Stahování hrdla úzkostí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zip121
Kecalka 451 příspěvků 06.12.18 17:21
stahování hrdla úzkostí

Ahoj všem, trpím dlouhodobou úzkostí, špatně se mi polyká, respektive mám úplně rozházený polykací reflex, když mám sucho v puse, tak to prostě nejde. Poslední dobou jsem hlavně po ránu zjistila, že se mi nekontrolovatelně stahuje hrdlo na sucho, někdy i přes den. Několikrát po sobě a záklopka se zavírá a otevírá reflexně třeba co 5 sekund, až se vylekám. Stalo se vám to někdy? Asi potřebuju uklidnit… Díky

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.18 17:46

Měla jsem jednu dobu potíže s polykáním, měla jsem strach, že se udusím, taky to pramenilo z úzkosti. Trvalo to několik týdnů, čím víc jsem na to myslela, tím více jsem se pozorovala a bylo to horší. Doporučuji Bachovy esence - krizovky, nakapeš si 4 kapky do láhve s vodou a popíjíš, dále magnézko a třeba je fajn i Guajacuran. Bude to zas dobré :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.18 18:03

@zip121 Panická porucha (= úzkost). Tyto potíže s polykáním bývají jeden z projevů. Nejvíce pomůže dobrý psycholog. Ten je jediná šance na opravdové vyřešení příčiny potíží.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 06.12.18 18:30

Je to běžný projev úzkosti. Jdi k psychologovi.

zip121
Kecalka 451 příspěvků 06.12.18 20:15
@Anonymní píše:
@zip121 Panická porucha (= úzkost). Tyto potíže s polykáním bývají jeden z projevů. Nejvíce pomůže dobrý psycholog. Ten je jediná šance na opravdové vyřešení příčiny potíží.

Já mám už asi 20 let tyhle potíže, sucho v puse, nemožnost polykat, pak strach polykat. Nějak jsem se s tím naučila žít, ale chci se toho zbavit a mozek se seká. Takže pořád polykám vědomě a když mám největší stres, tak se to hrdlo začne stahovat, to je peklo

Ou
Kelišová 5401 příspěvků 06.12.18 22:25

Ano, to se při úzkosti stává.

Jste někde v psychoterapii? Ne? Vstupte do ní.

Pokud vyloženě chcete pracovat s tím svíráním krku, tak se především naučte nějaká dechová cvičení - třeba to co se dělá v joze a případně zkuste nějaký workshop o práci s hlasem.
Skvělé, bezpečně a dobře vedené semináře má třeba Ivana Vostárková - napište jí, kdy bude dělat kurzy v příštím roce
 https://www.dechahlas.cz/…-vostarkova/

zip121
Kecalka 451 příspěvků 08.12.18 12:01

Jeste mam dotaz ohledne meho problemu. Casto me boli zaludek. Asi od stresu. Zveda se mi jidlo a nekdy je mi spatne po polknuti slin. Hlavne citim napr chut zvykacky az v krku zpatky. Muze to byt reflux ze stresu?

zip121
Kecalka 451 příspěvků 08.12.18 12:04

To,ze casto riham ani nezminuji. Asi polykam hodne vzduchu. Pritom tak moc nejim. Nijak se ted neprejidam. Ale nekdy kdyz polknu,jako by mi zakrucelo v jicnu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >