Zlatý stafylokok MRSA

Anonymní
6.12.18 19:33

Zlatý stafylokok mrsa

Zdravím, najde se zde někdo, kdo měl dlouhodobě problém se stafylokokus aureus mrsa a zda se podařilo vyléčit a jak. Z nevinného abscesu v podpaží, který se mi udělal před třemi lety je šílené martirium. Absces mi vyrezali, týden se měnili dreny, sotva se zahojil, udělal se nový. Kolečko se opakovalo, za ty skoro tři roky dvacetkrát. Hned na začátku byl odebrán vzorek a v zapouzdřenem abscesu mám stafylokok mrsa masivně, a ještě produkuje určité toxiny. Nikde jinde, tj. v nose, krku, nic. Pokaždé jsem měla antibiotika, různě silné, různě dlouho, oběhala jsem kožní, infekční, imunologii, hematologii… Nemoc diagnostikovana jako hydradentis suppurativa se zmíněným stafylokokem. Pomohla by biologická léčba, ovšem jsem nestandardní pacient. Tim je obézní kuřák s cukrovkou, vysokým tlakem, astma atd. Já jsem úplný opak. Naposled jsem měla antibiotika 3mesice v kuse denně, doužívala jsem je a hned nový absces, ze kterého byla vyrobena autovakcina, tu mám už třetí měsíc, absces se mi zase udělal, tak nevím co dál. Každý z lékařů mě vyslechne a odpoklonkuje k dalšímu kolegovi. Jsem totálně vyčerpaná, unavená, melu z posledního, chodím do práce, péče o domácnost, rodinu a přemýšlím, kam mám ještě jít a jestli se to vůbec vyléčí a začnu normálně fungovat. Má někdo zkušenost, radu? Děkuji moc.. Prosím o anonym, spousta lidí má předsudky, že někoho nakazím apod.

 • Nahlásit
 • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

477
6.12.18 19:48

No je to pekne svinstvo. Obavam se ze to nejsou predsudky. Mrsa je infekcni a dost mozna si se nakazila prave v nemocnici. Dost tam s tim bojuji. Nici to je sterilizace a jen nektere desinfekce. Zacni brat neco na posileni imunity

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymní
6.12.18 20:14

Ano, přinesla jsem si ho pravděpodobně po operaci ruky, dávali mi dráty, za pár měsíců vytahovali. Stafylokok je běžně v populaci, na kůži, nosiči nemají žádné zdravotní problémy. je to problém pro lidi se sníženou imunitou, oslabenych po chemo, operacích apod. Měla jsem léky z imunologie, zkusila jsem speciálně míchané směsi bylin, koloidní stříbro, enzymy, dávky probiotik, prebiotik, všechny ty atb… Momentálně mám pocit, že mne ta mrcha pomalu „žere“ zevnitř těla.

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymní
6.12.18 20:16

Zlatého stafylokoka mám zjištěného už od dětství, bude to už takových cca 16 let. Měla jsem snad všechna antibiotika co existují, nepomohlo mi nic a nikdo se už ani nesnaží.
Aby komentář nebyl úplně negativní, žiji s tím skoro normálně, jen mám permanentně zvýšené zánětlivé markery a jsem náchylná na choroby. S abcesy již k lékaři nechodím, nedělala bych nic jiného, ošetřuji je doma, jdu jen v případě, pokud nevyhřezne.
Hodně štěstí :kytka:

 • Nahlásit
 • Citovat
15534
6.12.18 20:29

Také ho mame, já i děti. Imunologie nepomohla, autovakcina není možná, proste sajrajt. U nás ma formu abscesu a jediné co jakžtakž zabira je každé mini skrabnuti hned desinfikovat a potírat fucidinem. Někdy to stejne nezabere, nastane kolečko antibiotik a řezání, pak chvíli klid - však to znáš. Bohužel mi opakovaně potvrdili, ze není v dnešní době možnost jak se ho zbavit. Jen předcházet rizikům a jednou za čas antibiotika. Je to des, protože malý uz kvůli němu skončil i v nemocnici a navíc nechává jizvy. Jinak imunitu mají děti víceméně v pořádku a celkově jsme spíše zdraví.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymní
6.12.18 21:15

Přidávám se do klubu ,mám ho víc jak 25 roků a nic nepomáhá .Jednou za čas absces ,během několika dnů vyzraje a zase je na nějaký čas klid.Pak se to opakuje ,zůstane jizva ty už ani neřeším .Prosím o zachování anonymu.

 • Nahlásit
 • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama