Reklama

Změna lékaře a karta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 27.01.11 21:19
Změna lékaře a karta

Prosím, jak funguje změna lékaře - konkrétně pediatra. Přestěhovali jsme se a za naší jinak skvělou mudr už nemůžeme dojíždět. Novému lékaři mám jen nahlásit její adresu? A jak funguje např, předávání zdrav. dokumentace, nevykašlou se na to? Mám tu kartu raději převzít osobně a daj mi jí vůbec?
Např. když jsem měnila gynekologa, tak mi stará gyndr nechtěla dát kartu, že prý si ji musí 3 roky nechat kvůli pojišťovně a že maximálně mi dá opis asi 250Kč za stránku :zed: Nový gyndr na té dokumentaci ani netrval, vlastně mi nic extra nebylo, takže jsem nad tím mávla rukou, ale u prcka bych to chtěla mít radši vše pohromadě.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 27.01.11 21:26

No moc se v tom nevyznám, protože moje doktorka mi třeba celou kartu dala a já jí přenesla k novému. Ale teď jsem byla na gynekologii a tam se karty dožadovala nějaká slečna a bylo jí sděleno, že musí nahlásit jméno lékaře a ten si má pak kartu od lékařky vyžádat a oni mu jí předají. :nevim:

Marpe
Extra třída :D 14999 příspěvků 27.01.11 21:26

Teď řeším něco podobného. Měnili jsme pediatrini od Nového roku.
Kartu do ruky Ti asi nikde nedají (i když pár takových dr. znám). U nás to řeší přeposláním karty - zatím jsem se nepídila jak posílají- zda nějakou vnitřní poštou, po sestře, nebo jinak… a ta naše dr. s kartou docela prudí už měsíc. Takže čekám jak to dopadne, jestli se nová dr. našich papírů vůbec dočká :roll:
Bývalá dr. nám řekla, že nám kartu do ruky vůbec nedá :zed: asi bychom jí tam něco připsali, či co :zed:

Ale divím se, že u gyn.dr. si ji ji chtěli nechat (to je asi nějaká blbost, ne?)- když jsem měnila gyn.dr. já, tak si ji lékaři mezi sebou v pohodě vydali.

Daniellla
Kecalka 143 příspěvků 27.01.11 21:28
karta

ahoj, taky jsem teď měnila pediatra, a jen jsem si našla nového, domluvila se s ním, zapsal si jméno malýho a jen jestli měl nějaký potíže závažný a tak a o zbytek se postará sám..sám si to s bývalou mudrou vyřeší, nic se neplatí, žádnej opis, a ona je povinna mu ji dát, když o to zažádá, tak si jen někoho najdi a oni si to vyřídí mezi sebou :-D

Aspera
Generální žvanilka 20534 příspěvků 1 inzerát 27.01.11 21:42

Manžel při změně doktora přenášel dokumentaci osobně. Bylo to z jednoho okresu do druhého.
Já jsem si ji jednou vyžádala, když jsem musela mít vstupní prohlédku od jiného Dr. než je obvoďák a taky v poho. Doma jsem do ní koukla a je tam všechno od narození po současnost, takže 3 doktoři si ji předali. Taťka si pro ní chodí co rok kvůli prohlídce a v poho, dokonce ji vydali i mě po předání plné moci.
Podle mě, by tu dokumentaci měla Dr. vydat a ty ji přenést k doktorovi, co kdyby se do jejich předání něco stalo a nový Dr. by nevěděl s čím se léčil atd.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 27.01.11 21:47
Daniellla píše:
ahoj, taky jsem teď měnila pediatra, a jen jsem si našla nového, domluvila se s ním, zapsal si jméno malýho a jen jestli měl nějaký potíže závažný a tak a o zbytek se postará sám..sám si to s bývalou mudrou vyřeší, nic se neplatí, žádnej opis, a ona je povinna mu ji dát, když o to zažádá, tak si jen někoho najdi a oni si to vyřídí mezi sebou :-D

Není povinna mu ji dát, je to jen její dobrá vůle, opravdu by si ji měla archivovat, kdyby se řešil nějaký problém ohledně poskytnuté / neposkytnuté péče.
Takže ten opis je správně, ale 250 kč za stránku je zlodějina, to bych si donesla foťák a udělala si opis sama :cert:

veri29
Kecalka 109 příspěvků 27.01.11 22:24

Me ji nase doktorka dala do ruky, ale prelepila ji asi abych nenahlizela :nevim: to bylo u pediatra, na gyn. ji rovnou poslal nove doktorce pote co ona mu volala, ze si me bere do pece. Asi je to jak kde a podle doktora…

elchirk
Echt Kelišová 8937 příspěvků 27.01.11 22:30

No nejprve bych zkusila o kartu říct původní lékařce s vysvětlením, kam se stěhujete. Buď ti ji dá, nebo ti řekne ať si o ni zažádá nový lékař. Někteří lékaři to dávají do ruky neradi, někteří zase v klidu a někteří ti dají jen opis. Třeba mě moje obvoďačka při přestěhování dala celou kartu a jen mě poprosila, jestli můžu poslední 3 strany okopírovat a poslat jí to poštou. Gynekolog mi ji dát nechtěl, že si o ni má ten stará zažádat a ten se měl ptal, jestli jsem měla nějaké závažnější problémy či operace a když jsem řekla, že jen párkrát výtok a HA, tak ji ani nechtěl. A u Zubaře vlastně to stejné, prohlídl zuby, zapsal si kde mám plomby a že pokud nebyly závažné problém, tak ji ani nepotřebuje, že si založí vlastní.

Alunka
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 28.01.11 08:01
Gina108 píše:
Prosím, jak funguje změna lékaře - konkrétně pediatra. Přestěhovali jsme se a za naší jinak skvělou mudr už nemůžeme dojíždět. Novému lékaři mám jen nahlásit její adresu? A jak funguje např, předávání zdrav. dokumentace, nevykašlou se na to? Mám tu kartu raději převzít osobně a daj mi jí vůbec?
Např. když jsem měnila gynekologa, tak mi stará gyndr nechtěla dát kartu, že prý si ji musí 3 roky nechat kvůli pojišťovně a že maximálně mi dá opis asi 250Kč za stránku :zed: Nový gyndr na té dokumentaci ani netrval, vlastně mi nic extra nebylo, takže jsem nad tím mávla rukou, ale u prcka bych to chtěla mít radši vše pohromadě.

Když jsem měnila svého obvodního (taky jsme se přestěhovali) tak musel nový doktor vypsat žádanku o vydání té karty, s tím jsi došla ke „starému“ doktorovi, a buď ti jí dá do ruky, aby ušetřili za poštovné, nebo to pošle normální poštou na adresu tvého nového doktora.

Jelikož mamka dělá ve zdravotnictví, tak jsem s tím žádný problém neměla, mojí kartu jí doktorka dala do ruky, ať si to předám sama novému doktorovi.

U gynegoložky to bylo jinčí - byla jsem těhotná, a tak mi můj starý gyndr. vystavil jen OPIS z karty - to nejdůležitější pro vyšetření atd. a kartu z ruky nedal kvůli pojišťovně.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 28.01.11 10:04

Taky jsem se stěhovali. Nový lékař mi dal lístek, který jsem dala „staré“ lékařce a ta kartu (resp. výpis z karty) poslala poštou. Do ruky ji snad ani dát nesmí.

DMartina
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 02.02.11 14:16

Já teď měnila praktického lékaře. Dokumentaci mi normálně dali do staré obálky, sešili sešívačkou. Do speciálního sešitu si sestra poznamenala, kdy mi dokumentaci dala a já mám za úkol jí zavolat adresu nového lékaře.
Zároveň k této mé původní lékařce přecházela moje maminka (prostě jsem se svého místa vzdala, aby ji tahle lékařka vzala…), chodila k doktorovi přes chodbu, sestra (naše) si zaťukala na tu druhou sestru, ta jí dala mamky dokumentaci a hotovo. Mamce jsem jen donesla ten evidenční papírek, co má podepsat a doručit zpět.

Můj pohled je ten, že dokumentace je moje a o mně, takže co si to mají doktoři přeposílat? Tudíž bych nepřistoupila na systém „my mu to pošleme, dejte nám adresu“. Potažmo já třeba teď praktického lékaře ani nemám…

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 02.02.11 14:29
DMartina píše:
Já teď měnila praktického lékaře. Dokumentaci mi normálně dali do staré obálky, sešili sešívačkou. Do speciálního sešitu si sestra poznamenala, kdy mi dokumentaci dala a já mám za úkol jí zavolat adresu nového lékaře.
Zároveň k této mé původní lékařce přecházela moje maminka (prostě jsem se svého místa vzdala, aby ji tahle lékařka vzala…), chodila k doktorovi přes chodbu, sestra (naše) si zaťukala na tu druhou sestru, ta jí dala mamky dokumentaci a hotovo. Mamce jsem jen donesla ten evidenční papírek, co má podepsat a doručit zpět.Můj pohled je ten, že dokumentace je moje a o mně, takže co si to mají doktoři přeposílat? Tudíž bych nepřistoupila na systém „my mu to pošleme, dejte nám adresu“. Potažmo já třeba teď praktického lékaře ani nemám…

Dokumentace určitě není tvoje, je majetkem lékaře, on ti ji dokonce ani vydat nemůže, ty máš pouze plné právo požadovat informace ze své zdravotní dokumentace, pro nového lékaře jsou pak podstatné veškeré informace pro to, aby mohl zajistit následnou péči o tebe, to znamená, že stačí výpis, nebo opis.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 02.02.11 14:33
DMartina píše:
Zároveň k této mé původní lékařce přecházela moje maminka (prostě jsem se svého místa vzdala, aby ji tahle lékařka vzala…), chodila k doktorovi přes chodbu, sestra (naše) si zaťukala na tu druhou sestru, ta jí dala mamky dokumentaci a hotovo. Mamce jsem jen donesla ten evidenční papírek, co má podepsat a doručit zpět.Můj pohled je ten, že dokumentace je moje a o mně, takže co si to mají doktoři přeposílat? Tudíž bych nepřistoupila na systém „my mu to pošleme, dejte nám adresu“. Potažmo já třeba teď praktického lékaře ani nemám…

Dokumentace určitě není tvoje, je majetkem lékaře, on ti ji dokonce ani vydat nemůže, ty máš pouze plné právo požadovat informace ze své zdravotní dokumentace, pro nového lékaře jsou pak podstatné veškeré informace pro to, aby mohl zajistit následnou péči o tebe, to znamená, že stačí výpis, nebo opis.

DMartina
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 02.02.11 15:33

Aha. Hm, ale bylo to bez problémů a tak, jak jsem popisovala.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 02.02.11 18:18
DMartina píše:
Aha. Hm, ale bylo to bez problémů a tak, jak jsem popisovala.

Tak ona to tak spousta lékařů dělá, protože když posíláš průměrnou kartu poštou, tak musí být ve velké obálce a poštovné je cca 60,– takže je levnější, když si to pacient odnese sám ;-) Někde na to mají evidenční sešit, nahlásíš nového lékaře a podepíšeš, že si kartu převzala a předáš novému.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >