Zmínky o bývalé

321
6.3.16 19:24

Zmínky o bývalé

Zdravím, tak jsem dneska přemýšlela a napadlo mě, jestli se i některé z Vás stává, že se před Vámi Váš přítel / manžel zmíní o své bývalé, např. se o něčem bavíte a on si zrovna vzpomene na nějakou historku. Jak na to reagujete? Já jsem s přítelem už více než rok, ale předemnou měl 11ti letý vztah. Já o jeho bývalé slyším nerada, ale na druhou stranu chápu, že po 11 letech už toho spolu zažili spoustu a byla dlouhou dobu součástí jeho života. Jak by jste se k tomu stavěli? Mě osobně to někdy rozčílí, někdy dělám, že nic :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
6.3.16 19:28
@tali98 píše:
Zdravím, tak jsem dneska přemýšlela a napadlo mě, jestli se i některé z Vás stává, že se před Vámi Váš přítel / manžel zmíní o své bývalé, např. se o něčem bavíte a on si zrovna vzpomene na nějakou historku. Jak na to reagujete? Já jsem s přítelem už více než rok, ale předemnou měl 11ti letý vztah. Já o jeho bývalé slyším nerada, ale na druhou stranu chápu, že po 11 letech už toho spolu zažili spoustu a byla dlouhou dobu součástí jeho života. Jak by jste se k tomu stavěli? Mě osobně to někdy rozčílí, někdy dělám, že nic :D

dost by mi to vadilo - chapala bych ze 11 let je 11 let ale po roce spolu? Asi na mi ma porad hezky vzpomínky a rad na ni vzpomina když takhle jedna ;) evidentne se rozesli v dobrem alespoň z jeho strany ;) co s tim nadelas když mu to reknes tak bdue vedet ze ti to vadi a bude to drzet v sobe a přemáhat se coz není dobry takze to asi budes muset kounout no :palec: zazil s ni hodne věci a byl na hodne mistech a v necem je urcite podstatne lepsi nez ty a v necem zase horsi otázka je co je pro nej dulezity pak ;)

• Citovat
  • Upravit
258
6.3.16 19:29

Občas ano. Normálně o tom mluvíme. Někdy ovšem nemám náladu tak mu to řeknu a on to respektuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1109
6.3.16 19:30

Mě by to teda hodně štvalo… tak buď to má vyřešené, nebo ne, a já na jeho historky s ex nejsem teda zvědavá. :nevim: ani já ani manžel o ex nemluvíme, a určitě bych se stavěla hodně na zadní, kdyby o tom začal.
Tohle je minulost, ta se neoživuje, ani nevinnýma historkama. Ale třeba to má partner jinak, co já vím… mě by to s…lo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
6.3.16 19:34

@JayLee No, zapomnela jsem zminit, ze mi nevyklada to hezke co spolu zazili, ale spise mi rika o vecech, ktere delala spatne a ktere ho rozcilovaly. Ne ze by na ni uplne nadaval, ale spis mi to prijde jako kdyby se mi sveroval s tim, co mu na ni vadilo. A nekdy se bavime napr. o tom jak nekdo spadl na kole a on řekne: Jo, to ja jsem jednou tak jel na kole s… a pak jsem tak skarede spadnul…
Ze se prostě jen zmini.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
6.3.16 19:40

@tali98 asi nejlepší je to normálně vysvětlit a požádat, aby se nějak ovládl a ty historky nevytahoval, pokud mozno, že ti to nedělá dobře.
Přiznávám, že sama jsem byla poněkud razantnější, když mi v těhotenství měl sklony líčit těhotenství a porod ex :D
On to teda myslel dobře, ale stejně byl ujištěn, že když statisíce žen bez těchto informací v pohodě porodily, tak to zvládnu taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6332
6.3.16 19:41

Ne, nedovoli si to a ja taky ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
6.3.16 19:42

@Knihomyš :D :D Tak to me rozesmalo. Tem chlapům to nejspis nedochazi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
6.3.16 19:43

Ja nevim, muj pritel - ted se budeme brat se dokonce i potkal s mym byvalym..a probehlo to v pohode. Normalne se o nasich vztazich bavime - muj byvaly se ted zenil a normalne si piseme, memu to nevadi, obcas se bavime nad tim, co vlastne pise.)

On o sve byvale moc nemluvi - ja jsem byla z vetsi casti duvod k rozchodu - to je na jiny pribeh, ackoliv jsme spolu pred ni nic nemeli..(jendou se k necemu schylovalo, vcas jsme zastavili, rekli jsme si, ze to byla blbost a ze to se delat nema..oba dva..jsem to videli stejne - ale pak to proste bylo silnejsi no..). Moc se o ni nebavi, oni se s spolu nebavi. Ted se mu ale holka ozvala, ze to nema vyresene..ze se boji, z e se nekde potkaji a pod..(po vice nez dvou letech!!).
Moje prvni reakce byla, ze by se meli potkat a vyrikat si to - od rozchodu se spolu nevideli.
Ja jsem vzdycky se s vymi byvalymi vychazela dobre, jejich novy holky me znaly a mame se rady. Skoro vsehcny me rozchody prbihaly nenasilne..byl to prechod do kamaradstvi. Z me strany - nikdy jsem na zadneho byvaleho ani trochu nezarlila..nikdy jsem ho uz nechtela zpatky..jsem rada, ze se maji dobre a maji deti, zeny apod..

Takze za me…taky obcas (vazne jen obcas) zminim byvaleho, ale ne ve spatnym, a teda doufam, ze nedelam nejakou chybu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
6.3.16 19:47

No mě by to určitě vadilo.Asi mám štěstí, ale můj svou exku náležitě nesnáší. Jo a určitě by mu vadilo kdybych se zmínila o bývalém. Ať v dobrém, nebo ve zlém. Tu zkušenost mám a příjemné mu to nebylo… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
6.3.16 19:55

@tali98 skoro urcite ne, aspoň většině. proto je dobré jasně klidně říct, co vadí a co ne. prostě si nectem myšlenky, tak se halt domluvíme, no.
předpokládám, že když bude vědět, tak to bude respektovat, maximálně občas zapomene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
6.3.16 19:59

@Knihomyš Taky si to myslim a doufam. Ale jak rikam, nemluví o ni ve stylu ze by ji vychvaloval. Jen nemam rada, kdyz se o ni zminuje. Jakymkoliv zpusobem. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
6.3.16 20:02

Občas něco řekne a nevyvolává to ve mně žádné pocity, je to pro mě stejná informace, jako historka o něčem, co podnikl s kamarádem. Proč by mi to mělo vadit? Něco prožil a nevím, proč by se měl bát přede mnou něco říct :think: Já taky někdy řeknu něco ve spojitosti s mými ex a dokonce s jedním chodím na kafe, i manžel ho zná, chodíme spolu i všichni občas zapařit, já znám jeho ex obvykle je jednou za čas na nějaké akci potkáme :nevim: Dokonce potkávám dámy, které manželovi před naší svatbou psaly zamilované zprávy, z každé příležitosti, kdy vidí, že jsme stále spolu a šťastni mám hřejivý pocit :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
6.3.16 20:05

@radkka krasa, ja to vidim podobne…
a naopak me tesi, ze mi pritel rika..hele pise mi byvala a pise mi tohle…jsme rada, ze mi to rika a ze chce znat muj nazor..
(ted je ta situace s tim, ze se byvala ozyva, ze to nema vyresene..). Ale i tak, jsem rada, ze tohle tema je u nas otevrene a neprobha zarlivost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9475
6.3.16 20:09

Já teda nevím proč by mi to mělo vadit? :-o je to snad minulost a ten chlap je tady a teď s vámi. Navíc byla součástí jeho minulosti a tu těžko někdo vymaže. Tuhle hysterii jsem nikdy nepochopila.
my s manželem o bývalých s naprostým klidem mluvíme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama