Zničená budoucnost - nešla jsem studovat dál

Anonymní
5.12.19 08:32

Zničená budoucnost?

Hezký den holky,

poslední dobou přemýšlím a jsem smutná jak jsem si zničila život. Nestudovala jsem, byla jsem nezodpovědná a hloupá, mám jenom maturitu.
Není to zas všechno zlé, mám celkem fajn práci a taky plat, využívám anglický jazyk. Jenom mě strašně štve, že jsem nepřemýšlela nad budoucností když jsem skončila školu. Mohla jsem studovat dál, ale já se na to vykašlala, místo toho jsem byla hodně problémová, střídala jsem zaměstnání, krajiny a všude jsem vydržela jen chvíli. Cítím se jako blbec, jakoby mi všechno uteklo.
Přemýšlím, zda-li bych mohla studovat teď, dálkově. Je mi 27 let, v lednu 28. Není to pozdě? Přeci jenom, než dostuduji budu starší a víte jak to je… možná mě nebudou chtít. Chtěla bych studovat za zdravotní sestru (možná by stačil obor diplomovaná zdravotní sestra, což není VŠ) nebo pedagogika. Bavilo by mě pracovat s lidmi, vždy jsem se viděla tam, kde bych mohla pomáhat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1558
5.12.19 08:37

Podle mne nikdy neni pozde. Muzes studovat dalkove. A myslim, ze pokud budes mit skolu na zdravotni sestru, tak te vezmou vsema 10. To stejne jako pedagoga… To jsou zrovna obory, kde je zamestnancu nedostatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3949
5.12.19 08:38

Já mám taky maturitu a co? Než jsem šla na mateřskou vydělávala jsem víc než leckterý vysokoškolák… Studovat můžeš kdykoliv, studuji i lidi v důchodovém věku. Jen bych zvážila potenciální založení rodiny a s tím spojené časové a organizační možnosti. Nevím kdo by tě konkrétně měl chtít, trh práce v dnešní době rozhodně není přesycen, možností je spousta. Život máme takovy jaký si ho uděláme a vzdělání na to nemá zas až takový vliv. Nebo máš pocit, že kdybys měla VŠ tak nebudeš taková jaká jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48217
5.12.19 08:40

Mám taky „jenom“ maturitu a nepřijde mi, že bych měla zničený život :nevim:
Jinak stuodvat můžeš v jakémkoli věku. Takže pokud tě to láká, tak to zkus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.19 08:41

@Martha03 Ne, to určitě ne. Ale mohla jsem být už teď učitelka nebo pracovat s dětmi, nebo být zdravotní sestra. Ale nemůžu, protože nemám patřičné vzdělání. A bojím se, že až dostuduji budu stará a už o mě nebude zájem a dají přednost mladším.

• Citovat
  • Nahlásit
16
5.12.19 08:42

Pokud chces jit studovat..bez :) Neni nikdy pozde :palec: Fandim Ti :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48954
5.12.19 08:44
@Anonymní píše:
Hezký den holky,poslední dobou přemýšlím a jsem smutná jak jsem si zničila život. Nestudovala jsem, byla jsem nezodpovědná a hloupá, mám jenom maturitu.
Není to zas všechno zlé, mám celkem fajn práci a taky plat, využívám anglický jazyk. Jenom mě strašně štve, že jsem nepřemýšlela nad budoucností když jsem skončila školu. Mohla jsem studovat dál, ale já se na to vykašlala, místo toho jsem byla hodně problémová, střídala jsem zaměstnání, krajiny a všude jsem vydržela jen chvíli. Cítím se jako blbec, jakoby mi všechno uteklo.
Přemýšlím, zda-li bych mohla studovat teď, dálkově. Je mi 27 let, v lednu 28. Není to pozdě? Přeci jenom, než dostuduji budu starší a víte jak to je… možná mě nebudou chtít. Chtěla bych studovat za zdravotní sestru (možná by stačil obor diplomovaná zdravotní sestra, což není VŠ) nebo pedagogika. Bavilo by mě pracovat s lidmi, vždy jsem se viděla tam, kde bych mohla pomáhat.

Co blbneš, na VŠ, i denním, se najdou i starší kousky. Já taky dostudovala nestandartně pozdě (druhá VŠ), a co?
A sester je málo, práci seženeš v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3949
5.12.19 08:45
@Anonymní píše:
@Martha03 Ne, to určitě ne. Ale mohla jsem být už teď učitelka nebo pracovat s dětmi, nebo být zdravotní sestra. Ale nemůžu, protože nemám patřičné vzdělání. A bojím se, že až dostuduji budu stará a už o mě nebude zájem a dají přednost mladším.

A máš pocit při dnešních zprávách, že je tam takový nátřask, že tě nebudou chtít? Všeobecně je těchto lidí nedostatek a bude i nadále, jelikož průměrný věk těchto pracujících je dost vysoký, jako u praktických lékařů či zubařů… Navíc je to zaměstnání, které bude potřeba vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.19 08:47

@Obycmama Děkuji, jste milá :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.19 08:48

@Martha03 Právě, taky jsi říkám, že sester je pořád nedostatek.

• Citovat
  • Nahlásit
52390
5.12.19 08:51

Neviděla bych problém, že máš „jenom“ maturitu, z tvého příspěvku jsem pomalu čekala, že jsi zdrhla ze školy po základce a teď tě nevemou jinam než do úklidovky… ale spíš v tom, že bys ráda dělala něco, co jen s tou maturitou dělat nemůžeš. Takže pokud po tom toužíš, jdi do toho :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.19 08:53

@ugluk Ano, přesně tak. Asi jsem to nenapsala nejlíp :) Maturitu mám, dodělala jsem obchodní akademii.

• Citovat
  • Nahlásit
32708
5.12.19 08:53

Urcite vsechno stihnes! Jsi jeste mlada, takze pamet ok a tim, ze uz vis, co chces, tak budes patricne motivovana. Drzim palce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3949
5.12.19 08:54
@Anonymní píše:
@Martha03 Právě, taky jsi říkám, že sester je pořád nedostatek.

Ano je a velký. Mam ve zdravotnictví půlku rodiny. Mou sestru už půl roku po porodu bombardovali, zda už nepůjde na částečný úvazek zpět… Jelikož u zdr sester je nejenom nedostatek, ale zároveň také mají své životy, chtějí své rodiny a když ti na oddělení otěhotní 4 sestry je to průser jak noha, ještě víc když člověk dělá na rizikovém oddělení a ona otěhotnivší nemůže kvůli dávkám ozařování na oddělení pokračovat dál. Takže prakticky po zjištění tehu máš čtyři lidi mínus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.19 08:56

@PaníKadrnožková Ano, škoda, že až teď jsem na to přišla co bych ráda dělala. Ale lepší teď než nikdy :) Děkuji za povzbuzení :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat