Zkusit na nočník?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2422
10.1.15 22:28

Zkusit na nočník?

Pěkný večer holky,
Mojí malé je rok a půl, poslední dobou se zajímá o vyprazdňování svoje i moje :) (ještě před pár lety bych nevěřila, že budu něco takového psát :mrgreen: ) chodí mi na záchod trhat papír, splachuje, umývá si se mnou ruce, už ví, co je ‚číííí‘ a líbí se ji slovo ‚kaká‘ a významu rozumí. Sama za mnou chodí a stahuje si tepláky, nebo plinku a hlásí. Ovšem hlásí, až už je po všem. Nočník jsem infiltrovala mezi hračky uz v létě. Nechci na ni nijak spěchat, jen mě napadlo, zda jejího zájmu nevyužít a nezkusit ji odplenkovat. Je to moje první dítě, takže úplně netuším, jak na to i když už jsem přečetla kde co. Nechaly byste to, nebo Vás něco napadá? Jinak sezení na nočníku ji nijak nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7014
10.1.15 22:30

Dala bych nocnik k zachodu a posadila bych, kdyz jdu ja. Nebo se da na nocnik odlozit dite pri prebalovani.
Idealne vzdy po hlaseni, ze neco udelala, vymenit plinu, aby vedela, ze sucho je zadouci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4284
10.1.15 22:30

Dcera 18mes me upozorňuje na potřebu. Ale jakmile stahnu kalhoty nic a zdrhne. Samozřejmě si nejradši šedá na nocnik oblecena :mrgreen:. Neposazuji pravidelně a nenutim. Snad to přijde samo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
10.1.15 22:43

@Janha Tak to je šikula, náš malý má taky 18 měs a ani ťuk, nehrotím to, nechávám ho žít :), já bych to zkusila jak píše @Bibi239, že půjdete spolu a nebo pořiď redukce na prkýnko a zkus na velkém záchodě, když ti tak asistuje ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23172
10.1.15 22:46

@Janha Mladší je rok a půl a přesně takhle vnímá starší sestru. Když ji nechám nahatou a trošku pohlídám, tak se cíleně vyčůrá. Kakání bude ještě asi chvíly trvat.
Myslím, že tvoje malá má dobře nakročeno a začala bych zkoušet ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3739
10.1.15 22:49

@Janha Určitě to využij a posazuj a když bude prázdno v nočníku, tak jí řekni, že tam nic není, ale ty tam máš, když tě tak kontroluje. Má pěkně našlápnuto to rychle zvládnout :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28391
10.1.15 23:05

U nas je to taky, chce sundat kalhoty, sednout, strci si tam papir a to je vsechno.. HLasi kdyz chce prebalit a ma tam bobek.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10855
10.1.15 23:15

Moje děti to měly přesně takhle, tohle je vnímavý období, některé děti ho mají odst výrazné na to, abychom to my mámy postřehly, určitě využij a odplenkuj. Moje třetí dítě dokonce začalo ještě o několik měsíců dřív. Dám v tomhle na starého dobrého prof. Matějčka, kteý píše, že děti tohle vnímavé období mají cca v 15- 18 měsících a rovněž ho doporučuje využít.
pa a hodně zdaru.

mně by se zas hodilo vědět, kdy maj děti vnímavé období na to, aby zahodily bez diskuzí dudlík :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74252
10.1.15 23:20

Zkusit nočník jo, zkusit odplínovat ne ( je to dost valká meta, na začátek)
zkusit po napití, po jídle, po spaní pokud se ti podaří jí odchytit hned jak promne oko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2422
11.1.15 00:41

Holky, děkuji moc za rady. Zítra přemístím nočník na záchod a zkusím ji teď ze začátku hlavně po spaní posazovat a uvidíme :) ještě jednou díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2422
11.1.15 00:48

@harpyje tak s dudlikem to u nás proběhlo tak nějak v klidu :) jednou mi ho v asi v pěti měsících odmítla, když jsme zrovna někam jely autem a nejspíš mi fakt nechtíc vypadl už na parkovišti a malá se po něm ani večer nijak extra nesháněla, tak jsem nový už nekoupila. Mám na paměti moji maminku, která do teď vykládá, že já jsem dudlala ještě v pěti letech :zed:
Ale aby to nevypadalo na ‚dokonalé‘ batole, mám dítě vzteklý až běda, špatně spící a věčně držící hladovku :) tak třeba aspoň to odplenkovaní by mohlo projít bez nervů :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2660
11.1.15 01:23

V roce a pul chteli oba kluci na nocnik. Starsi videl deti na plavani a vzdy se tam vycural. Mladsi mel nocnikovou manii, jak videl starsiho - hrozne ho to bavilo. Kdybych nebyla lina, byli by odplenkovani. Pokud neprotestuji a prijde jim to jako hra, je idealni vysazovat co 20 minut. Takhle jsem mladsiho odplenkovala nakonec tesne po 2. narozeninach asi za 4 dny. Po tydnu jsem vzala přes den plenu - prvni dny několik nehod, pak už třeba jen každy druhy nebo treba treti den.

Nastesti chodi na dopol. do skolky, vidi tam i ostatni deti a naucil se tam stahovat i navlikat slipy a teplacky. Opet kdybych nebyla lina, za me je ideal rovnou sebrat i na noc - koupili jsme igelitove povleceni a ma tenkou pratelnou deku. Ale zatim odkladam, dokud mame zasoby plen. Jinak neni od veci nechat behat pri nacviku dole bez. ;-) Drzim palce! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2507
21.5.22 20:48

Zkusit nočník?

Holky, dcera 17m, myslíte, že jeví známky, že by mohla na nočník? Občas hlásí, že je vyčůraná, vykakaná a chce přebalit. Čůrá poměrně velké porce a vydrží celkem dlouho suchá. Ráno mívá kolikrát suchou plenu. Schody chodí po dvou, drží se teda zábradlí nebo za ruku ( to prý je taky znak :nevim: ). Taky má 2m sestru a přebalování dvou dětí mě popravdě začíná dost sejřit. :lol: :lol: Se ségrou je v pohodě, žádný regres jsme nezaznamenali.
A jak se to vlastně s tím nočníkem dělá? Já vždy myslela, že se prostě sebere plena a nechá se dítě dole bez běhat, ale manžel, že se prosazuje třeba po půl hodině na nočník a zas obléká. Jako to mě asi klepne jí tolikrát oblékat a nasazovat plenu. 8o Ona mi zdrhá a někdy se i skoro pere, jak ji tím přebalováním zdržuju. Mívám na sobě mladší v nosítku… No je to ostuda, že o tom nic nevím, ale moc jsem to zatím neřešila, počítala jsem s tím až kolem druhého roku. Teď ale měním celkem názor a říkám si, že bych to nějak zkusila. Celý večer budu studovat o nočníku asi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
21.5.22 21:02

Já bych klidně zkusila tu plínu sebrat a často jí posazovala na ten nočník. Dcera mi k tomu dozrála sama a jednoho rána se vzbudila a plínu nechtěla, dostávala jen na noc (ještě asi 14 dnů, pak šla dolů i na noc). Počítejte ale s tím, že se nejspíš párkrát počůrá, ale zkusila bych to a uvidíte, jak to půjde. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.22 21:02

Dcera 1 rok a 11 měsíců, začala na nočník chodit před týdnem cca, nočník jsem nechala na záchodě vedle sebe a vyčraly jsme se obě 😄 Pochválila jsem jí, ona si zatleskala a od té doby nemá problém chodit.. Před tím prostě nechápala co po ní chci..
Plenu pro jistotu nechám ale každou půl hodiny s ní dojdu na nočník a pokaždé se vyč
rá.. Dnes jsme zkusili na záchod a bez problému :*

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat