Změna školy a města

23
19.11.20 22:38

Změna školy a města

Mám dotaz na rodiče dětí z malých vesnic. Brzo se budeme stěhovat z menšího města do ještě menší vesnice, vzdálené odsud asi 15 min. Syn je ted v první třídě. A nastane nám dilema, jestli ho nechávat tady u nás ve městě, kam bysme ho museli vozit a pak by musel dojíždět, nebo ho dát do města, které nám bude blíž, ale bude muset změnit školu. V současné škole má kamarády, ale jezdil by 20 minut a s přestupem. Novou školu neznám, neměl by tam kamarády, ale je to 6 minut busem. Pak máme ještě mladší dceru, která půjde do školky a tudíž by bylo nejlepší, aby pak chodili do stejného města i do školy. Nejde ani tak o to dojíždění, to by asi zvládl. Ale jde mi o to, když si pak bude chtít zajít s kamarády ze školy ven. Odpolední spoje do vzdálenějšího města jsou špatné a nedokážu si představit, že bysme ho pak museli vozit pořád. Do bližšího města by to bylo samozřejmě jednodušší, aby jezdil sám. Vím, že každé dítě je jiné, ale já vůbec netuším, jak se děti setkávají, aby si hrály, když mají školu, do které dojíždějí? Když jsou děti z takových malých vesnic, kde skoro nikdo není, tak jak to dělají, aby měly kontakt s vrstevníky mimo školu? My jako rodiče jsme spíše uzavření, takže nijak sociální kontakty nevyhledáváme, ale chci aby děti tuto možnost měly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4478
19.11.20 22:51

Pokud je to změna v první třídě udělala bych to tak aby chodil do školy s dětmi co nejblíže svého bydliště, s dětmi kterými se bude stýkat i mimo školu. V první třídě je to tvárné a dokáže si zvyknout na nové děti a děti v nové třídě ho příjmou v pohodě… horší je to u starších ročníku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
19.11.20 22:56

V první třídě je to ještě v pohode.
Vůbec bych se toho nebala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 00:59

Nebála bych se. Mám známou, co odešla z Prahy do hor na vesnici, z domu do paneláku a syn místo tramvají 5 minut dojíždí 40 km do nejbližší sš. A tato změna proběhla už v průběhu té střední. A zvládli to všichni.

• Citovat
  • Nahlásit
60866
20.11.20 01:12

Můj kluk měnil školu ve 3.tride a teď v 9. Na vlastní prani chtěl jít spíš na tu vesnickou školu a je maximálně spokojený.. Za kámoši jezdí na kole, nejbližší vesnice 3 km :think: osobně bych byla pro tu bližší školu, setkávání děti je pak snazší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
20.11.20 13:47

@Miladelka já chodila do základky, kam se sjížděli děti z různých koutů, po škole jsme třeba šly do parku a pak jsme se rozjely každý jiným směrem, občas jsem potkávala nějaké spolužáky cestou do nebo ze školy v MHD… měla jsem sport, kam jsem jezdila taky cca 20 minut z domova…

myslím, že toto je opravdu individuální, z dojíždění bych strach neměla, je to kousek oboje, já jezdila na zš půl hodiny, ale na co bych třeba přihlížela je místo práce tvoje nebo manžela, moje máma pracovala kousek od mojí školy, takže mě mohla ráno občas odvest nebo odpoledne jsem k ní mohla po škole přijít do práce… jako je podle mě hloupost vozit děti do školy do jednoho města a pak jet do práce do toho druhého…

Jo a taky jak si myslíš, že dítě změnu zvládne…já jsem třeba ze začátku nebyla moc nadšená, když jsem do 3. třídy přecházela na výběrovou základní školu a to jsme tam byly nový vpodstatě všichni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17060
20.11.20 13:57

@Miladelka taky se přimlouvám za novou školu, kamarády si tam určitě zase najde - ve všech ohledech, co udáváš, mi přijde nová škola lepší :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
22.11.20 21:48

@welovefashion No já právě práci zatím nemám a budu si hledat. takže je mi jasné, že se to pak i bude odvíjet i od toho. Ale vzhledem k tomu, že malou mi vemou do školky až od září a do té doby mi ji nemá kdo hlídat, tak to bude vše nakvap, to rozhodování kam ho dát do školy. Další věc je že prý ta naše vesnice nemá moc dobré jméno, no ale to je jen asi takový výkřik od lidí, co tam bydleli.
Mě by zajímalo třeba hlavně to, s kým si hrají děti z malých vesnic, když jejich kamarádi bydlí někde dál. Jestli třeba za nima jezdí sami a od jakého věku, jestli je rodiče vodí apod. Vím že to má každý jinak, ale právě by mě zajímalo jak. Já vyrostla na vesnici a za kámoškama jsem chodila pěšky. Sice si vůbec nepamatuju od kolika let, ale možná tak od 10ti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
včera v 11:37
@Miladelka píše:
@welovefashion No já právě práci zatím nemám a budu si hledat. takže je mi jasné, že se to pak i bude odvíjet i od toho. Ale vzhledem k tomu, že malou mi vemou do školky až od září a do té doby mi ji nemá kdo hlídat, tak to bude vše nakvap, to rozhodování kam ho dát do školy. Další věc je že prý ta naše vesnice nemá moc dobré jméno, no ale to je jen asi takový výkřik od lidí, co tam bydleli.
Mě by zajímalo třeba hlavně to, s kým si hrají děti z malých vesnic, když jejich kamarádi bydlí někde dál. Jestli třeba za nima jezdí sami a od jakého věku, jestli je rodiče vodí apod. Vím že to má každý jinak, ale právě by mě zajímalo jak. Já vyrostla na vesnici a za kámoškama jsem chodila pěšky. Sice si vůbec nepamatuju od kolika let, ale možná tak od 10ti?

co vím, tak mají děti kamarády ve škole a pak kamarády na vesnici, v okolí domu, třeba i starší, nebo mladší…a řekla bych, že od těch 10 nebo 11 let je to pak už jedno a dojedou si, kam potřebují ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama