Zkušební doba – délka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mista1
Kecalka 226 příspěvků 05.05.19 07:52
Zkušební doba-délka

Zdravím, chtela bych se zeptat, mam v praci 3 měsíční zkušební dobu. Nastoupila jsem 18.2., ale budu končit a 1.6. nastupuji do nové práce. Chci dat výpověď k poslednímu dni zkušební doby. Zajímalo by me ale, jestli připadá poslední den také na 18., tedy 18.5. podle kalendářního dne, nebo je to treba podle počtu dnů? Únor je kratší měsíc, tak jestli to pak nevychazi na jiné datum. Mela jsem den dovolené, takze se mi ZD jeste o den prodlouží. Ptala jsem se přímého nadřízeného, ale nejak me ignoroval, zajdu si tedy i na personální, jen me napadlo, jestli by někdo mohl poradit i tady :kytka: ve smlouvě konkrétní datum nemam. Děkuji :oops:

Reakce:
cecetka
Echt Kelišová 8218 příspěvků 05.05.19 08:14

@Mista1 Nebudes davat vypoved, ale pisemne oznamis ukonceni PP ve zkusebni dobe.
A ano, lhuty dane mesici se pocitaji dnem v mesici bez ohledu na delku mesice (to je fuk, ze unor mel jen 28 dnu).

Mista1
Kecalka 226 příspěvků 05.05.19 08:20

@cecetka Jasne, vim, ze to není klasická výpověď, ale chápeme se :) moc děkuji :)

Lendeš
Kelišová 6272 příspěvků 05.05.19 08:34

Normálně by měla skončit 17. 5., ale prodlužuje se o tolik směn/pracovních dnů, kolik jsi zmeškala, takže poslední den by měl být 20. 5. (pokud nemáte směny i o víkendu), ale jedná se o výklad, zákoník práce to přímo neuvádí, zda se prodlužuje o pracovní nebo kalendářní dny. Takže abys předešla případnému sporu, doporučuju zrušit pracovní poměr nejpozději k 17. 5. Prac. poměr končí dnem doručení zrušení, pokud není ve zrušení uvedený den pozdější.

Mista1
Kecalka 226 příspěvků 05.05.19 09:26

@Lendeš Prave jsem se ničeho konkrétního nedohledala, jak je to s tím prodlužováním. Chci se práce vyhnout tomu, te bych zkušební dobu “prejela” a pak řešila výpovědní lhůtu.

Azeretereza
Závislačka 2738 příspěvků 05.05.19 09:55

Ja bych to podala taky nejpozdeji do 17.5., ale skoc si na personalni, at ti to reknou presne.

Mista1
Kecalka 226 příspěvků 05.05.19 10:49

@Azeretereza Jojo ono to vychazi stejne na pátek takze to bude asi nejlepší řešení :)

Váš příspěvek
Reklama