Změna délky kojení

91
30.11.20 00:48

Změna délky kojení

Zdravím všechny dámy, mámy.
Ráda bych se vás zeptal na zkušenosti v rámci kojení.

Máme nyní 3 měsíční holčičku a od narození máme problémy s kojením z důvodu nedostatku mléka. Museli jsme dával příkrm z UM a používat kloboučky (vše doneseno už z porodnice :-/). Ted se mi to snad podařilo nějak stabilizovat, zrušit kloboučky a prakticky jsme bez příkrmu ale nastala změna v délce jednotlivých kojení.

Dříve se kojila skoro 40 min. a se mi zdá že je hotová pomalu za 5 min. Často se odpojí a už spí. Nerada bych přišla o kojení kvůli tomu že nedostatečně dlouho saje.

Udržím laktaci když se bude kojit např. během dne po 1 -3 hodinách a v noci po 4 hodinách po těch cca 10 min.? Když mi usne mám ji raději budit aby pila dál nebo ji nechat?

Celkem během dne zvládneme 8 - 10 kojení. 3× během dne odsávám, i když teda nic neodsaju ale kvůli stimulaci. K tomu piju kojící čaje, bylinky na laktaci, homeopatika na laktaci, piju kolem 4-5 l za den a v nci 2× budím a na pul noci si ji beru do postele. Už nevím co víc proto udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9383
30.11.20 01:37

Podle ceho mas pocit, ze mas nedostatek mleka?
Z porodnice se casto chodi s UM jen proto, ze tam se startem kojeni neradi uplne spravne.

Takze jestli plne kojis, mala dostatecne cura, je vesela, spokojena a rozumne pribira, tak si zkus v hlave zmenit nastaveni z „mam problem“ na „normalne kojim, nic se nedeje“. Ver, ze to udela fakt hodne.

Jinak to zkraceni doby kojeni je uplne normalni, stejne jako jsou normalni „splaskla prsa“, ktera v teto dobe taky leckoho vydesi.
Mala je vetsi, silnejsi, pije plnymi dousky a i za tu kratkou dobu toho vypije az az, neboj.

(Pro zajimavost, zkus si plnymi tahlymi dousky loknout cca 15× ze sklenice plnotucneho mleka. Budes mit dost, a to jsi dospela a velka.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
954
30.11.20 07:12

@Lenka1985 Děláš vše naprosto správně, zkus se dát ale vic do pohody…měla jdem to úplně stejně…kojila jsem do 22 měsíců, kdy se malá sama odstavila…no bylo mi to strašně lito…ale zpětně se mi ulevilo, ze uz kojeni nemusim řešit…o mlicko neprijdes, neboj…v noci bych nebudila, pokud malá spinká…mlička je ted akorát pro malou…já nikdy neměla navíc, žádný zasoby v mrazáku a pod…užívej malinké…❤

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4759
30.11.20 07:51

Hodně dělá psychika. Hod se do klidu. Nebuď ji v noci. Užij si že spí. Pokud přibírá, roste, má dost počuraných plín tak prostě je vše ok. Zkus to tak že budeš kojit přes den na požádání, klidně co 2 hodiny a v noci ji necháš spát. nebo nakojíš jen jak se sama probudí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
2.12.20 02:43

Moc děkuji všem za zpětnou vazbu. Uklidnilo mě to.

Ono to bylo tak, že jsem musela nakonec na císaře, malá byla moc velká a nešlo to přirozeně i když jsem se opravdu asi 12 hodin snažila. Bohužel nám nebyl umožněn ani bonding ani prvopřisátí.
Už na JIP kdy jsem ani ještě necítila nohy mi vrazili vrazili kloboučky s tím, ž se malá neumí přisát, že mám blbý bradavky. Pak mi jiná sestra řekla že neví proč je mám že mám prsa úplně v pohodě ale ja se nechala přesvědčit od dalších dvou sester, že jsou kloboučky nutné. Pak mi ji vozili další den na přikládání po 3 hodinách a když mi ji nechali další den na stálo tak mi sdělili že se jim vracela předtím rozmrzelá tak jí šupli vždycky přikrm ze stříkačky. Tak jsem musela vždycky nakojit zvážit a dojít si pro příkrm. Jenže mala byla lenošná tak mi poradili at na stříkačku dám savičku a krmím přes tím a když se jí nebude chtít sát tak jí to postupně tou střikačkou dávat ručně. Přítel pak doma dokonce UM nachystal do te savičky tak aby malá nemusela sát a i když jsem mu říkala at to neděla tak mi vždycky kvuli tomu vynadal, že je to přece jedno a on si to bude dělat jak chce on.
Takže hned od začátku nastalo spousta chyb a mě se nepovedlo plně kojit ale ja se nechtěla vzdát a tak jsem řekla, ne budu jen kojit i kdyby po pulhodině ale ja se rozkojím…tak jsem zrušila UM malá plakal ale ja se snažila to rozjet cca týden. Pak jsem ale šli k pediatričce a ta mi řekla že malá zhubla 30 g a musím přidávat UM jinak to nepujde že dokud nepřibere tak musím chodit na kontroly co 4 dny na vážení a že ji přece nemužu nechal hladovět. Takže já vyměkla a vrátil jsem se ke kombinaci kojení a UM.
Pak jsem si pozvala laktační poradkyni aby mi s tm pomohl ale tam mi nepomohla prakticky vubec, jen mi tu nechala něco po doma udělaný jako suplementor. Malá začala krásně spávat po tom UM a spala mi klidně celou noc a vsichni chválili že pěkně spí tak jsem byla ráda a tím, že mi jedno kojení s dokrmováním trvalo asi hodinu tak jsem kojila jen asi 5× denně. A tím mi začalo odcházet mléko…a dávala jsem pořád víc a víc UM.

Ale to jsem se pak znovu dala do akce a zavedla jsem:
Noční buzení, v noci kojím min. 2×, přes den co 1-2 hodiny, 3 x denně odsávám, s malou jednou denně před koupání kojení na kůže na kůži, v noci po posledním kojení si ji beru k sobě do postele zas kůže na kůži, k tomu piju kojící čaj, obecně asi 4 l tekutin denně, užívám pískavici a benedikt a homeopatika a snažím se dostatečně spát. Na příkrmy jsem začala používat ten suplementor a povedlo se mi tak po pár dnech zrušit kloboučky…malá sice týden řvala jako tur, hrozně se u toho vztekala ale už je to dobrý. A postupně malá vylije toho příkrmu méně a méně a tento týden asi úplně ukončím UM pač dáváme už jen 50 ml denně.

Takže souboj s rozjetím laktace to byl velký a tak mám z každého výkyvu nebo změny trochu obavy a hodně si to sleduji aby se nestalo že zase laktace poklesne. Chtěla bych kojit jak nejdéle to půjde. :-) je to boj ale ja se nikdy nevdávám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9383
2.12.20 02:56

@Lenka1985 zazili jste si fakt hodne…
Kazdopadne jakmile to kojeni najede, tak vykyvy smerem dolu uz moc nebyvaji.
Naopak, treba pri horecce/nemoci, kdy je mimi pricucle furt, jde ta produkce pomerne rychle nahoru.
To bude uz dobry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat