Ochranný štít ve škole

17.11.20 10:51

Ochranný štít ve škole

Ahoj holky,
nenarazily jste někde na oficiální stanovisko, zda mohou mít děti ve výuce štít místo roušky? Já jsem nikde nic nenašla, u dětí ve škole to zakázali. Já myslím, že na výuku by klidně mohl být, o přestávkách pak rouška.
Díky za každé info,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20029
17.11.20 10:59

Ted jsem někde zahlídla, že ho můžou mít pouze ve vyjmečných případech učitelé :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28383
17.11.20 10:59
@čarodějka1311 píše:
Ahoj holky,
nenarazily jste někde na oficiální stanovisko, zda mohou mít děti ve výuce štít místo roušky? Já jsem nikde nic nenašla, u dětí ve škole to zakázali. Já myslím, že na výuku by klidně mohl být, o přestávkách pak rouška.
Díky za každé info,
Štít plně nechrání. Proto ho zakázali. Všimni si, že zdravotníci mívají stejně pod štítem roušku.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50971
17.11.20 11:07

Nezkoumala jsem to. Dostali jsme je, ale nikdo je nepouzival dlouho. Mi to delalo zle. Vydrzela jsem hodinu a sundala, ze to nejde. Prasi se na nej. Rousky mi nevadi vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
17.11.20 11:08

Ne, nemůže. A upřímně, děti na prvním stupni často nemají ukotvené z domu hygienické návyky, takže kýchají a kašlou bez nějakého zakrytí pusy. Štít by byl k ničemu.
Učitelé můžou mít štít, pokud jsou před tabulí-odstup dva metry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22937
17.11.20 11:14

@čarodějka1311 U nás to už na podzim zatrhla KHS.
Teď snad bude mít vyjímku učitel např. jazyku, kterému musí být při výuce vidět na ústa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9648
17.11.20 11:24

@čarodějka1311 stanovisko k tomu vydalo už na jaře ministerstvo zdravotnictví:

https://koronavirus.mzcr.cz/…-bez-rousky/

povolený ho mají znakující moderátoři a tlumočníci do znakového jazyka, ostatní roušky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73636
17.11.20 11:27

Vlastní zkušenost nemam, ale co jsem byla na celodennim skoleni, tak ho mel prednasejici a rad ho vymenil za tousku, ze je to jeste horsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
17.11.20 11:33

Ono se to dlouho nosit nedá. Mě z něho po chvíli bolí hlava. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19717
17.11.20 11:38

Ten štít je horsi nez rouska, nechrani, boli z toho hlava a jako plus, jak na to dite sahne nejakou opatlanou ruckou, tak nic neuvidi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20996
17.11.20 11:59
@Kriss Tina píše:
Ten štít je horsi nez rouska, nechrani, boli z toho hlava a jako plus, jak na to dite sahne nejakou opatlanou ruckou, tak nic neuvidi :lol:

kdyby jen děcko… já si na něj plácla banán. Nějak jsem při jídle zapomněla, že ho mám a že tedy musím do pusy mířit víc spodem :mrgreen: Ale děti se královsky pobavily, to zas jo :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51462
17.11.20 12:06

Já jsem na to zvědavá třeba při výuce jazyků. Angličtinářka trvala i při online výuce na tom, aby měly děti funkční a zaplou kameru, protože se potřebují vidět na pusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 12:13

U syna ve třídě byly štíty přímo doporučeny, tak teď tedy nevím… Děti budou mít štít za uši na gumičky a drží zespoda za bradu.

• Citovat
  • Nahlásit
17.11.20 12:46

Taky mám pro děti štít pod oči… Takže vidí normálně. Podle mě je to úplně jedno, u prcků nechrání štít ani rouška, dělají s tím strašné věci. A raději omyvatelný štít, než roušky, které budou mít některé děti v aktovce celý týden stejné - vlastní zkušenost. Učím na prvním stupni..
Chjo, je to na prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2468
17.11.20 16:06
@čarodějka1311 píše:
Taky mám pro děti štít pod oči… Takže vidí normálně. Podle mě je to úplně jedno, u prcků nechrání štít ani rouška, dělají s tím strašné věci. A raději omyvatelný štít, než roušky, které budou mít některé děti v aktovce celý týden stejné - vlastní zkušenost. Učím na prvním stupni..
Chjo, je to na prd.

Ty jako učitelka budeš mít taky štít? Já sama váhám, že si pořídím ten na spodní půlku obličeje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama