Žluté šupinky na hlavě

3425
12.4.08 16:31

Žluté šupinky na hlavě

Holky, objevila jsem u malé ve vlasech na pokožce takové žluté mapy, vypadá to jako mastné šupinky, které jdou seškrábnout, nevíte, jak se toho zbavit a nebo s tím jít k doktorce? A může to být způsobeno tím, že myjeme vlasy dost málo - asi tak 1× za 3 týdny…? :oops: Míša totiž nechce a vždycky u toho vyvádí a řve, jako by ji někdo vraždil… :?

Díky, A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
12.4.08 16:43

Ahoj!
Ja si myslim, ze to je asi tim, ze myjete tak malo. 1 za 3 tydny mi pripada HROZNE MALO. To bych se i bala, aby mala nechytla vsi nebo neco podobneho..
Zkus umyvat casteji. Rekla bych min.1 tydne. Lepsi, kdyz bude mala rvat nez aby jste pak v hlave mely nejake breberky, ne? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
12.4.08 16:51

Seborhea

Holky, to bude pravděpodobně seborhea - podle toho popisu. Nejlepší je - mastným dětským olejíčkem namastit postižená místa, nechat chvíli působit, aby se pokožka nasákla a pak jemným kartáčkem - nejlépe všiváčkem jemně odstranit. Objevuje se to u miminek, ale i u větších dětí, sestřenice říkala,že to u svého synka objevila když byl už ve 4. třídě. Tak mnoho zdaru! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13694
12.4.08 17:03

Andrejce se to dela taky a to myjeme vlasky casteji nez vy, takze tim to nebude :wink: jinak jak uz tu bylo psano, olejickem namazat a pak vydrbat a vycesat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
12.4.08 17:07

JO, holky, a mám to namazat na suché vlasy nebo namočené…? :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.4.08 17:39

Ahoj - to co píše Jitushka je pravda.
Seborrhoické šupinky lze opravdu namastit olejíčkem (namastíš s tím i vlásky :lol: což se nedá nic dělat), a vyčesat normálním miminkovským jemňoučkým kartáčkem, uvidíš jak to půjde.
Mýt vlásky můžeš jak chceš -podle potřeby. To nám řekla doktorka. Já např. do jednoho roka vůbec nepoužívala šampon protože malá to nesnesla.
Vši jsme teda neměli. čaues petra

• Nahlásit
  • Citovat
4618
12.4.08 17:51

Namaž to do suchých vlasů a nech minimálně půl hodiny působit. Pak to seškrab např. zubním kartáčkem. My jsme používali olivový olej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
12.4.08 18:01

Holky, díky moc za info! :wink: Snad se toho brzo zbavíme, nevypadá to hezky v načesaných culíčkách… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
12.4.08 18:57
Anonymni píše:
Ahoj!
Ja si myslim, ze to je asi tim, ze myjete tak malo. 1 za 3 tydny mi pripada HROZNE MALO. To bych se i bala, aby mala nechytla vsi nebo neco podobneho..
Zkus umyvat casteji. Rekla bych min.1 tydne. Lepsi, kdyz bude mala rvat nez aby jste pak v hlave mely nejake breberky, ne? :-)

Tak toto jsem ještě neslyšela - já klukům hlavu myju šamponem minimálně a breberky samozřejmě nemaj - nebo to byl vtip?! Šupinky jsou normální, mají je všechna mimina. Dolů jdou nejlíp Nizoralem, nebo namastit, pak umýt a pracně vyčesávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.4.08 20:59

Souhlas s Jitushjkou, sestře na to dávala doktorka nějaké spešl mazání, bylo by možná na místě, pokud by se potíže opakovaly nebo neustupovaly při použití běžného olejíčku. To vydrbávání opravdu opatrně, raději vícekrát opakovat s cca 2-3 denním odstupem. S mytím hlavy to nemá nic společného, také jsme měli období, kdy jsme myly málo ze stejných důvodů, přijde mi to rozumnější než vytvářet u všech zůčastněných extrémní stres, když děti mentálně poposkočily, dalo se jim to rozumně vysvětlit. Chce to pomalu, bezpečně, vymyslet třeba nějaké berličky - u starší dcery zabírala hra na kadeřnici, kdy jsme vytvářely z našamponovaných vlasů všelijaké účesy, s mladší jsme zase dělali čertíka - z vlasů jsem jí vytáhla na hlavě dva růžky, nad čelem zakroutila kudrnku („čertík miminko“) a pak na nás dělala blblblll a my se jako báli…

Pro mě osobně nová informace, že to mohou mít starší děti, znám to jako asi většina u miminek, mno, člověk se furt učí, takže díky.

Zdraví Eva

• Nahlásit
  • Citovat
473
13.4.08 00:46

je to seborela . Nám pomohlo pořádně promazat na suchou hlavu olejem Linola a vykártáčkovat a vyčesat všivákem…ovšem malá to měla hodně takže jsem tuto proceduru opakovala cca 14 dní vždycky každý druhý den…a nakonec jsme se toho zvavili…od té doby jí myju hlavu šamponém jednou za 10 dní a nevrací se to…jinak denně oplachujeme jenom vodou. Po tom šamponu to bylo vždycky horší.

Je to nějak dočasně narušená činnost mazových žlázek na kůži…spraví se to, jen to chce trpělivost!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.4.08 21:51

Tak já jen dodám, že místo oleje jsme používali pantenolovou pěnu. Nanést, nechat chvíli a vyčesat. Je to lepší než olej, protože to nezamastí vlásky a funguje to stejně. Radka

• Nahlásit
  • Citovat
168
15.4.08 20:13

Krusta

Ty šupinky se jmenují krusta.A nám na to zabral vynikající krém,tedy mléko Excipial Lipolotio.Nic nemastí,voní a nemusíš nic vyčesávat.Lze ho koupit v lékárně i bez předpisu.Nebo ti ho předepíše doktor,ale ani se to nevyplatí.Pojišťovna skoro nic nedoplácí.A hlavně zabere do 3 dnů!
U první dcery jsem s tím zápasila měsíce,ani oleje nezabírali.Dokonce jsem jí i vyčesávala vlásky,takže byla skoro plešatá. :lol:
A když se to teď objevilo u druhé dcery,tak jsem okamžitě na:,–(ila Excipial a už druhý den to mizelo a další nebylo nic.Takdoufám,že to zaberei u vás!Renata :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
286
16.4.08 18:45

Ajoj, náš drobček mal tiež takéto šupinky. Dôležité je proste :,-(núť a do jednej ich vyčesať…nesmie ostať ani jedna, znova by vznikli. Ja som pri tom strávila takmer celý deň… :D a taktiež som na radu kamarátky vyskúšala šampón head shoulders - sensitive (s pierkom). A pomohlo, od vtedy sme už šupinky nevideli… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
17.4.08 16:04

Ahoj, my je taky máme, mytím vlasů to fakt není. U nás není problém s mytím, ale vyčesáváním, když češu dýl jak minutu, tak začne ječet. Takže asi zkusím ten Nizoral nebo Excipial.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama