řeč

28.3.08 21:12

řeč

Ahoj všichni, mám takový dotaz ohledně mluvy našeho syna.V červnu mu budou tři roky a vůbec nevyslovuje souhlásky s, š, c, č, z, ž. Buď je vynechá úplně, a nebo místo nich říká h nebo t.(híhala=žížala, míta=míša atd.)Jinak je moc šikovný, pamatuje si hodně básniček, písniček a doplňuje pohádky.Denně mu někdo z nás čte, je taky hrozně ukecaný.Vím, že má ještě na pořádnou mluvu čas, ale měly to taky vaše děti nějak podobně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
28.3.08 23:57

Pavlušo, Pepi budou v červnu taky tři roky a v mluvení se mi teď rapidně zhoršila :(

Nejen, že neumí některá písmena (k, s, c, z, l, pochopitelně r, ř - takže kokoska = totošta), ale navíc začala mít širní slovní zásobu a snahu říct toho co nejvíc a tak se zadrhává na první slabice. Je to šílené, protože se občas přes tu slabiku nedostane. Ada to měla jednu dobu taky tak, tak doufám, že se to spraví. Ale s Adli chodíme na logopedii (špatná motorika jazyka), tak to budu řešit tam i s Pepinou, protože stejně chodí se mnou. Jdeme za dva týdny (10.4.), mohu se ti zeptat, zda není brzy - ale prosímtě mi to připomeň, ju?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
29.3.08 00:28

Ahoj,

Matyášovi jsou víc než 3 roky a neříká l a v. Snažíme se to trénovat, ale moc nám to nejde. Prozatím to akutně neřeším, uvidím, jak se rozmluví ve školce (on všeobecně začal mluvit hodně pozdě).
Ségry kluk když šel ve 3 do školky, tak mluvil v poměrně složitých souvětích, ale chyběla mu skoro půlka abecedy, tak mu nikdo nerozuměl :-D
Logopedie se většinou řeší až v předškolním věku, tak máš ještě čas.

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
29.3.08 10:16

Ahoj Pavlo,
taky Tě ráda uklidním. Matesovi jsou tři roky a čtyři měsíce a taky si hrozně zjednodušuje mluvu a některá psímenka prostě neříká.
Ja tobeci = Na koberci - samozřejmě, že N umí, K taky, ale takhle se mu to řekne prostě jednoduššeji. Snažím se ho občas opravovat, ale moc to nepomáhá, je to spíš k smíchu. Říkám mu „Matýsku, říká se Na koberci, Na“ a on se zamyslí a řekně? „Na ja tobeci“ 8) Už to má prostě zafixované takhle.
Se s,z je to stejné:
Japontel = zapomněl
a když je to na začátku, tak to neřekne vůbec: je to tudený :lol:

Teď jsem tady kousek od nás objevila saoukormou logopedii, tak už aspoň vím, kam pak půjdeme :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.08 13:16

Holky, díky, že v tom nejsem sama.Jára se taky naučil říkat sám K, do té doby říkal T. Ještě teď se někdy splete, je spíš línej.Naše Dr. (je skvělá) to neřeší, až tak ve čtyřech letech.Samozřejmě taky neumí r a ř, to po něm ani nikdo nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.3.08 13:56

Opravdu si nedelej starosti - ja takhle od tri let furt chtela od pediatricky doporuceni na logopedii a dala mi ho az po ctvrtem roce - driv to pry nema smysl - deti se kolikrat nesoustredi a nejsou schopny spolupracovat a navic upevnuji rec, navic nekdy se zlepsi ci zhorsi (nas pripad) chozenim do skolky, kde patlani nechtene a nevedomky kopiruji od ostatnich deti.
Na logopedii chodime od ctyrech a pul let a zacali jsme cvicenim motoriky jazyka - rozhybanim jazycku a pak presly postupne na č, š, ž a dale budeme pokracovat - chodime jednou za dva tydny a vysledky jsou hodne patrne.
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama