Maminka je blbá!

3011
1.4.08 12:16

Maminka je blbá!

Zdravím maminky,

synovi jsou 2 roky, poslední měsíc neustále opakuje větu:
„Maminka je blbá“ nebo „Maminka je nešika“ :( . U nás doma to slyšet nemohl, do školky nechodí, občas hlídá maminka či babička, ale odtud by to také pochytit neměl.
Děje se to hlavně v situacích, kdy je navztekaný a vyžaduje si maximální pozornost, ale také ne vždy v těchto případech.
Vím, že nemůže znát význam těchto slov, nedává si to do souvislosti, ale jsem z toho docela nešťastná, v neděli když jsme byli v ZOO větu dokonce na:,–(il nejvyšší tón a vyzpíval na celé kolo tuto větu :roll:

Zkoušíme mu trpělivě vysvětlovat, bez emocí či zvýšeného hlasu, že takové ošklivé věci se neříkají, někdy úplně ignorujeme, že jsme to slyšeli, ale jako by se to míjelo účinkem a opakuje to ještě více.

Máte s tím některá zkušenost, přejde to samo :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

andela
1.4.08 13:21

tak to pozor .. soudě dle našeho raubíře, jsou dětičky mooc chytlaví. Někde něco zaslechnou a už to mají uložené a připravené k použití. Nemá cenu pátrat kde to pochytil, ale určo někde kolem (tatínek, babičky, dědové, tetičky …).Náš mladej pochytil do prdele a jeto v prdeli :oops: .Jenže on to i správně použil .. jakože mu něco upadlo a řekl že je to v pdeli .. a pod. Z počátku jsem taky napomínala že je to ošklivé a něříká se to. Nakonec jsem ho úplně ignorovala, když to řekl dělala jsem že jsem neslyšela a dokonce na něj ani nekoukala. Nechal toho docela rychle.
Jinak nevím jestli 2leťák chápe pojmy jako že je někdo chytrý, hloupý, blbý, … když něco udělá dobře ví že je šikovný, neno že se tomu aspoň tak říká že … ale v tom co chápou bych je rozhodně nepodceňovala :wink: :lol:

A neboj, bude líp :)

• Nahlásit
  • Citovat
VERONIKA
1.4.08 13:30

Souhlasím, děti slyší hlavně to co by neměly!!! :?
Zrovna včara jsme se dívali na nějakou pohádku a tam si nadávali do blců a do idiotů, takže se není čemu divit, že takové výrazy děti s oblobou používají!!!
A počkej až začně chodit do školky, to se dozvíš věcí! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
5254
1.4.08 13:35

Tak od bratrance dcera(2,5let) zase když jí něco spadlo řekla vždycky kuva(nemusím myslím vysvětlovat :D ) Slyšela to u bratrance v garáži,když opravuje auta.Mluvila to pořád,právě ještě víc,když jí na to upozorňovali,jakmile si ji přestali všímat(jak psala andela) tak toho asi to 3 dnů nechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
1.4.08 13:42

Holky, náš malý mi zase jednu dobu na všechno co jsem mu řekla nebo ho napomenula s oblibou říkal „Nech si ty svoje kecy“ :roll: . Kdysi jsem se hádala s bráchou a on to slyšel a začalo to být velmi populární, ale taky jsem to ignorovala a je po kecech!!! :oops:
Já mám tu smůlu, že náš malý má na svůj věk velmi dobrou slovní zásobu a vyjadřovací schopnosti, takže když něco řekne tak málokdo nepozná nebo nepochopí co říká! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
236
1.4.08 13:50

Jediná rada, ignorovat, dělat že neslyšíš. Pak je to samo přejde. Čím víc tě to zlobí, tím častěji to používá. Teď to ignorovat můžeš, později, ve školce a škole musíš už výchovně zasahovat. A to není žádný med vysvětlovat proč se to neříká, když to říkají všechny děti..... Upřímně tě lituju, tu „hubu“ by jim člověk nejraději zalepil, co? Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.08 14:00

Nejlepší je, že ty děcka vždycky vědí, kdy to vytasit, a pak že tomu nerozumí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
10.4.08 14:09

Náš synátor je taky sprostej jako dlaždič :lol: Má to ze školky, z okolí, prostě ty děcka se chytnou každý pitomosti 8) Nemyslím, že ví co znamená „ty vole“, ale prostě už chápe, že je to v situaci když se něco nedaří nebo je se čemu divit (např. ty vole to je motorka) :D
U nás jede blbá/ý, pitomá/ý, debil, vole, doprdele, v prdeli, už taky jednou řekl „píčo (pardon :oops: ), ale jen jednou“ , blbečku,…Je toho víc s čím chodí, ale nevzpomínám si. Nejlepší je ignorovat a nebít (to nejlíp u nás funguje), nemá to smysl :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama