Jak řešit alkoholismus?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Claudia23
Nováček 1 příspěvek 06.12.18 11:51
Jak řešit alkoholismus?

Dobrý den,
mám problém s přítelem, hodně pije, třeba se i sbali a tři dny někde chlasta…nevim jak už dál sám si nechce přiznat že má problém…Jak jste tento problém řešili? :,(

Reakce:
unuděná
Kelišová 5600 příspěvků 1 inzerát 06.12.18 11:56
@Claudia23 píše:
Dobrý den,
mám problém s přítelem, hodně pije, třeba se i sbali a tři dny někde chlasta…nevim jak už dál sám si nechce přiznat že má problém…Jak jste tento problém řešili? :,(

Nijak, pokud se alkoholik nechce léčit sám, tak s tím nic neuděláš :nevim: Můžeš zkusit pohrozit rozchodem, ale beztak myslím, že to k ničemu nebude. Takže buď odejdi, pokud ti to tak vadí, nebo se s tím nauč žít :?

Qwentin
Hvězda diskuse 64661 příspěvků 06.12.18 12:03

Doporučuji zavčas odejít…

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1923 příspěvků 06.12.18 12:27

Uteč…

annelisa
Povídálka 15 příspěvků 06.12.18 12:48

Já bych to tak jednoznačně neviděla. Alkoholikům jde pomoci, ale chce to být vážně dobrý psycholog. Protože tihle lidi jsou na tom většinou špatně psychicky, i když to na první pohled nevypadá. Ale je tam nějaká ta nejistota, neschopnost řešit problémy, nízké sebevědomí, žádný smysl života, špatné vzorce chování z dětství atd. Rozklíčovat je to docela mravenčí práce, ale jde to. Máme s tím v rodině dobrou zkušenost. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.18 12:53

@Claudia23 Zcela upřímně ti napíšu, že bych vzala nohy na ramena. Moje máma i švagr dlouholetí alkoholici a je to peklo, peklo na zemi! Chvilku dají pokoj (v lepším případě - pokud je tam ochota se léčit!) a pak, když to nejmíň čekáš, prásk, recidiva a stane se nějakej průser. Máš pocit, že maj epileptický záchvat, voláš v hrůze erzetu a ono je to otrava alkoholem, nabourají auto, upustí ti dítě, vyhodí je z práce, nadělají dluhy…
Uteč, nestojí to za to!
Prosím o zachování anonymu - citlivé informace.

xsaleen
Echt Kelišová 9207 příspěvků 06.12.18 13:06

Kamarádka zila s timhle typem xx let… Ale pak uz to nebyl jen alkohol, ale taky trava, casem i neco tvrdsiho… Domu se chodil jen vyspat.. Kdy spal treba celej den, druhej den jak staks a vecer zas zmizel.
Pokud vim, nikdy se nelecil a ani nebude.. Jeho mama leje taky. On se citi spokojen

Šmoulice
Kelišová 6817 příspěvků 06.12.18 14:05

Ať si chlastá . Ale ty rychle uteč.
Pokud on si sám neuvědomí, že má problém, tak je veškerá snaha marná.
A že si to uvědomí jen velmi malé procento lidí :-(

nostress
Extra třída :D 13601 příspěvků 06.12.18 14:10
@Claudia23 píše:
Dobrý den,
mám problém s přítelem, hodně pije, třeba se i sbali a tři dny někde chlasta…nevim jak už dál sám si nechce přiznat že má problém…Jak jste tento problém řešili? :,(

Pokud nechceš zničit život sobě, a případným dětem, tak rychle pryč.

Karmínie
Kecalka 108 příspěvků 06.12.18 19:50
@Qwentin píše:
Doporučuji zavčas odejít…

Ano, jedině zavčas odejít, protože pokud se alkoholik odmítá léčit, bude to jen a jen horší.

Monika7878
Stálice 94 příspěvků 06.12.18 20:20

A chová se k tobě jak? Jak často se to děje že pije nebo odjede chlastat?
Můj bývalý byl něco podobného. Tehdy jsem byla přes to všechno zamilovaná a nebyla schopná uvažovat normálně, pořád dokola to omlouvala a zlehčovala. Krutě se mi to vymstilo - skončit to zavčas, dokud je čas.
Oni ti chlapi k tomu mají jiný vztah, stoprocentních abstinentů je mezi nimi minimum, na pivo nebo na nějakou chlastačku si asi sem tam zajde kdekdo, ale zásadní rozdíl je, jak se potom chovají nebo jestli je to pro ně nutnost, bez které nemůžou být.

Claudis23
Nováček 1 příspěvek 06.12.18 20:25

@Monika7878 dobry den, chlap každý den vypije 3 piva , poslední víkendy bývá pořád opilý a nejhorší je že v opilosti bývá ke mě sprosty…A jak se mu dostane pod ruky slivovice tak to je konec …opije se az do mrtvá…je to začarovaný kruh, stále dokola slibuje ze přestane pít a skutek utek …máme roční dceru a nechci aby v tomhle vyrůstala…

nostress
Extra třída :D 13601 příspěvků 06.12.18 20:34
@Claudis23 píše:
@Monika7878 dobry den, chlap každý den vypije 3 piva , poslední víkendy bývá pořád opilý a nejhorší je že v opilosti bývá ke mě sprosty…A jak se mu dostane pod ruky slivovice tak to je konec …opije se az do mrtvá…je to začarovaný kruh, stále dokola slibuje ze přestane pít a skutek utek …máme roční dceru a nechci aby v tomhle vyrůstala…

Tady pomůže jedině dát nůž na krk. Buď se půjde nekompromisně léčit, nebo rozchod. Ale pokud nebude chtít sám, tak mu nic nepomůže. :?

elle21
Zasloužilá kecalka 994 příspěvků 06.12.18 20:34

chudák dítě

Monika7878
Stálice 94 příspěvků 06.12.18 20:35
@Claudis23 píše:

Tak to od něj mazej zavčas. Tři piva za den by byly v pohodě, to vypije kdejaký chlap, ale pokud se pravidelně ožírá a a je na tebe sprostý, tak to už je moc. Nechtěj dopadnout jak já. Na sliby nevěř.
Ať si klidně pivo dá neb si občas vyrazí s kamarády, ale pokud se neumí krotit, nemůže bez toho být a ještě si na tebe otvírá hubu, tak to už je špatně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Aneta Krejčíková ukázala krásnou sestru, ale společný mají jen úsměv!

Hříčka přírody? Aneta Krejčíková odtajnila svou sestru a málokdo by tipoval,... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >