Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahojky
Moc by mě zajímalo jestli některá nemáte nějakou radu ![]()
S přítel jsem 2 roky,ale co jsem spolu hrozně zlenivěl,nebo spíš co se nám narodila dcerka. Než jsme se poznali,hrál aktivně fotbal,futsal,chodil do posilky a teď nic. Pořád se kasal,že fotbal je jeho život a jen tak by ho hrát nepřestal. Ještě když jsem byla těhu,chodil 3 x týdně na tréninky a občas si zaběhal,ale od porodu se to hrozně změnilo. Najednou ho fotbal přestal zajímat,max se na něj podíva v TV. Je to už 11 měsíců,nabral 14 kg a nic nechce dělat. Pořád mu říkám,neseď s náma doma jak pecivál a dělej něco,zajdi si na trénink,pokecej s chlapama,dej si pár pivek na hřišti,ale ne,on mi řekne,že nechce abych byla doma na vše sama. Né,že by mi vadila jeho přítomnost doma a to že mi hodně pomáhá s naší dcerou i s holkama co už mám z předešlého manželství,ale to že úplně obrátil svůj život naruby. Přece není u nich v týmu jedinej kdo má dítě
A myslím,že 2 x týdně trénink by jo snad nezabil.
Ale on se prostě nedonutí.
On mi tvrdí,že už má jiné priority než je fotbal. Já to chápu,že chce být s náma,ale nechápu proč kuli tomu musel úplně zanevřít na sport ![]()
Včera přišel domu s tím že musí ze sebou něco dělat,že ho už nebaví jak musí tahat ten pupak před sebou,tak jsem mu hned řekla,běž a začni zas pomalu trénovat,dostala jsem vynadáno,že se do toho nemam plést,že fotbal byl jeho věc a že je konec,tak ať se s tím smířín.
Doufala jsem že se budu s malou chodit koukat na zápasi,popovídám si s ostatníma maminama,ale bohužel,my musíme sedět doma ![]()
Mrzí mě to,už kuli němu,pořád si myslím,že by rád hrál,ale asi se bojí toho co by mu chlapy řekli,že z ničeho nic přestal chodit na tréninky a na zápasy.
Nemáte nějakou radu?
Děkuji ![]()
JSi dobrá, většina ženských by zase chtěla, aby chlapi byli s nima doma a spíš by ti tvoji situaci záviděli. A nepohádal se spíš s klukama? Je totiž zvláštní, že to najednou tak utnul.
@Lonette píše:
JSi dobrá, většina ženských by zase chtěla, aby chlapi byli s nima doma a spíš by ti tvoji situaci záviděli. A nepohádal se spíš s klukama? Je totiž zvláštní, že to najednou tak utnul.
To už mě taky napadlo,tak jsem malinko vyzvídala,ale ne,nepohádal,oni by naopak uvítali jeho přítomnost v týmu,jelikož hrál vždy v základu a dobře
Jenže on nechce ![]()
že by tak moc zlenivěl?takový sportovec?…to ře s tebou chce byt doma je super,ale já bych scvokla
.....a co začít jezdit všeci na kole?třeba by ho to nakoplo a vrátil se k tomu.Nebo plavání?
Ano,až tak moc zlenivěl. Nikdo v okolí to nechápe,ani já a ani moje rodina,jen jeho mamka,ta to chápe,prý se nemam divit,že je prostě rodinnej tip ![]()
Jenže on takový nebyl. Měl rád sport,zbožnoval fotbal a futsal.
Kolo,už mě také napadlo,jen nevím co by tomu řekla naše malá,protože on by bez ní nejel
takže bych musela pořídit,sedačku na kolo
@terezka24 píše:
Ano,až tak moc zlenivěl. Nikdo v okolí to nechápe,ani já a ani moje rodina,jen jeho mamka,ta to chápe,prý se nemam divit,že je prostě rodinnej tip
Jenže on takový nebyl. Měl rád sport,zbožnoval fotbal a futsal.
Kolo,už mě také napadlo,jen nevím co by tomu řekla naše malá,protože on by bez ní nejeltakže bych musela pořídit,sedačku na kolo
Určitě ji pořiď,on se do toho dostane,nejhorší je začít.Vím sama já lenivá prdela,ne a ne se dokopat
To s rodinným tipem nemá nic společnýho,taky ho doma mám a to je k tomu ještě workoholik ale s klukama každou neděli chodí na florbal.Dokonce by jsme chodili i společne za sportem i bez dětí,ale to moc nejde
…a na kola je malá malá,má 7 měs teď a vozík za kola fakt odmítám…
Je to fakt zvláštní,takový velký sportovec. Je hezký, že je rodinný typ,a le i jako rodinný typ si můžeš uchovat svoje koníčky.
A nemáte možnost hlídání? Třeba že byste se prvně vydali sportovat jen vy dva - třeba běhat, posilovna. To kolo je taky dobrý nápad.
Ale apoň ti jde tu neděli,takže se dostane mezi kamarády. Ten můj ne,když mu chlapy volají,tak jim nebere mobil nebo řekne že nemá náladu.
A odkolika se může vzít dítko na tu sedačku?
Jelikož na vozík mám stejný názor jako ty. Malé je 11 měsíců,to je asi taky ještě malá,viď?
Tohle já taky řešila - přítel před mým těhotenstvím chodil denně běhat, hrál tenis, fotbal, boxoval a denně fitko. Jak jsem otěhotněla, chtěl být doma, nabral daleko víc jak já a nehodlal s tím nic dělat. Tedy vadilo mu to, ale přesně zlenivěl. Já se dala během týdne po císaři do kupy a každý den jsem ho začla tahat min. na 3 hodiny na procházku s kočárkem (ideálně do kopce) a sama jsem začla chodit do posilky a vždycky se mu snažím ukázat, jak je to skvělé a že se cítím líp a musím říct, že během dvou týdnů to pochopil a začal chodit taky a obnovil od června svoje členství v boxerském a tenisovém klubu, tak uvidíme, jak se donutí. ![]()
@Lonette píše:A nemáte možnost hlídání? Třeba že byste se prvně vydali sportovat jen vy dva - třeba běhat, posilovna. To kolo je taky dobrý nápad.
S hlídáním problém nemáme,jeho mamka kdykoliv pohlídá,ale problém je ho k tomu dokopat ![]()
A zase je problém u mě,já sportovat nepotřebuji,ale projet se na kole by mi nevadilo. Já totiž potřebuji nabrat a ne ubrat ![]()
@terezka24 píše:
Ale apoň ti jde tu neděli,takže se dostane mezi kamarády. Ten můj ne,když mu chlapy volají,tak jim nebere mobil nebo řekne že nemá náladu.
A odkolika se může vzít dítko na tu sedačku?Jelikož na vozík mám stejný názor jako ty. Malé je 11 měsíců,to je asi taky ještě malá,viď?
to nejde ani večer na pivko?
@terezka24 píše:
S hlídáním problém nemáme,jeho mamka kdykoliv pohlídá,ale problém je ho k tomu dokopat
A zase je problém u mě,já sportovat nepotřebuji,ale projet se na kole by mi nevadilo. Já totiž potřebuji nabrat a ne ubrat
já taky tak nějak,nemám co hubnout(zpevnit jooo nooo
)..takže mě nic moc nenutí začit na sobě makat,ale už mám pořízený čupr tepláky,takže ještě zkrátit a pak snad
…
Prostě ho musíš vymotivovat,vidím to na svojim jak je pak neuvěřitelně navnaděný na sport,třeba po těch bruslích.
Holky,asi bych si urvala pusinku kdybych ho viděla na bruslích,on na tom v životě nestál
![]()
Ne,ani večer nejde na pivko,raději si ho dá doma ![]()
Ju,uklízí,hračky po malé,utře nádobí,zamete
![]()
Přitom když sme se poznali mě doslova uchvátil jakej to byl krásnej chlap,ploché bříško,velká pevná stehna a teď,raději nemluvit.
Jediné co mi na to řekne,jsem otec od rodiny,tak co po mě chceš
![]()