Zmrazené zásoby ovoce

940
14.3.17 11:52

Zmrazené zásoby ovoce

Potřebovala bych zpracovat zásoby ovoce v mrazáku, jahody, borůvky, švestky, meruňky. Poradíte třeba nějaké dobré recepty na buchty, koláče nebo cokoliv do čeho by se to dalo zpracovat? Dokud mladší dcera baštila přesnídávky ve velkém tak jsem něco dala do přesnídávek. Švestkový koláče dělám ze zavařených švestek ve vlastní šťávě a meruňkový dělám taky ze zavařených meruněk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5740
14.3.17 11:57

My to jime jen tak. Cast mrazime rozmixovane a ji se to jako zmrzka. Hlavne jahody a broskve/merunky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
14.3.17 11:57

Já z toho dělám zákusky typu upeču piškot, potom náplň ze smetany na šlehání a kysané smetany nebo tvarohu a kysané smetany(osladím vanilkovým cukrem), v létě na to dávám čerstvé ovoce, ale v zimě rozvar ze zmraženého ovoce - rozvařím z cukrem a nechám trochu vyvařit, aby tam nebylo tolik šťávy. Někdo by to zafixoval ještě želatinou, naše děti ji ale nemají rády. Kdybych tam to ovoce naházela rozmrazené jen tak, bylo by tam hodně vody. Pokud steče trochu šťávy z toho rozvaru, nevadí to.Jak dlouho to vydrží, neporadím, protože u nás to do dětí padá jak do studen a plech je během jednoho dne pryč.

Nebo potom do klasických buchet, kynutých knedlíků(švestky a meruňky)..Letní borůvkový koláč taky nemusí být teď špatný - kynutý, třeba i s tvarohem, nebo nějaký mřížkovaný.. Škoda, že u nás to zamrazené ovoce tak dlouho nevydrží, věděla bych, na co to využít a jak si udělat v zimě léto :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
14.3.17 11:58

Takové poklady…já bych všechno namixovala jako smoothie a nebo dělala ovocné čaje…ňami ňami… :srdce:

• Citovat
  • Upravit
28884
14.3.17 11:58

Nebo horké ovoce(rozvar) je vynikající na zmrzlinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
14.3.17 12:01

Holky vy jste zvrhlé. vy byste to báječné ovoce zabili nějakýma moučníkama…takové škody… :?

• Citovat
  • Upravit
20807
14.3.17 12:01

Klasicky na koláče, bublaniny, do smoothie, rozmixované jako zálivku na zmrzlinu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 12:03

Jahody, borůvky…Panna Cotta, cheescake nebo jen tak se šlehaným mascarpone
meruňky, švestky…ovocný knedlíky
mňááám, hned mám chutě :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
14.3.17 12:03

Pečený čaj :) Ale ten je lepší přes zimu :) Jinak knedlíky, zrovna dneska budu delat tvarohove se svestkami, zmrzlymi :)

• Citovat
  • Upravit
940
14.3.17 12:09

Jooo holky, já bych taky měla nápady, kdybych neměla tak vybíravé děti a manžela. Manžel by se mohl z vitamínů otrávit, starší dcera je příšerně vybíravá po mém taťkovi, jen tak něco do pusy nedá, alespoň, že ta mladší je jedlík, po mně :). Jenže má 2 roky a tolik toho ještě nesní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
940
14.3.17 12:10

Ale něco z vašich tipů určitě vyberu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
14.3.17 12:11
@mína77 píše:
Jooo holky, já bych taky měla nápady, kdybych neměla tak vybíravé děti a manžela. Manžel by se mohl z vitamínů otrávit, starší dcera je příšerně vybíravá po mém taťkovi, jen tak něco do pusy nedá, alespoň, že ta mladší je jedlík, po mně :). Jenže má 2 roky a tolik toho ještě nesní.

Chapu je to pak tezky. Tak zmrzlinu to by snad mohli vsichni, nebo nanukac a udelat na nej nejakej ten ovocnej preliv. Nebo i na puding. Nebo pokud mas formy na nanuky tak udelat treba jogurtovej nanuk a do toho namixovat ovoce.

• Citovat
  • Upravit
210
14.3.17 12:16

Mixnu meruňky a svarim s pudinkem
a napít nampiskot- je to dobre;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
14.3.17 12:18
@mína77 píše:
Jooo holky, já bych taky měla nápady, kdybych neměla tak vybíravé děti a manžela. Manžel by se mohl z vitamínů otrávit, starší dcera je příšerně vybíravá po mém taťkovi, jen tak něco do pusy nedá, alespoň, že ta mladší je jedlík, po mně :). Jenže má 2 roky a tolik toho ještě nesní.

Vybíravost v jídle je dědičná? 8o 8o Jen jí nalož a jestli nechce, tak jí ještě přidej :-D u nás to platí a děcka jedí všechno. Každému toleruji jednu věc, kterou nejedí. A stejně jim ji vždycky zakomponuju, že o tom ani neví… :P

• Citovat
  • Upravit
13670
14.3.17 12:22

Davat do kasi, nebude to hned, ale je to vynikajici. Ja si delam kasi, pak dam to ovoce (rozmrazim v mikrovlnce), pak dam kosticku kvalitni cokolady a trochu kakaa na doslazeni nebo sirupu, vynikajici zalezitost :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama