Znovu císařský řez?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
17.11.21 20:48

Znovu císařský řez?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat… Od prvního porodu mám 3 roky.. Rodila jsem plánovaným císařským řezem, jelikož jsem po operaci srdce… No a teď jsem těhotná znovu, 22tt.. Moje kardioložka mě chce nechat rodit klasicky (to chtěla i při prvním porodu, ale gynekolog se asi bál, a tak mi napsal doporučení na CS).. A teď se chci zeptat.. Je možné, že mě nechají rodit i podruhé císařem? Strašně se bojím přirozeného porodu… :(

Příspěvek upraven 19.11.21 v 21:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
186
17.11.21 20:56

Ano, po jednom císari většinou mate na vyber, pokud k druhému není jeste jiný důvod. Některe porodnice to naopak spis směřují automaticky k druhe sekci, ze vas někdo bude “nutit” rodit po CS přirozeně bych se nebala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
17.11.21 20:57

Ano, měli by vám dát na výběr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5923
17.11.21 21:24

Mně na výběr dali. A pak to stejně rozhodlo mimino. Mám 2× SC.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
18.11.21 09:43

Mně na výběr nikdo nedal, automaticky se počítalo (gyndr i pak v porodnici) s přirozeným porodem, přestože jsem od cca 25tt upozorňovala na bolestivou jizvu po CS a na to, že rodit přirozeně nechci. Skončilo to v 37tt akutním CS pro hrozící rupturu dělohy. To už jsem byla v péči porodnice, kam mě gyndr předal kvůli podezření na preeklampsii (nepotvrdilo se).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
18.11.21 10:05
@Lily Evans píše:
Mně na výběr nikdo nedal, automaticky se počítalo (gyndr i pak v porodnici) s přirozeným porodem, přestože jsem od cca 25tt upozorňovala na bolestivou jizvu po CS a na to, že rodit přirozeně nechci. Skončilo to v 37tt akutním CS pro hrozící rupturu dělohy. To už jsem byla v péči porodnice, kam mě gyndr předal kvůli podezření na preeklampsii (nepotvrdilo se).

@Lily Evans @Lily Evans To je právě to, čeho se bojím.. že se semnou nikdo nebude bavit a automaticky mě budou chtít na přirozený porod… :/..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
18.11.21 10:54

@Nikka02 hrozně záleží, na koho narazíš, já měla trochu smůlu, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
22.11.21 10:12

Nutit Tě snad nikdo nebude, věřím, že kromě vyšetření a názoru lékaře budou brát v potaz i Tvoje pocity a obavy (přeci jen, oblast těch jizev bude hodně namáhaná).. mám za sebou dva porody, první přirozeně a druhý (teď 8.11.) císařským řezem kvůli zdravotním komplikacím. Ne, že bych chtěla rychle znovu otěhotnět, ale zjišťovala jsem si, jak s porodem v dalším těhotenství - dříve než za rok mi to nedoporučili a ultrazvukem se pak prý vyšetřují vnitřní jizvy, zda jsou ok a podle toho buď doporučí znovu cís. řez nebo přirozený porod.
Každý porod je jiný a hlavně, každá jsme jiná… za sebe můžu říct, že ikdyž přirozený porod bolel, tak bych ho rozhodně volila znovu. U císařského řezu mi přišlo a stále přijde šílené to hojení (mám vše bez komplikací), ale i tak - to vstávání, sedání, chůze.. to je hrozný. Bolest nemá rád snad nikdo, ani já ne a za první týden po operaci jsem si ji „užila“ víc než dost (v porodnici jsem byla 7dní). I kojení trvalo než se teď spustilo.. takže za mě, pokud budu někdy v budoucnu znovu těhotná a bude možnost rodit přirozeně, tak bych volila raději tuhle variantu než si znovu prožít cís. řez.
Jak jsem psala výše - Tvůj lékař by měl vzít v potaz, krom, vyšetření i Tvoje pocity a obavy. Držím palce, ať všechno dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat