Zkušenosti s MESA/TESE

Anonymní
7.2.10 13:47

Zkušenosti s MESA/TESE

Zdravím všechny, kdo bojují stejně jako my s nepřízní osudu zvanou neplodnost. Prosím Vás, máte někdo zkušenost s MESA/TESE? Snažíme se o miminko, manžel byl na spermiogramu a je to velmi špatné. teď čekáme, jestli vůbec půjde alespoň oparativně něco najít. Ale máme strach z následků - aby manžel neměl moc veliké bolesti a taky, zda se můžou vyskytnout něaké vážné komplikace. Moc prosím o zkušenosti a informace.

Díky! H.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5591
7.2.10 23:18

Ahojky,manžel byl na MESA/TESE pro nejasně vzniklou azoospermii(předtím měl oligospermii),hradila to poj.Jeden den odebrali jeho spermie,druhý den mě vajíčka,v záloze jsme měli souhlas s dárcem.Manželovi udělali oboje naráz,i MESA i TESE,našli a výsledek je na metříku.Dokonce mu to i „pomohlo“ a teď po 4letech,kdy jsme zkoušeli spermio na další IVF se spermie našly i normálně.Druhý den po operaci jel autem domů a odvezl mě po odběru.Měl bolesti,protože měl ránu přes celý xxxx.Byl asi 14 dní na PN.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
8.2.10 08:02

Ahoj Jani,
díky za dobré zprávy a moc gratuluji!!! Hradila pojišťovna? U jaké manžel je? A v jakém CARu to dělali? My máme po ICSI jednoho raubíře, ale moc toužíme ještě po jednom a najednou manžel opakovaně na spermiogramu ani jeden kousek k nalezení. Tak jsme teď plný protichůdných pocitů. Dnes jdu volat do CARu co dál a hledám info, kde se dá, abychom věděli, na co se připravit. Po dalším dítěti moc toužím, ale manžela miluji a mám strach, aby pak neměl nějaké vážné komplikace. Zatím Háta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5591
8.2.10 11:17

Háto manžel je voják,takže u vojenské poj.,jezdíme do FN v Olmiku.Vím,že se jinde za MESA platí a dost,ale tady to nechápali,protože oni to na urolce,kde byl hospitalizovaný,vykazovali prý jako odběr bioptického materiálu,tudíž to bylo úplně celé hrazené.Taky mu řekli,že se neví,proč tam najednou nic není,že je tam třeba přepážka a může se tím zákrokem narušit.Nevím jak,ale teď tam zase jsou a jsem ráda,bo na další MESA bych ho nehnala a to co máme z té operace zamražené je strašně špatné kvality,minule se nám z těch zamražených nevyvinulo ani jedno embryo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
22.2.10 20:00

ahoj holky :-)
přidám svoji zkušenost. My jsme měli odběr vajíček a M/T v jeden den. Spermie se našly, ale nebyly na zymražení - prý by nepřežily rozmražování. embryjka se neujala. Chceme zkusit 2. pokus - manžel se dobře zotavoval - za 3 dny šel do práce.
Jani my právě uvažujeme, že 2. pokus zkusíme ve FN OL a teď jsi mě mile překvapila - oni totiž v žádném ceníku M/T nemají… Jaké tam máš zkušenosti?
Jinak jsme taky klesli na 0 předtím oligoasteno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
22.2.10 20:02

mimochodem platili jsme za M/T 15.500,– :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
22.2.10 20:05

Dyny, díky za zprávu. Držím pěsti. Manžel jede teprve začátkem měsíce do Prahy k MUDr. Kočímu (Andromeda) - Prý je na neplodnost mužů expert, tak uvidíme. Ale nemá žádnou smlouvu s pojišťovnami, tak nevím, jak to finančně zvládneme. Olomouc je pro nás strašně daleko, jsme z východních čech…:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
22.2.10 20:06

15.500 - jéé, to je pálka, k tomu ještě ICSI a prášky (a budeme v bankrotu…:-( . A kde jste měli 1.M/T?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
22.2.10 20:11

Celkem to byla darda. Byli jsme ve Zlíně. O tom Kočím jsem toho taky hodně slyšela - dej potom info ju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
22.2.10 20:17

A co jsi slyšela. Pozitivní nebo negat?

Určitě dám vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
22.2.10 20:22

Neboj pozitivní :-) Prý našel při M/T spermie klukovi, kterému předtím 2× nic nenašli - to má myslím i na jeho www.My jsme taky uvažovali, jestli se tam neobjednat…Jak dlouho jste čekali na objednání?Máte už hotovou genetiku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
22.2.10 20:34

Genetiku už máme hotovou. Dělali nám jí před 3 lety při 1. IVF (naštěstí je vše OK). Jinak manžel měl doporučení z CARU, tak Kočímu volal a objednal ho za měsíc (jdeme tam 4.března - ráno na krev, spermiogram a pod., a večer ke Kočímu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
22.2.10 20:40

No nám říkal urolog co manžela operoval, že když je v pořádku genetika tak by to mělo být OK. Nikdo nám nebyl schopný říct, proč předtím spermie byly a teď nejsou. Původně jsme měli mít normální ICSI, ale během 3 měsíců prostě 0. Třeba by to Kočí rozlousknul :wink: No jsem zvědavec jak dopadnete. Tam je to teda rovnou na celý den? Zeptám se taky na to doporučení v CAR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
22.2.10 23:00

No, ono je to buď na celý den - nebo se tam musí jet na 2×. Zpracování odběrů nějakou dobu trvá a vlastně vyšel Dr. Kočí manželovi vstříc, když mu nabídl, že by mohl odběry absolvovat ráno a večer by si ho doktor vzal, aby nemusel do Prahy dvakrát. Pokud jde o doporučení, tak myslím, že vlastně ani není potřeba. Spíš jde o to, že potřebují vědět, co už chlap absolvoval a mát nějaké výsledky. Taky chtěli mít aslespoň 2 spermiogramy z poslední doby. Určitě se Ti ozvu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5591
22.2.10 23:15

Ahojky,
Dyny jste jako my přes kopírák.Taky nejdřív oligo,pak azoo :nevim: Fakt jsme nic neplatili,jen ICSI,PK…pak teda zamražení spermií 1000,– ročně.Po té M/T se teď zase objevily,takže jedeme v čerstvých.V září jsem čekala dvojky,takže to nezanechalo žádný následky a spermie jsou ok. :mrgreen: V Olmiku to brali jeden den,pak je promyli atd a druhý den odebrali mě a oplodnili.Zbytek zamrazili (a ty jsou teda špatný po rozmražení,takže je asi necháme znehodnotit)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama