Virus Zika

18
7.3.16 09:43

Virus Zika

Dobrý den Maminky. No jsem ve 3 měsíci a jak tak koukam na zprávy začíná mě desit léto. Termín porodu mám 23. Září. A začinam se čim dat tim vice bát komárů co přenáší virus Zika. Jaký na to máte názor? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Nafrněná
7.3.16 09:44

Tady ti komáři nejsou, musela bys jet do exotiky nebo se s někým kdo tam byl vyspat… neboj

• Nahlásit
  • Citovat
2652
7.3.16 09:45

Je to šílené a můžeme jen doufat, že tady to snad nebude. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
7.3.16 09:46

Pokud nenavštěvuješ ty nebo partner rizikové oblasti, tak buď v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
7.3.16 09:48

U nás ti nic nehrozí, větší pravděpodobnost je, že tě srazí auto, nebo se miminku něco stane v bříšku, statisticky, než že se nakazíš u nás doma virem Zika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59310
7.3.16 09:49
@Nikky23 píše:
Dobrý den Maminky. No jsem ve 3 měsíci a jak tak koukam na zprávy začíná mě desit léto. Termín porodu mám 23. Září. A začinam se čim dat tim vice bát komárů co přenáší virus Zika. Jaký na to máte názor? :,(
že je to další mediální bublina, nemáš se čeho bát.. pokud nejedeš do jižní ameriky popř nesouložíš s někým, kdo tam byl, není důvod k panice.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
859
7.3.16 09:51

Nebezpečné to je jen v prvním trimestru a pri oplozeni a co jsem si přečetla tenhle článek, tak se uz vůbec nebojim..neni dokázané nijak, ze ty deformovane hlavy jsou z toho a je to velmi vzácné onemocnění.. http://www.blesk.cz/…ckovani.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
7.3.16 09:53

On ten virus Zika by dítěti ani neměl ublížit. V Kolumbii těhotné s virem Zika neměli žádné problémy a byly jich tisíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2582
7.3.16 09:54

Nevím proč, ale viru Zika se vůbec nebojím. Přijde mi, že je to podobně nafouknuta bublina jako byla ptačí, prasečí chřipka, BSE, atd…
Každý rok se objeví nějaká strašná epidemie na kterou si za půl roku nikdo ani nevzpomene.
Každopádně je, ale hrozne, že to odnášejí miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
7.3.16 09:55
@Havran007 píše:
On ten virus Zika by dítěti ani neměl ublížit. V Kolumbii těhotné s virem Zika neměli žádné problémy a byly jich tisíce.

Taky minule ve zprávách bylo, že ty těhotné, kterým se postižené dítko narodilo, pily kontaminovanou vodu. Paradoxně ta voda obsahovala chemikálii, která má zabraňovat množení komárů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3255
7.3.16 09:57

Tak kdyby se mi partner právě vrátil z brazílie, asi bych ho hnala před nějakým sexem na testy. jinak jak bylo řečeno - vyšší pravděpodobnost je srážka s autem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.3.16 10:02

Nebojim, jsem na zacatku tehu…do zadne exoticke zeme v lete nepoletime ( v nemecku se nenakazim :D ) a spim jen se svym chlapem, duvod k obave tedy neni…

• Citovat
  • Upravit
11366
7.3.16 10:07

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 19:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
7.3.16 10:10

Já se teda Ziky nebojím, zika je znám 70 let, jaká náhodička že se děti s mikrocefalii rodí až ted?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gianela
7.3.16 10:12

Neboj, ja letím v dubnu do Dominikánske republiky a vobec tomu neverím, že najkú ziku chytím :mrgreen:, media to preháňajú, ale tady to iste nechytíš :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama