asi špatná výchova

1102
1.4.08 21:34

asi špatná výchova

ahoj maky mám velmi živého syna 2 roky. Momentálně musím každý den nastalovat ruční zadečkové tresty. :oops: Vůbec z toho nejsem nadšená, ale opravdu nevím jak jinak. Malý je velice živý..neposedí, hodně zvědavý a co nemá dělat dělá schválně. Dnes například vyváděl že za ruku nepůjde, tak jsme ho tahala na ruce má 17kg +tašky s nákupem. když se uklidnil. Tak jen tak z legrace začal kokpat do babičky. Hrozná sranda, A SLOVNĚ SI NEDAL ŘÍCT.Co dělám špatně, když mě začne poslouchat. Snažím se být vzorem a autoritou + manžela poslouhá když se sejdeme ten je neustále vpráci. Neberte to prosím jako stížnost. Své dítě bezmezně miluju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17186
1.4.08 21:43

chces potesit? bude hur :lol: :lol: :lol:

proste zkousi, co vydrzis…a to, ze posloucha tatinka, ktereho vidi malo? to je totez, jako kdyz jsou deti treba na navsteve hodne a doma na „presdrzku“- nekde jsem cetla, ze je to tim, ze chteji podvedome ukazat, ze je rodice dobre vychovavaji- a doma nemaji potrebu se predvadet :wink:

pevne nervy:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
1.4.08 21:52

Není to náš prďola? Pár dní zpátky jsem se ptala zhruba na to samé… Je to diskuze „Jak na vztekající se a ignorující dítě…“…
Přeji pevné nervy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
1.4.08 21:53

to mi snad ani neříkej, občas je to fakt na velkýho panáka, jestli ne na celou falšku.Je to malje sígr. Občas si říkam hlavně že je zdravem je sice hyper… ale aspoň nestůně. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
1.4.08 21:54

Včera s rozběhem nakopl sousedovic kočku mezi oči, ta je má jako svoje děti. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.4.08 21:55

Netroufnu si hodnotit tvoji vychovu, ale reknu ti, co bych delala ja a proc.
Rozhodne bych maleho nenesla i s nakupem v rukach, pokud nechtel jit za ruku, chytla bych ho treba za kapuci nebo za limec, on by pak urcite sel po svych, smykat by se sebou nenechal. Protoze jsi mu ustoupila, on pochopil, ze kdyz ztropi cirkus, dosahne sveho.
Kdyz kopal babicku, tak za to by dostal pleskanec pres zadecek, tak aby to stiplo a spojila bych to s hrozne zlym oblicejem a varovanim, ze dostane vzdy, kdyz vedome nekomu ublizi.

Tak hodne sil.

• Nahlásit
  • Citovat
2185
1.4.08 22:15

Ahoj, tak to s tou kockou je teda drsny… ja vim, je jeste maly, ale…
Urco je fajn, ze asi premyslis, co zlepsit, jestli to vubec jde atd. Ja samozrejme neporadim, ale urco bych se snazila dal zkouset to resit. VIm, lehko se radi, take mam dite a chvilky, kdy me neuveritelne vytaci…lide jsou naivni a snazi se radit, ale uplne od veci :-). Takze nejsi v tom sama, ale na vse si musis prijit sama :-)!

Drz se

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17186
1.4.08 22:21

ted kdyz ctu o te kocce…ehm…myslim, ze udelat to Mates ( a to je o pul roku mladsi), tak by dostal poradne po zadku…(ted nechci, aby to vypadalo, ze do babicky se kopat muze a do kocky ne- jen mam pocit, ze treba do babicky kopal prave proto, ze mu to nekdo zakazoval)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
1.4.08 22:26

kočka přežila, s tím vstekem souhlas. Řvaním nesmí dostávat svýho, jenže on trpí nočními děsi tak čím víc chci prosazovat svojí pevnou vůli tím častěji je vnoci vzhůru a řev. 8O Ach jo a to jsme si říkali že pořídíme sourozence. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.08 22:26

Ahojky já ještě tak velký dítě nemám,ale situaci bych řešila asi stejně jako inkognito.
Ubližovat zvířatum se nemá!!!Pleskla bych mu jí aby viděl že kočičku to taky bolelo a vysvětlila bych mu že zvířátka a děti a babičky se nebijou.Pokud by to zvopakoval,tak bych ho °pleskla víc a nebavila bych se sním .taky se muže stát že to vyzkouší na nákýho pejska a nemuselo by to pro malího dobře dopadnout!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.08 22:37
pilcanda píše:
Včera s rozběhem nakopl sousedovic kočku mezi oči, ta je má jako svoje děti. :oops:
ještě by mě zajímalo jak jsi na tohle zareagovala???
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
1.4.08 22:40

U kopnutí mezi oči jsme bohužel nebyla to by měla prdel posvícení, u uchudáka kočky byla babičky, která si to celá rozesmátá vyprávěla. Já jsme chtěla v klidu jen zatopit,…Tak ho chvilku hlídala a byli se podívat u sousedů.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
1.4.08 23:25

'Ahojky,
každé dítě je jiné a každé má své „vychytávky“ :twisted: .
Moje osobní zkušenost: když nechtěly holky jít (mladší má pevnější vůli) a „vyvěsí se“, nechala jsem je (vždy jednu :D ) na zemi a po vysvětlení šla dál. Rozešly se, někdy s řevem, ale vesmes už je to nenapadá. Někdy se na mě někdo překvapivě díval, ale to jsem zůstala u dítěte a mluvila nebo už pak taky ne :roll: :twisted: :twisted: , dokud ho to nepřestalo bavit.
Kočka: taky je občas něco nehezkýho napadlo a na to zabírá, že to to zvířátko opravdu bolí a jít ho společně pohladit. Překroutí si to v hlavičce celkem do srozumitelna. Kdybych u toho nebyla, probrala bych to doma a zase, že ho to bolí a jít ho pohladit třeba i zítra - fakt mi to na holky zabralo. Myslely na to a „chtěly“ to vyřešit.
Kopání do lidí - to dostaly každá ve svou dobu pleskanec hned na poprvé. Jsem v tomto neoblomná tohle se u mě fakt nedělá. Už je to nikdy nenapdalo. ¨

NEBER TO JAKO POUČOVÁNÍ, SNAD TO NEVYZNĚLO ÚPLNĚ BLBĚ, JEN TOHLE ZROVNA V TĚCHHLE PŘÍPADECH PLATILO A PLATÍ NA MOJE DVĚ DÍTKA.
Je pravda, že jsem „volnější“ ve výchově zase jinde, kde to ostatním připadá nepřípustné. Te´d mě zrovna napadá jídlo. Prostě na pohodu, netrvám na etiketě :o)) a babičky z toho šílí :roll: :wink: .

A taky mám zkušenost, že u každé z holek bylo období, kdy jsem si připadala jako šílená matka, protože vůbec neposlouchaly a doma byl strašný bugr a celý den kňouraly. Samozřejmě do toho padaly plácance na zadek, někdy z vyčerpání, někdy ze vteku…i slzy mi tekly, jak jsem hrozná (za rohem), ale taky to přešlo a je líp. Fakt mají svý vlny 8) .
Tak hodně sil.
B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.08 08:37

Ahoj, právě prožíváš první období velkého vzdoru. A bude to horší- postupně to přejde do puberty :lol:
Já jsem to řešila tak,že jsem malýho prostě ignorovala. Když s sebou švihnul v obchodě na zem,tak jsem mu řekla,ať se zvedne. Když se nic nestalo, řekla jsem mu tak ahoj a až se vrátí můj hodný Kubíček,tak přijď a normálně jsem začala odcházet. Samozřejmě jsem ho měla pořád pod dohledem. Bez publika a mého zlobení se ho to nebavilo a pokaždé přestal.
Při kopání do čehokoli nebo kohokoli dostal hned na zadek a vysvětlení,že jako bolí pleskanec po zadku,tak druhého kopanec.Pak ho jednou jeden kluk taky kopl a už se to nikdy nestalo.Pochopil,že to fakt bolí. To samé úmyslné tahání za vlasy. Tahal holčičku za vlásky,tak jsem mu řekla:Víš jak to bolí? A lehce ho zatahala taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
2.4.08 10:10
Potvurka166 píše:
Pak ho jednou jeden kluk taky kopl a už se to nikdy nestalo.Pochopil,že to fakt bolí. To samé úmyslné tahání za vlasy. Tahal holčičku za vlásky,tak jsem mu řekla:Víš jak to bolí? A lehce ho zatahala taky.

Ahojki

přesně tak. U nás to platí také tak, akorát to „dělám“ většinou já… Když dítko kope, kopnu také, a ono si uvědomí, že to bolí a přestane… Když tahá za vlasy, zatáhnu také… Zatím se mi to povedlo, že většinou přestali skoro hned, ale jak už někdo psal, platí to na moje dítka… Teď poslední dobou začíná Jonáš - začne se vztekat, že chce tohle a tamhle - tak ho nechám, případně i překročím a jdu jinam, udělám na něj ahoj a pá pá, a rázem je skoro hned po vztekání..
Takže držím palce, ať to co nejdříve přejde,..

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama