Zkušenosti s chřipkou

185
7.3.16 10:38

Zkušenosti s chřipkou

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli jste měli někdy podobné příznaky u chřipky. V pátek mě náhle začalo píchat a jakoby škubat ve stehnech a měla jsem zvýšenou teplotu, jen lehce. Ztuhla mi šíje a bolí mě hlava, v noci se hodně potím. Jinak jsem celkem v pohodě a funguju i v práci (jsem v kanceláři sama).

Beru si Paralen, brusinku v tabletkách a snažím se pít, myslíte že to stačí a pomůže to? Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10545
7.3.16 10:40

Pokud je to fakt chřipka, tak to nepomůže - měla bys velkou teplotu, byla schvácená, případně zvracela apod.

Tipuju jiného původce, virózu nebo tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
7.3.16 10:46

To mne bylo od pondeli divne, utery se pridalal silena zimnice a bolest v krku a ve stredu uz me neskutecne bolel cely clovek a mela sem z horecky halucinace a bylo mi na zvraceni a dnes jsem sice bez hlasu ale uz citim jak se hleny uvolnuji kaslu, smrkam, chrchlam - ale doporucuji sirup z cibule a medu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
7.3.16 11:25

@Alisa30 Já měla chřipku předminulý týden. Máš teploty, zimnici, jsi schvácená, vše tě bolí a jinak ti není nic, žádná rýma, prostě nic. Nebyla jsem schopná stát na nohou, stěží jsem si došla na záchod, motala se mi hlava. Manžel to odnesl čtyřicítkama, já měla jen necelých třicet devět. Já byla fit dřív. Děti to naštěstí nechytly, ale dr mi říkala, že děti chřipku nemívají, spíš virózu (nijak jsem to neověřovala, je to pouze informace po telefonickém rozhovoru), protože jsem se bála, aby to nechytly. A opravdu - jen prostřední bylo trošku špatně, ale hned druhý den byla v pohodě. Hned jsme je pár dní přeávkovávala vitamínama.
Jinak u mně to začalo tak, že jsem šla pro děti a zamotala se mi hlava, do hodiny už jsem skoro nebyla schopná stát na nohou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5878
7.3.16 11:34

Měla jsem loni chřipku (snad po 20 letech) a děs tedy… najednou mi vyskočila vysoká horečka (přes 39), bolelo mě celé tělo, nejvíc však klouby, bolela mě hlava, měla jsem zimnici a pořád se třásla, motala se mi hlava a byla jsem hrozně slabá. Sotva jsem došla na záchod. To trvalo 3 dny. Pak horečka, bolesti, zimnice a třes byli pryč, ale taková ta slabost a vyčerpání celého těla přetrvávalo ještě několik dní :( Pak jsem dostala kašel. No, hnus :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
7.3.16 15:32

Mela jsem chripku pred 2 mesici. Zrejme. Nahle bolest hlavy, zimnice, ze zvysene teploty razem bylo 39, bolelo me naprosto vse. Teplotu k 39 jsem mela 3 dny, chodila jsem jak zmlacenej pes. K tomu me neskutecne bolelo v krku. Ve svy kuzu jsem nebyla dalsich 14 dni. Asi nemoznost to radne vylezet s dvema malymi detmi.

• Nahlásit
  • Citovat
2620
5.2.20 09:58

Pravou chřipku prý člověk prodělá tak 1-2× za život, říkala doktorka. A my ji teď máme, já i dvě děti. Už chápu, že se to nedá s ničím splést. Úplně nás to vyřadilo z provozu. Vysoké horečky, suchý kašel, zimnice a bolí celé tělo - hlava, klouby, svaly, břicho, pálí kůže, člověku vadí světlo i hluk, třeba jen TV, točí se hlava. Je to mazec. Taky s tím někdo teď bojujete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
475
5.2.20 10:07

Ano, já a tři děti. Manžel musel zůstat doma, protože pokaslává já nejsem schopná se starat o sebe natož o děti. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3172
5.2.20 10:12

My taky. Uz tento tyden zameskava skolu. Doufam v chripkove prazdniny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22851
5.2.20 10:13

Já naštěstí už dlouho ne (kdysi před lety mě skolila ještě jako dítě a poslala do postele na dva týdny), ale kolegyně jí měla loni.
Velkej masakr, ona samozřejmě „statečná“, chodila do práce co to šlo, až jí nakonec odvezla rychlá a pobyla si pár dní na jipce. A další měsíc byla totálně mimo, a dobře čtvrt roku trvalo, než se dala dohromady úplně.
Rozhodně nepřecházet a opravdu odpočívat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
5.2.20 10:39

Ja mela pravou chripku zatim 1× a bylo to silene, bylo mi tenkrat 17 let. Z hodiny na hodinu 40 horecky, ktere nesly srazit. Mela sem je cca 5 dni a tenkrat detska, co zastupovala meho lekare rekla ze to je bezne…a poslala me s paralenem domu. Museli me nosit i na wc vycurat. Byla to hruza, zimnice se stridala s tim ze me lil pot a ja byla hned durch. Bolelo me cele telo, chtela sem jen tmu a spat. Pokud jsi schopna fungovat, bude to viroza, prava chripka se totiz vazne pozna, to lehnes a tyden minimalne z te postele nevylezes…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2620
5.2.20 10:47
@Kaileee píše:
My taky. Uz tento tyden zameskava skolu. Doufam v chripkove prazdniny.

Z toho dohánění mám vždycky hrůzu. Děcka byly už minulý týden doma s virózou, u syna už se zdálo, že je dobrý (2 dny byl úplně bez teplot), tak jsem ho poslala do školy pro vysvědčení a jak byl oslabený, nasedla na něho chřipka. Takže budou dohánět 14 dní, učitelka posílá úkoly, ale děcka nejsou schopné je dělat, jak je jim špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2620
5.2.20 10:54

@Dragonsqueen moc nefunguju, ale myslím, že to nejhorší mám za sebou, to jsem fakt jen ležela se zavřenýma očima a modlila se, ať to zaspím. Horečky 39+ a bolesti úplně všeho. Nejhorší je, že jsem na děti sama a nemá mi s nimi kdo pomoct, tak musím fungovat pro ně, i když je mi zle. Teď jsem nadopovaná paralenem, tak je to lepší. Přece jenom už to mám 4. den, ale bolí pořád všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
348
5.2.20 11:06

Jak tady čtu po teplotách může být problém s klouby?
No syn po třech dnech teplot nemohl chodit dva dny opravdu proležel, nechtěl ani jist.
Po teplotách první chodil po špičkách že ho bolí lýtka pak jak našlapl na patičky tak chodil rozkročmo se skrčenymi nožkami no masírovala jsem nožky, druhý den už bylo vidět že je to lepší chodil už po patách jen nožky měl od sebe. No dnes už chodí hezky jen má špičky trošku od sebe.
Stalo se vám něco takového po teplotách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31871
5.2.20 12:43
@Dragonsqueen píše:
Ja mela pravou chripku zatim 1× a bylo to silene, bylo mi tenkrat 17 let. Z hodiny na hodinu 40 horecky, ktere nesly srazit. Mela sem je cca 5 dni a tenkrat detska, co zastupovala meho lekare rekla ze to je bezne…a poslala me s paralenem domu. Museli me nosit i na wc vycurat. Byla to hruza, zimnice se stridala s tim ze me lil pot a ja byla hned durch. Bolelo me cele telo, chtela sem jen tmu a spat. Pokud jsi schopna fungovat, bude to viroza, prava chripka se totiz vazne pozna, to lehnes a tyden minimalne z te postele nevylezes…

je to pravda, chřipka Ti v podstatě doslova podlomí nohy. Položí do postele..Horečka, třesavka, studený pot, poloviční vědomí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama