Zlobivé dítě ve školce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.10.21 12:54

"Zlobive "dite ve skolce

Syn zacal. letos chodit do skolky. Klasika.25deti, 2 p. ucitelky, jedna asistentka.
Nemel problem s adaptaci, nebrecel…je spokojeny.
Ale ve skolce je jeden kluk, asi o rok starsi, ktery si ho „vyhlidl“.Zhodi ho na zem, bouchne do bricha, da mu facku, picha do oci…Kdyz jsem to resila ve skolce, pry jsou s nim problemy. A co s tim mam delat ja?
Jeden nevychovanec pokazi memu diteti skolku?
Jste tady nektere ucitelky..da se to ohlidat? Jak tohle resite?
Jsem moc precitlivela? Syn je takovy dobrak, spis introvert, neni nejak zvykly a nema zkusenost s takovymi detmi.
Na druhe strane…tohle se preci nedela, nemuze nekdo uz ve skolce mit sklony ublizovat..
Co vy na to?
Anonym-os. duvody, nebo smazat. Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3067
19.10.21 13:01

Ta asistentka tam nejspis neni jen tak. Neni teda k tomu klukovi? Informovala bych se. Pokud ano, tak by ho mela hlidat, ale popravde ne vsemu jde zabranit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 13:05

Vim, ze kluk byl v PPP

• Citovat
  • Nahlásit
21732
19.10.21 13:06

A co ti řekly učitelky, když jsi to s nimi řešila? Ten asistent je tam kvůli němu? Já se s asistentem ve školce nikdy nesetkala… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
19.10.21 13:08

2 ucitelky a asistentka nejsou klasika. Asistentka tam neni od otevreni do zavreni a i ucitelky se prekryvaji jen par hodin, pokud je to statni skolka. To jen v dotazu, jestli se to da uhlidat. No, podle me se to da maximalne velmi zredukovat. Ale pokud treba nespolupracuji rodice, je to jak boj s vetrnymi mlyny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1454
19.10.21 13:09
@Anonymní píše:
Vim, ze kluk byl v PPP

co to je?

Přechodná pěstounská péče nebo pedagogicko-psychologická poradna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2542
19.10.21 13:09

Ja to vyresila tak, ze jsem si sehnala cislo na rodice a velmi lidsky je pozadala o pomoc, protoze muj syn nechce kvuli jejich synovi chodit do skolky. Zabralo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3067
19.10.21 13:15
@Anonymní píše:
Vim, ze kluk byl v PPP

Tam muze jit kazdy. V kazde tride neni bezne asistentka. Je tam obvykle kvuli 1 nebo vice detem, ktere potrebuji podporu. Je mozno apelovat na ucitelky, aby vice hlidaly konkretne to moje dite. Stezovat si reditelce, kdyby to nepomohlo. Svemu diteti rict, aby se vyhybal kontaktu o samote s timto ditetem a aby napadeni bezprostredne hlasil ucitelce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4028
19.10.21 13:17
@hopsalka píše:
co to je?Přechodná pěstounská péče nebo pedagogicko-psychologická poradna?

poruchy příjmu potravy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 13:20

Pedagog. psych. poradna

u nas ve meste ma myslim kazda skolka asistenta.Nase skolka ma v kazde tride 2 ucitelky a 1 asistentku

• Citovat
  • Nahlásit
2721
19.10.21 13:20

Synové měli ve školce přesně takového kluka. Žádná dg, ten byl bohužel opravdu rozmazleny a nevychovany… řešila jsem s uvitelkama, s ředitelkou, s jeho maminkou…nic. Pak když jednou otravoval syna na hřišti, tak jsem mu pekne od plic vysvětlila, ze k mu synovi a ideálně ani k nikomu jinému se takto prostě chovat nebude. A pokud ano, já narozdil od jeho maminky nemam problém mu jednu vlepit. Kluk evidentně nebyl vůbec zvyklej, že by se kdy na něj zvýšil hlas, takže to zabralo a dal pokoj. Nakonec se z kluků stali ještě kamarádi kamarádi já s jeho maminkou kamarádem doteď, i když kluci jsou už ve škole. Naštěstí ne spolu, protože vejlupek je to pořád stejnej. Bylo to poprvé a naposledy, co jsem zvýšila hlas na cizí dite, tu slibovanou facku bych mu samozřejmě nedala. Ale ono to už fakt jinak řešit nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
19.10.21 13:21

Stěžovat si, stěžovat si, stěžovat si. Zkusit kontaktovat ostatní rodiče. Pokud je dítě v péči psych. ped. poradny, tak tam asi nějaký problém je. A pokud se nedaří jej vyřešit, tak bohužel nepatří mezi další děti, které ohrožuje jak psychicky, tak fyzicky. Vaše ani žádné další cizí dítě nemá povinnost snášet útoky od dítěte, které prostě evidentně není v pořádku. A normální děti a jejich rodiče taky nejsou ti, kdo by se měli přizpůsobovat nepřizpůsobivému. Bez ohledu na korektnost dnešní doby bych s tímhle naklusala rovnou za ředitelkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27019
19.10.21 13:27

A co na to učitelka?

Dítě taky mělo takového dárečka ve třídě. Moje děcko bylo dost voražený, není „slabý kus“, takže si ho to děcko nevyčíhlo. A občasné incidenty, kdy bylo pláncuto, kopnuto, odstrčeno od hračky si vyřídilo samo v rámci školky a nemělo potřebu to hlásit.

Ale byly tam 2-3 děti, na které se zaměřoval víc. Učitelky to prý řešily s rodiči „agresora“, ale maminka zaujala postoj „on svatoušek, doma nic takového nedělá“. Jak by asi tak mohl, když je jedináček, že.
Domluva s ní ani s děckem nebyla. Učitelky zvýšeně hlídaly, trestaliy (posazen ke stolečku, ať přemýšlí o svém chování ke kamarádům).
Ale taky nemohly uhlídat vše.

Děti nejdřív nainstruovaly, ať každý incident s Péťou hlásí. V předškolácích prý jim paní učitelka řekla, že si to prostě od Péti nesmějí nechat líbit, protože dokud Péťa sám nezažije, jak je to ošklivé a bolí to, tak mu to bude asi připadat normální. Takže děcka měly regulérně dovoleno fyzicky se bránit. :)

Příspěvek upraven 19.10.21 v 15:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23483
19.10.21 13:36

Opakovaně řešit s učitelkama, přímo s rodiči a super funguje si to s tím dítětem vyříkat sám, pokud je teda možnost. Pokud nezabere nic, tak se obrátit na zřizovatele. Není možný omlouvat a tolerovat šikanu ve školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4719
19.10.21 13:49

Takový jeden „poklad“ dokáže opravdu rozhodit celou třídu. Dcera taky měla podobného kluka od školky až po 2. třídu. Neměl problém s naší dcerou, ale tak nějak se všema. Ubližoval dětem jen tak. Stáli v řadě na mytí rukou a on kolem sebe ostatní boxoval. Neustálé stížnosti, rodiče na něho kašlali ale zároveň se proti němu nemohlo nic říct. Nakonec ho z naší školy vzali a dali jinam. Jsem za to moc ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat