Změna jména novorozence

16
16.12.18 17:30

Změna jména novorozence

Dobrý den chtěla bych se zeptat. Malá se mi narodila 7.12.2018 a bývalý přítel otec od dcerky šel vyřídit rodný list. Ale bez mého vědomí změnil dcerce jméno. Jelikož mám v očkovacím průkaze a u p. Doktorky příjmení co jsme hlásili v porodnici s tím. Nesouhlasím. Moje otázka teda spočívá v tom zda. Jde jméno změnit zpátky a jestli to jde na počkání jelikož tam jdeme teď v pondělí a do středy musím zařídit kartičku pojištěnce. Předem děkuji za odpovědi. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

5860
16.12.18 17:33

Jak vyridit rodny list? Vy jste nebyli na matrice pred porodem, kde se tyhle veci sepisuju a rodice podepisuji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13797
16.12.18 17:33

Záleží, jestli je na jménu shoda. Pokud ne, musíte přes soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
16.12.18 17:36
@kve-tinka píše:
Jak vyridit rodny list? Vy jste nebyli na matrice pred porodem, kde se tyhle veci sepisuju a rodice podepisuji?

Byly jsme v 5 měsíci spolu zařídit jméno a určení otcovství a příjmení.. Ale po porodu šel vyzvednou rodný list od malé a donesl mi ho se změněny jménem tyky jsme nechápali jak to mohli dovolit… :zed: sice tam jde jen o blbé písmenko ale vsufe už má napsané tak jak jsme hlásili v porodnici. Tak jestli to můžu změnit zpátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.18 17:37

To preci neni mozne aby ji zmenil jmeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615

V lepších rodinách dostává novorozenec několik jmen. Pak jsou takové dohady bezpředmětné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
@Hadumi píše:
Záleží, jestli je na jménu shoda. Pokud ne, musíte přes soud.

Měli jsme Isabella a změnil to jen na Isabell ano někdo si řekne že je to jen blbé písmenko ale bez mého vědomí to změnil a všude už máme nahlášení Isabella ve všech papírech z porodnice u pediatricky a v ockovaku :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
16.12.18 17:39
@martina.hanus86 píše:
To preci neni mozne aby ji zmenil jmeno.

To jsme taky řešili ale v rodném liště to má změněné.. Taky nechápu jak to mohli dovolit :nevim: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
16.12.18 17:40

@gin 124 to ano ale jde tam o to písmenko takže by dvě jména smysl neměli. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18570

@Makfel jméno by změnit jít mělo , přijmení ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13797

@Makfel tak buď se budete soudit, nebo to necháš tak jak to je, nebo se s otcem dítěte domluvíte. To že je to v papírech z porodky, v očkováku, u pediatra fakt není žádná trága.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

A nejedna se o chybu na strane matriky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
16.12.18 17:41
@ka2ka píše:
@Makfel jméno by změnit jít mělo , přijmení ne

A je tam nějaká čekací lhůta? Potřebovala bych to pravé do té středy mít ten nový rodný list :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.18 17:42

Já tomu nerozumím, ale papír o jméně musel být podepsaný oběma rodiči.....omluvte mě, jestli se pletu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
16.12.18 17:42
@martina.hanus86 píše:
A nejedna se o chybu na strane matriky?

Ne ne žádná chyba že strany matriky.. Dohodli jsme se že to dám zpátky tak jak jsme byly domluveni před narozením dcerky ale nevím zda to jde. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama