Změna vysoké školy v oboru

Anonymní
13.12.20 14:51

Změna vysoké školy v oboru

Ahoj :mavam:
Letos studuji prvním rokem Ostravskou univerzitu, řekněme, že kvůli důvodům, které nechci moc vypisovat, nejsem se studiem spokojená ani z něj nadšená i přesto, že studuji obor Matematika se zaměřením na vzdělávání, jedná se o mezifakultní studium Přírodovědecké a Filozofické fakulty (svou kombinaci z osobních důvodů nebudu psát celou), který jsem vždycky studovat chtěla.
Začala jsem se dívat po vysokých školách, na kterých je můj obor, že bych tam přešla a zjistila jsem, že na Masarykově univerzitě v Brně je.
Tak bych se chtěla zeptat, jestli má někdo zkušenosti se změnou vysoké školy, zda to má smysl, zda je šance, že mi uznají nějaké kredity a nastoupila bych tedy do následujícího ročníku nebo musela znova dělat přijímací zkoušky a jít opět do prvního ročníku?
Budu vděčná za každou radu :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28571
13.12.20 15:28

Dcera prechazela z Olomouce na Ostravskou, uznali minimum zkousek, musela znovu na prijimacky a do prvaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4841
13.12.20 15:32

Na to ti odpoví nejlépe na studijním oddělení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.12.20 16:08

Já jsem změnila VŠ, přešla jsem ze Slezské univerzity na JAMU v Brně a bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat.
Bylo to náročné a stresující, talentovky byly něco neuvěřitelného, předchozí studium nikoho nezajímalo… myslela jsem, že to studium na SLU ukončím, ale nějakým způsobem se mi podařilo pokračovat, takže teď studuju školy dvě, jsem ve dvou třeťákách, píšu dvě bakalářky a chytám dvojnásobné nervy :pocitac: :D
Pokud můžu poradit, jednoznačně říkám: Jestli máš potřebu změny, navíc už v prváku, udělej to. Investuješ do té školy velkou část svého života a nemá smysl ztrácet čas s něčím, co tě nenaplňuje. Vím, je to klišé, ale fakt je to pravda!! Přechod byl neskutečně těžký a byly chvíle, kdy jsem si nadávala, co že jsem to udělala, ale čím déle na jiné škole jsem, tím víc si uvědomuju, jak skvělé rozhodnutí to bylo. Hodně štěstí s rozhodováním, věřím, že se rozhodneš správně :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
13.12.20 16:47

U uznávání předmětů záleží, jak moc se shodují sylaby, kreditové dotace předmětů, a taky jaké máš známky, nejlepší formace ti dají přímo na studijním oddělení příslušné fakulty MU, nevím jak přes Vánoce, ale normálně reagují na dotazy celkem rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
13.12.20 18:04

Znovu přijímačky a znovu do prváku. Zkušenost přechod MU Brno do Upol Olomouc. Obojí Pdf, obojí stejný obor. A neuznali nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat