud si to manažer přeje a už při pohovoru se tato věc domluví, myslím jako, že po zkušební době jim to navýšení, tak to asi není nic proti ničemu. Když mzdovky nebrebentí. nebo si myslíte, že by to mohlo vadit ještě něčemu?

Terrry
Kecalka 147 příspěvků 24.09.18 08:51

Holky a mzdový výměr vystavujete také od 1 dne v měsíci i když připadá na státní svátek?

nozu
Extra třída :D 11563 příspěvků 24.09.18 16:43

ano, k prvnimu.

Terrry
Kecalka 147 příspěvků 24.09.18 17:21
@nozu píše:
ano, k prvnimu.

ale pracovní poměr vzniká dnem nástupu a ten člověk nenastoupí, protože to je státní svátek. Není tedy správně, že pracovní poměr vznika např. druhého?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Muslimové v Ordinaci? Podle studie se musí častěji objevovat v českých seriálech!

Islamofobie je za poslední roky téma jako hrom, pro Českou republiku to platí... číst dále >

Ovíněný Gregor pouštěl bomby: Líbí se mi, když před sebou páry prdí

Herec a hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý (35) platí za uhlazeného... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >