zlute flicky na hlavicce

slu
15
26.3.08 17:38

zlute flicky na hlavicce

ahoj vsichni,
objevila jsem synkovi (11mes.) na hlavicce zlute flicky pod vlaskama, nevite nekdo co by to mohlo byt?
diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
26.3.08 17:40

ahoj,muze to byt zaschla kuze,pak se to uacne loupat a delat supiny,tak jak se to dela miminkam.Petra

• Nahlásit
  • Citovat
12869
26.3.08 17:57

taky bych tipovala zaschlou kůži, takové jakoby „krustičky“. doporučuje se na to pořádně to promastit (olej apod.) a pak jemně vytřít. klárka to měla jako miminko a kolem roku se jí to objevilo znova. ale po jednom ošetření bylo všechno OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zu
4347
26.3.08 18:51

Ahoj,
možná je to seborea - zkus si zadat do vyhledávání v diskusích tady, před nějakou dobou jsem to taky udělala - holky docela doporučovaly mléko s močovinou - tak jsem dnes koupila excipial U lipolotio a jsem zvědavá..
Jinak zkus normálně vyčesávat kartáčkem při koupání, když namočíš hlavičku..

Zu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
26.3.08 21:42

je to asi seborea, má to většina mimin…nejlíp se mi osvědčilo namastit olejíčjkem a pak vyčesat takovým tím ostrým hustým pánským hřebínkem. za dva dny to má pryč. Po vyčesání může být kůže trošku červená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3504
27.3.08 08:47

Ahoj, určitě je to seborea. Kluci jí měli jako miminka a teď ve 13-ti měsících se to Dankovi vrátilo. Excipial je hodně chválený a je s nim velmi dobrá zkušenost, ale pozor, protože docela dost dětí na něj má špatnou reakci (zarudnutí až pálení kůže) - v tom případě hned vy:,–(it. Určitě nic nezkazíš když to čímkoli promažeš (nejlépe olej). My jsme na to teď dostali od kožní tuším salicilový olej, ale je jen na předpis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
27.3.08 09:04

stačí olivový olej, ale jednou jsem použila slunečnicový normálně na vaření a taky to fungovalo. Zrovna dneska se na to chystám :?
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
10.4.08 17:15

Chci jen poradit se svou zkusenosti. Tomik mel plnou hlavicku supinek, ktere nesly pryc. Doktorka mi misto oleje poradila lekarskou vazelinu. Namazala jsem mu na noc radne hlavicku a rano jsem temer vsechny supinky vycesala kartackem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama