Zlomenina bez sádry

Anonymní
19.9.21 17:38

Zlomenina bez sádry

Dobrý den,
Můžete mi prosím napsat Vas názor. Dcera 2 roky upadla blbě na trampolíne a nemůže se postavit na pravou nohu. Na pohotovosti ji jen zkusili postavit a okamžitě začala hrozně brečet a upadla. Pravou nohu ma stále ted ohnutou, nepostaví se na ni. Když ji hýbu nohama, různě mackam, vůbec nebreci, po čtyřech taky leze. Doktor říkal, ze to muze byt zlomená lýtkova kost, ale ze na rentgen to je zbytečné, ze takhle malým dětem to sroste samo. Pokud by to bylo zlomene. Máte někdo podobou zkušenost? Podle me by tu sádru mít mela.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25165
19.9.21 17:45

Vem ji ještě jinam, ať to zkoukne jiný Dr, tohle se mi nezdá, syn ve 2 letech dostal sádru na ruku, rentgen dělali automaticky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1449
19.9.21 17:47

Jela bych jinam. Nedávno jsem byla s dcerou na dětské chirurgii a byl tam chlapeček, tak rok a půl starý a měl sádru přes celou nohu. Pokud by to dceři špatně srostlo byl by to velký problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11195
19.9.21 17:48

Vzala bych ji určitě k jinému lékaři, naše dvouletá měla na jaře úraz, na rtg kost sice pořádně nebyla, protože ještě není dostatečně kalcifikovaná, ale doktor tam viděl nějaké,, vlásečnice,", které by mohly ukazovat na zlomeninu, tak jí dal sádru na 14 dní. Samo to určitě nesroste správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.21 17:54
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Můžete mi prosím napsat Vas názor. Dcera 2 roky upadla blbě na trampolíne a nemůže se postavit na pravou nohu. Na pohotovosti ji jen zkusili postavit a okamžitě začala hrozně brečet a upadla. Pravou nohu ma stále ted ohnutou, nepostaví se na ni. Když ji hýbu nohama, různě mackam, vůbec nebreci, po čtyřech taky leze. Doktor říkal, ze to muze byt zlomená lýtkova kost, ale ze na rentgen to je zbytečné, ze takhle malým dětem to sroste samo. Pokud by to bylo zlomene. Máte někdo podobou zkušenost? Podle me by tu sádru mít mela.

A to jste byli na chirurgické pohotovosti? Syn měl v necelých dvou letech zlomenou malou kostičku na nártu - na RTG to téměř nebylo vidět, poznal to až přivolaný zkušenější lékař a dostal v nemocnici sádru do půlky stehna na 6 týdnů. Bylo to dost náročné, tenkrát bylo léto a velká vedra. Naopak říkali, že těm malým dětem dávají jen nechodící sádru a raději vysokou, aby si jí neposunuly.

• Citovat
  • Nahlásit
2751
19.9.21 18:10

To se mi nějak nezdá, vzala bych ji i jinam… Zde jsem četla diskuzi a tam teda sádru dětem normálně lékař dal. https://www.emimino.cz/…tech-169786/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6104
19.9.21 19:31

Rozhodně bych šla jinam. Jak ten doktor může vídět jak je to zlomené, posunuté třeba. Rozhodně rentgen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10203
19.9.21 20:47

Ano, mám přesně stejnou zkušenost, syn asi ve 4 letech spadl z malé dětské motorky (rozuměj - nic se mu nemohlo stát - žádná rychlost, malá výška, lehká motorka), ale nechtěl se postavit na nohu, ale nic ho nebolelo. Když to trvalo i druhý den po probuzení, tak jsme jeli na rentgen, dr. říkala to samé, že to může být lýtková kost. Zkoumala snímek kousek po kousku a nic nenašla. Ten den odpoledne měl syn shodou okolností naplánované hlídání u babičky. Takže jsme ho babičce odnesli a když prý u ní vystoupil z auta, tak vyběhl a už o ničem nevěděl. Zřejmě nějaká pohmožděnina + psychický blok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat