Změna antikoncepce v lékárně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Numand
Nováček 6 příspěvků 04.04.18 14:47
Změna antikoncepce v lékárně

Dobrý den,
Mám na Vas děvčata naléhavý dotaz???? včera mi v lékárně místo mé obvyklé antikoncepce vydali jinou- prý na stejné bázy jako ta moje klasická. Jelikož jsem to řešila na poslední chvíli a neměla čas na objednání mé klasické antikoncepce, tak jsem si tuhle- bonadeu vzala. Jen jsem někde četla, ze přejít z antiny na antinu není jenom tak, ze by to nemuselo fungovat. Můj dotaz tedy..myslíte, ze muzu s přítelem i nadále provozovat sex beze strachu s touhle novou antikoncepci nebo bychom to meli ještě posichrovat kondomem?

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12747 příspěvků 04.04.18 15:09
@Numand píše:
Dobrý den,
Mám na Vas děvčata naléhavý dotaz???? včera mi v lékárně místo mé obvyklé antikoncepce vydali jinou- prý na stejné bázy jako ta moje klasická. Jelikož jsem to řešila na poslední chvíli a neměla čas na objednání mé klasické antikoncepce, tak jsem si tuhle- bonadeu vzala. Jen jsem někde četla, ze přejít z antiny na antinu není jenom tak, ze by to nemuselo fungovat. Můj dotaz tedy..myslíte, ze muzu s přítelem i nadále provozovat sex beze strachu s touhle novou antikoncepci nebo bychom to meli ještě posichrovat kondomem?

za co je to náhrada? Pokud to je jen generikum, tak by neměl být problém.

Numand
Nováček 6 příspěvků 04.04.18 15:24

Původně jsem brala omisson a teď mi dala paní v lékárně bonadeu. Sice jsem na ni četla samé špatné recenze, ale pokud zabrání tomu čemu má tak mi to bude stačit. @vokishka

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 04.04.18 15:50

Nevadí to :) zda to má stejné účiné látky jako tam ta tak to nevadí taky mi jí kolikrát vyměnili že tam ta měla třeba měsíc výpadek nebo tak :)

P4ja
Kelišová 6294 příspěvků 04.04.18 15:57

Pokud to v lékárně bez problémů vyměnili, tak nevadí. Pokud by s tím byl problém, tak by třeba ještě volali doktorovi a nebo ti řekli, že musíš počkat na tu tvojí.

Numand
Nováček 6 příspěvků 04.04.18 16:50

To se mi ulevilo, děkuji moc :srdce: snad si s tou bonadeou nějak sednu :D

cecetka
Kelišová 7353 příspěvků 04.04.18 17:03

@Numand Antiko by mela byt vybrana zene na telo. Osobne bych se zamenou nesouhlasila. S hormony si radeji nezahravat :nevim:

kacaaa
Kecalka 312 příspěvků 04.04.18 17:32
@cecetka píše:
@Numand Antiko by mela byt vybrana zene na telo. Osobne bych se zamenou nesouhlasila. S hormony si radeji nezahravat :nevim:

To máte sice pravdu, ale jaký lékař to v dnešní době dělá. Z vlastní zkušenosti můžu říct že to byla sázka do loterie co sedne a co ne. Žádné testy a nic podobně. A většina to tak dělá…

PupuP
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 04.04.18 17:34

@kacaaa hmm, no, to je pravda. Mě dal gynda recept ještě ve dveřích, v podstatě bez vyšetření…:-/

Jeremi
Kecalka 257 příspěvků 04.04.18 17:47

Když si vyhledáš na internetu příbalové letáky k oběma přípravkům, tak zjistíš, že je v nich naprosto totožné množství hormonů. Liší se to jen názvem a výrobcem, jinak je to pořád to samé. Proto to taky v lékárně mohli sami zaměnit.

Pipet
Generální žvanilka 24103 příspěvků 04.04.18 17:48

@cecetka ale tyhle dva přípravky mají vlastně totožné složení (co se týče těch hormonů, možná nějaká pomocná látka tam bude jiná).

Numand
Nováček 6 příspěvků 04.04.18 19:54

Děkuji všem za odpovědi, pomohli jste mi :srdce: O stejném množství hormonů i jiných látek jsem věděla, ale přeci jen jsem byla trošku skeptická, protože si v mém věku nemohu dovolit chybu co se týče chránění, tak jsem se potřebovala ujistit. Spadl mi kámen ze srdce :kytka:

Pipet
Generální žvanilka 24103 příspěvků 04.04.18 21:54

@Numand Já myslím, že i kdybys antikoncepci změnila (jakože i to složení), tak při zachování správného postupu braní (klasické schéma 21 tablet a 7 dní pauza nebo placebo) je to v pohodě a ochrana proti početí by tím nebyla snížená…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >