Zkušenosti s Romer Xtensafix?

40
14.7.13 21:40

Zkušenosti s Romer Xtesafix??

Dobrý den
V nejbližší době budeme pro syna kupovat autosedačku, zatím mám vyhlídlou Romer Xtensafix, ale vzhledem k tomu, že je to novinka, nenašla jsem k ní moc informací. Máte s ní prosím někdo zkušenost??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7145
15.7.13 12:01

@anomis05 a kolik byste čekala zkušeností, když se první kusy do ČR dostaly 21.6, takže se prodává 3 týdny, přivezlo se ji od každé barvy 10 ks, tedy 50ks dohromady, stále na cetrálním skladu ještě nějaké kusy jsou, a většina obchodů má nějaký na předvádění, takže ke koncovým zákazníkům se jich dostalo pár kusů
na větší zkušenosti musíte počkat pár měsíců, neli let, než si vyzkouší dítě které roste všechny její vlastnosti
jinak tvarem i funkcemi je hodně podobná Evolvě, navíc tedy s isofixem a s možností pásů až do 25 kg, polohování je snažší než u Evolvy, dá se polohovat zepředu rukou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
19.7.13 22:24

Tak, že je to u nás, až taková novinka to jsem netušila 8o :) ale děkuji za tip na tu Evolvu:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
22.10.13 19:54

Ted mne nemile prekvapilo, ze xtensafix propadl v dTestu.. mame ji, dcera jezdi jeste na vnitrnich pasech (verim, ze bude jezdit az do tech 25kg), ale pak budu mit autosedacku, ktere nemuzu duverovat. :zed: :nevim:

Test jsem hledala u ADACu a nenasla?

• Nahlásit
  • Citovat
18157
22.10.13 19:59
@Anielka píše:
Ted mne nemile prekvapilo, ze xtensafix propadl v dTestu.. mame ji, dcera jezdi jeste na vnitrnich pasech (verim, ze bude jezdit az do tech 25kg), ale pak budu mit autosedacku, ktere nemuzu duverovat. :zed: :nevim:Test jsem hledala u ADACu a nenasla?

To je prekvapeni. Test jsem nevidela, ale vydledky dtestu jsou nekdy dost pochybne, viz. Kocarek patron terix

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
22.10.13 20:39

@Anielka propadla :-O ja myslim ze v testu jeste nebyla ne 8o
Hod nejaky odkaz prosim
Nicmene myslim ze pokud na necem hodne tratila tak na tom podle me prekombinovanem poutani v ruznych kategoriich :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
22.10.13 20:43

@quinny je to v dtestu… http://www.dtest.cz/…acek-2013-ii kritizuji tam misto, ktere ma fixovat pas, takze propadla pri celnim narazu.

• Nahlásit
  • Citovat
16365
22.10.13 21:38

@Anielka jj uz jsem na to koukla. Spis me zajima kde teda testovali. Jsem myslela ze berou adac a tam nic neni :nevim:
Nicmene je to teda blby a jsem hodne rada ze jsem do ni nesla za ty penize je to sileny. Docela by me zajimalo co na to vyrobce :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
22.10.13 21:53

@quinny vicemene proto jsem to ozivovala, treba nekdo bude vedet. Ja to dlouho resila, potrebovali jsme druhou a dcera ma 15kg, ale je mala, takze pas mela pres krk.. mne prijde super, ze jsou ty vnitrni pasy prave do 25kg. A pak co s ni nevim. :nevim: :roll: :roll: Nemohli jsme ale cekat, az ji otestuji.. :? a Evolva nam neprisla dost dobra :( a pultikovym autosedackam neverim. MOc na vyber jsme toho nemeli. :(

Asi zkusim napsat do Romeru…

• Nahlásit
  • Citovat
16365
22.10.13 21:58

@Anielka ten Romer urcite zkus to bude zajimave. Predpokladam k necemu takovemu i ofiko vyjadreni, u te dalsi tam maji prukaz nebezpecnych latek :zed:
Muzu se zaptat proc neveris pultiku? Dopadaji nejlip a i v tomto pultikovka vyhrala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
22.10.13 22:23

@quinny protoze pri prevraceni na strechu muze dite vypadnout.

• Nahlásit
  • Citovat
16365
23.10.13 08:18

@Anielka jj videla jsem video ktere asi myslis. Na druhou stranu za me je teda lepsi sedacka co dopadla dobre pri celnim a bocnim narazu, ktere jsou proste nejcatejsi. Nehod pres strechu zase tolik neni a kdyz uz tak jsou velmi vazne a ucinnost sedacky u nich bude podibne diskutabilni jako kdyz to nekdo narve na dalnici pod kamion, takze to me vazne zase az tak nedesi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
23.10.13 08:22

@Anielka já už jsem včera kontaktoval výrobce, kvůli tomu testu, jestli se k tomu vyjádří, protože je tam moc divných věcí, za1. ta sedačka má vnitřní pásy až do 25 kg a oni testovali figurínu 3 letého dítěte na tříbodovém pásu, a za2. ta stolice, na které se testuje je kostra Opel Astra G, a toto vozidlo není kompatibilní se sedačkou Xtensafix, takže to bylo uchycené v autě, kde to být nesmí, no uvidíme jak se k tomu vyjádží.
Zatím oficielně ani ADAC nic nesdělil, a ten test prováděl ADAC, ono totiýž D-Tets žádnou zkušebnu nemá, a opisuje pouze testey z ADACu
To samé u té druhé Römerky Max-Fix, našli tam nebezpečné látky v pásech, ale všechny Römery používají stejné pásy, tak jaktože to nenašli v jiných sedačkách, je to nějaké divné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
23.10.13 08:26

@quinny U mne je to jednoduche, hledam autosedacku, ktera bude dokonala :) ve vsech smerech, pri prevraceni na strechu, pri bocnim i celnim narazu. Nechci delat kompromisy. :oops:

(Snad dokud bude dcera jezdit na vnitrnich pasech, muzu byt klidna, i kdyz ten crashtest to vubec neresil, to na nich nemam rada - testuji trilete dite s dlouhym pasem v autosedacce, u ktere je jasne, ze tak dite jezdit nebude :roll: to same bylo tenkrat pro tu protismernou besafe.)

• Nahlásit
  • Citovat
Any11
23.10.13 08:28

@steeve Díky! Presne mne zarazilo, proc to testovali takhle.. vubec to nema hlavu a patu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama